swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Śmiertelne potrącenie 16-latka. Zatrzymano podejrzanego

Dodane: Milena Data: 2013-11-17 12:44:57 (czytane: 58116)  Wersja do druku

W niedzielę w południe, policjanci z Kazimierzy Wielkiej zatrzymali 42-letniego mieszkańca powiatu kazimierskiego, podejrzewanego o śmiertelne potrącenie 16 letniego pieszego i ucieczkę z miejsca wypadku.

Do zdarzenia doszło w nocy z 15 na 16 listopada w miejscowości Siesławice w gminie Busko-Zdrój. Po godz. 3, do Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju wpłynęła informacja od podróżującego trasą nr 776, że w miejscowości Siesławice doszło do potrącenia pieszego. 

Na poboczu znaleziono ciało 16-latka, mieszkańca gminy Wiślica. Po przyjeździe karetki, lekarze stwierdzili zgon chłopca.

Na miejscu zabezpieczono ślady wypadku. Kierowca pojazdu, który potrącił chłopca odjechał nie udzielając pierwszej pomocy.

swieczka001.jpg
Miejsce wypadku. Foto Jarosław Roland Kruk


Podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku zatrzymany
 
W niedzielę w południe, policjanci z Kazimierzy Wielkiej zatrzymali 42-letniego mieszkańca powiatu kazimierskiego.

podejrzany.jpg 


Poszukiwania sprawcy wypadku w którym zginął 16 – letni mieszkaniec gm. Wiślica, prowadzone były przez policjantów z trzech powiatów woj. świętokrzyskiego:  buskiego, gdzie zaistniało zdarzenie, a także pińczowskiego, kazimierskiego. Do poszukiwań włączyli się również policjanci z powiatów miechowskiego i proszowickiego na terenie małopolski.

Tuz po uzyskaniu pierwszych informacji o wypadku, stróże prawa sprawdzili ponad 200 wytypowanych pojazdów, których model i marka podobne były do opisu pojazdu, który prawdopodobnie mógł brać udział w potrąceniu.

Sprawdzano wszelkie informacje, które mogły przyczynić się ustalenia miejsca pobytu kierującego. Mundurowi dotarli również do miejsca zamieszkania 42-letniego mieszkańca gminy Czarnocin, właściciela poszukiwanego pojazdu marki BMW.

Został on zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu w Busku-Zdroju. Mężczyzna wstępnie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Pojazd zabezpieczono do oględzin. Za przestępstwo, o które jest podejrzewany, może mu grozić do 12 lat pobytu w więzieniu.

źródło: www.swietokrzyska.policja.gov.pl


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (127)
     

-admin zablokuj dodawanie komentarzy (2013-11-16 17:12:09)

prosze zablokować komentarze bo ludzie zaczynają już pisać z kosmosu a co ma powiedzieć rodzina jak to czyta

-flaszka (2013-11-16 17:05:39)

@kaska-ma wielkie znaczenie bo szedł drogą przeznaczoną dla samochodów a nie chodnikiem i to on powinien uważać aby go ktoś nie rozjechał

-kasia (2013-11-16 17:00:47)

Jak zwykle w komentarzach obwiniacie rodzicow policje wszystkich tylko nie tego kto to zrobil i zbiegl z miejsca..co to musi byc za potwor zeby pozostawic czlowieka bez pomocy na srodku drogi..droga oswietlona chodnik moze gdyby kierowca jechał 40 km/h przy panujacych wczoraj warunkach a nie 140 to ten chlopiec by żył...;( mam nadzieje ze sprawca trafi za kraty za to co zrobil..

-Kaska (2013-11-16 16:35:18)

ludzie, ogarnijcie się, ciekawe jakbyście się czuli jakby to wasz brat zginal.
jakie to ma znaczenie czy byl pijany czy nie? a od rodzicow wara .
fakt jest taki, że jakis frajer (ktoremu z calego serca zycze jak najgorzej) UCIEKŁ i zostawił dziecko ranne. gdyby nie on, Bartek by żył .
a szanownym kolegom przez których musiał wracac do domu sam, ktorzy go wyrobili osoboscie zrownam z ziemią jak tylko spotkam . oby was wyrzuty sumienia zeżarły .

-p (2013-11-16 16:27:13)

ludzie!! , a co ma wiek tego chłopaka wspolnego z tym ze został potrącony ? Opanujcie się troche w tych komentarzach. Czy 16 czy 30 lat, kazdy to mógł byc

-tojo (2013-11-16 16:16:24)

do dragon-kiedy ty tamtędy jechałeś;takiej drogi nie ma w całym powiecie
zastanów się co piszesz

-.././// (2013-11-16 15:51:37)

A gdzie jego koledzy. Napewno nie pojechal tam sam. Zostawili ????

-ech... (2013-11-16 15:46:05)

Szkoda młodego życia.....Amen.

-Rodzic (2013-11-16 15:40:07)

16 lat godzina 3 w nocy wraca z imprezy ... gdzie są rodzice ? szkoda gadać na prawdę

-czaki (2013-11-16 15:22:51)

chłopak był z Jurkowa

-Xavi (2013-11-16 15:14:34)

Policja poszukuje wieczorami w miescie tylko ludzi, aby ich legitymowac i miec wykazywlnosc. Jak jest pusto w rynku to zjeżdzaja na baze. W takim kraju zyjemy, pełnym oszustwa poprzez tych z ,,góry,, z rzadu złodzieji.
Polski już nie ma jest tylko nazwa PL, wszystko co kupujemy i mamy inne panstwa z UE wykupiły PL.
Tragicznie jest i nie bedzie zmian

-DRAGON (2013-11-16 15:01:00)

Wiele razy podrozowalem ta droga i wiem ze nie ma na niej miejsca dla pieszego Jesli ktos mysli o chodniku szerokim poboczu to nie na drodze 776 w Siesławicach W cywilizowanym kraju nikt nie poruszalby sie taka droga piechota po zmierzchu a gdyby to robil od razu rozdzwonilyby sie telefony od kierowcow na policje by cos z tym zrobic i czlowiek z pewnoscia by zyl W Polsce policja ma w dupie bezpieczenstwo pieszego czy kierowcy bo jest od zbierania mandatow i robienia wynikow w tym obszarze nikt do nich nie dzwoni bo wie ze zadnej pomocy nie dostanie Policja w republice kartoflanej moze Cie puscic w skarpetach ewentualnie gdy jest juz po wszystkim udawac ze cos robi Tylko policja oraz ruskie panstwo polskie ktore reprezentuje jest odpowiedzialne za ta smierc a kierowca jadacy maluszkiem bedzie w tym wszystkim jedynie koziolkiem matolkiem w okupowanej Polsce

-Mateuszek (2013-11-16 14:53:02)

Ja wiem co bylo przyczyną ale nie bede tego mowil na forum .

-Xavi (2013-11-16 14:50:23)

Chłopak był z Jurkowa (koło Wislicy) Wracał z klubu ,,Terapia,, (dawny Scalar) ale co i dlaczego tak daleko od domu szedł to nie wiadomo...

-Michałęk (2013-11-16 14:40:22)

Nie mogl byc potracony o 16 bo wracał z imprezy nie wiem czy cos pił ale potrącenie nastąpilo w poznych godzinach wieczornych moze nawet przed 3

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry