swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Śmiertelne potrącenie 16-latka. Zatrzymano podejrzanego

Dodane: Milena Data: 2013-11-17 12:44:57 (czytane: 58110)  Wersja do druku

W niedzielę w południe, policjanci z Kazimierzy Wielkiej zatrzymali 42-letniego mieszkańca powiatu kazimierskiego, podejrzewanego o śmiertelne potrącenie 16 letniego pieszego i ucieczkę z miejsca wypadku.

Do zdarzenia doszło w nocy z 15 na 16 listopada w miejscowości Siesławice w gminie Busko-Zdrój. Po godz. 3, do Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju wpłynęła informacja od podróżującego trasą nr 776, że w miejscowości Siesławice doszło do potrącenia pieszego. 

Na poboczu znaleziono ciało 16-latka, mieszkańca gminy Wiślica. Po przyjeździe karetki, lekarze stwierdzili zgon chłopca.

Na miejscu zabezpieczono ślady wypadku. Kierowca pojazdu, który potrącił chłopca odjechał nie udzielając pierwszej pomocy.

swieczka001.jpg
Miejsce wypadku. Foto Jarosław Roland Kruk


Podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku zatrzymany
 
W niedzielę w południe, policjanci z Kazimierzy Wielkiej zatrzymali 42-letniego mieszkańca powiatu kazimierskiego.

podejrzany.jpg 


Poszukiwania sprawcy wypadku w którym zginął 16 – letni mieszkaniec gm. Wiślica, prowadzone były przez policjantów z trzech powiatów woj. świętokrzyskiego:  buskiego, gdzie zaistniało zdarzenie, a także pińczowskiego, kazimierskiego. Do poszukiwań włączyli się również policjanci z powiatów miechowskiego i proszowickiego na terenie małopolski.

Tuz po uzyskaniu pierwszych informacji o wypadku, stróże prawa sprawdzili ponad 200 wytypowanych pojazdów, których model i marka podobne były do opisu pojazdu, który prawdopodobnie mógł brać udział w potrąceniu.

Sprawdzano wszelkie informacje, które mogły przyczynić się ustalenia miejsca pobytu kierującego. Mundurowi dotarli również do miejsca zamieszkania 42-letniego mieszkańca gminy Czarnocin, właściciela poszukiwanego pojazdu marki BMW.

Został on zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu w Busku-Zdroju. Mężczyzna wstępnie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Pojazd zabezpieczono do oględzin. Za przestępstwo, o które jest podejrzewany, może mu grozić do 12 lat pobytu w więzieniu.

źródło: www.swietokrzyska.policja.gov.pl


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (127)
     

-Do - obserwator (2013-11-18 10:31:31)

Witam, masz w 100% racje,

-obserwator (2013-11-18 09:59:53)

kilkanaście lat patrzę na ten proceder, a panowie podchmieleni wpełzają potem człowiekowi pod samochód

a papierosów na sztuki w buskich kioskach też się nie sprzedaje?

Ej, Cichociemni...

-do kiki (2013-11-18 09:42:19)

Wejdz sobie w echobusko i w ten artykul o wypadku i na dole w lewym rogu jest uszkodzone bmw

-3 (2013-11-18 09:41:13)

Agnieszka a kupowałaś tam wino na szklanki, że wiesz?

-obserwator (2013-11-18 08:59:11)

A propos rozpijania społeczeństwa: w Busku w centrum sprzedaje się w sklepie wińska na szklanki już tyle lat i co??? Wszyscy udają że nie widzą...

-Stop komentarzom (2013-11-18 00:10:08)

Prośba do administratora strony o zablokowanie komentarzy! Bo jak człowiek czyta takie bzdety pisane przez takich xxxxx(bez komentarza) to włos się jeży na głowie. Stała się tragedia i trzeba uszanować zmarłego i jego rodzinę.

-kiki (2013-11-17 23:56:49)

A gdzie jest pokazany ten samochód?

-gosc (2013-11-17 22:50:28)

Jak rodzice sie nie interesuja i na wszystko pozwalaja to tak sie konczy, tragedia.

-Policja powinna wziąć się za wiejskie sklepy i bary (2013-11-17 22:46:14)

w których spożywany jest alkohol, sprzedawany pijanym i na krechę, a pan/i sklepowy/a (właściciel) w niedzielę gorliwie modli się w kościele.

-tbu (2013-11-17 22:35:26)

Widzieliscie zdjecie auta rzeczywiscie uszkodzony tylko maly kawalek blotnika moze tamten lezal pijany na ulicy albo moze ktos go wczesniej potracil. Gdyby jechal szybko to auto bylo by w duzo gorszym stanie wybita szyba itd.A koledzy jak razem imprezowali to powinni razem wrocic a nie zostawic w srodku nocy 20 km od domu brawo !!!!, 16 to jeszcze dziecko.

-do -do xxxów (2013-11-17 22:32:11)

to wez przejedz autem swoja matke albo ojca albo dziecko a pozniej przejedz po kocie jezy psie czy zajacu zobaczysz czy jest roznica czy nie ... pierd. morderca uciekl z miejsca wypadku powinni mu nogi polamac by nigdy nie wsiadl do auta powiesz skad wiem ze byl pijany a stad ze normalny czlowiek ktory jest swiadomy nie ucieka tylko wychodzi zobaczyc co sie stalo z nadzieja chocby nawet na odszkodowanie ze niby zwierze weszlo na droge ale on wiedzial ze potracil czlowieka i przez cala droge pewnie wiedzial ze zostawil czlowieka ktory umieral bo jakis wiesniak nie dosc ze go potracil to nawet nie sprawdzil czy jego zycie mozna uratowac .. Spalic zywczem

-Aleksandra (2013-11-17 22:28:41)

powiedzcie mi dlaczego on wracał z buska na piechotę do jurkowa tyle km?nie mie¶ci mi się to w głowie
POKÓJ JEGO DUSZY!

-Ale pieprzysz (2013-11-17 22:19:16)

kierowca powinien zatrzymać się i powiadomić o wypadku, udzielić pomocy !!! Skąd ty czerpiesz wzorce ?

-E. (2013-11-17 22:19:03)

Ludzie drodzy... czy był pijany, czy nie - nieważne. Ale skoro w coś uderzył, to powinien wyjść z samochody i sprawdzić stan samochodu. A skoro już potrącił człowieka, to powinien udzielić pierwszej pomocy. Dziękuję.

-xxxx (2013-11-17 22:08:39)

Piesi tez powinni myslec zanim wyjdą na ulice nocą. Kierowca jadąc po zmierzchu nie widzi pieszego ubranego w ciemne kolory. Zacznijmy nosić odblaski !!!!!!!!!

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry