swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Śmiertelne potrącenie 16-latka. Zatrzymano podejrzanego

Dodane: Milena Data: 2013-11-17 12:44:57 (czytane: 58111)  Wersja do druku

W niedzielę w południe, policjanci z Kazimierzy Wielkiej zatrzymali 42-letniego mieszkańca powiatu kazimierskiego, podejrzewanego o śmiertelne potrącenie 16 letniego pieszego i ucieczkę z miejsca wypadku.

Do zdarzenia doszło w nocy z 15 na 16 listopada w miejscowości Siesławice w gminie Busko-Zdrój. Po godz. 3, do Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju wpłynęła informacja od podróżującego trasą nr 776, że w miejscowości Siesławice doszło do potrącenia pieszego. 

Na poboczu znaleziono ciało 16-latka, mieszkańca gminy Wiślica. Po przyjeździe karetki, lekarze stwierdzili zgon chłopca.

Na miejscu zabezpieczono ślady wypadku. Kierowca pojazdu, który potrącił chłopca odjechał nie udzielając pierwszej pomocy.

swieczka001.jpg
Miejsce wypadku. Foto Jarosław Roland Kruk


Podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku zatrzymany
 
W niedzielę w południe, policjanci z Kazimierzy Wielkiej zatrzymali 42-letniego mieszkańca powiatu kazimierskiego.

podejrzany.jpg 


Poszukiwania sprawcy wypadku w którym zginął 16 – letni mieszkaniec gm. Wiślica, prowadzone były przez policjantów z trzech powiatów woj. świętokrzyskiego:  buskiego, gdzie zaistniało zdarzenie, a także pińczowskiego, kazimierskiego. Do poszukiwań włączyli się również policjanci z powiatów miechowskiego i proszowickiego na terenie małopolski.

Tuz po uzyskaniu pierwszych informacji o wypadku, stróże prawa sprawdzili ponad 200 wytypowanych pojazdów, których model i marka podobne były do opisu pojazdu, który prawdopodobnie mógł brać udział w potrąceniu.

Sprawdzano wszelkie informacje, które mogły przyczynić się ustalenia miejsca pobytu kierującego. Mundurowi dotarli również do miejsca zamieszkania 42-letniego mieszkańca gminy Czarnocin, właściciela poszukiwanego pojazdu marki BMW.

Został on zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu w Busku-Zdroju. Mężczyzna wstępnie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Pojazd zabezpieczono do oględzin. Za przestępstwo, o które jest podejrzewany, może mu grozić do 12 lat pobytu w więzieniu.

źródło: www.swietokrzyska.policja.gov.pl


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (127)
     

-inga (2013-11-25 00:08:26)

sama wiem do czego są zdolne ludzkie mordy--potrafią zabić człowieka słowami--plotami wysnutymi wyobrażnią--śmiejąc się perfidnie z człowieka-patrząc jak ,,ginie psychicznie,,-borykając się ze smutkiem ,żalem-bolem cierpieniem z ktorym człowiek nie jest w stanie sobie poradzić---NIKT TEGO NIE ZROZUMIE ,CO TEGO NIE PRZEŻYŁ--JA ZNAM TO UCZUCIE ,,ALE PAMIĘTAJCIE ŻYCIE JEST DŁUGIE,POTRAFI SIĘ ZMIENIĆ W JEDNEJ SEKUNDZIE,ZAWALI CI SIE WSZYSTKO--WTEDY ODCZUJESZ TO NA WŁASNEJ SKÓRZE----POMYŚLCIE NAD TYM ,,milczenie jest złotem,,,,:

-K (2013-11-21 09:29:43)

Zastanawia mnie ile bajek jeszcze ludzie napisza.. REDAKCJO ZABLOKUJCIE KOMENTARZE

-Anka (2013-11-21 08:49:37)

Brawo Iza. Ludzie trochę szacunku dla rodziny i przyjaciół tragicznie zmarłego.
Bartuś odpoczywaj w pokoju.

-iza (2013-11-21 00:07:33)

ludzie zamknijcie te mordy--to jest tragedja wielka dla wszystkich ,,zanim coś o kimś powiecie zastanówcie się..słowa ranią a prawdy nikt nie wie --to jest tylko wasza pie......na wyobrażnia...mądrzy ludzie milczą a pier,,,,ne debile komentują..

-olek (2013-11-20 23:40:07)

nie wiem kto puścił taki tekst ale bartek w chwili gdy był spisywany przez policję był trzeźwy. Wystarczy logicznie pomyśleć że gdyby było inaczej Policja musiała by go zatrzymać i oddać pod opiekę rodzica Stała się wielka tragedia więc może warto powstrzymać się od głupich komentarzy To co się stało nic już nie zmieni Nie ważne jest kto zawinił jakie były okoliczności wypadku problem jest taki że kierowca uciekł zostawiając rannego człowieka a nas na zawsze z pytaniem czy jego życie można było uratować? Kierowca uciekł mimo iż wiedzial że doszło do potrącenia i nie wierze że na oświetlonej drodze w terenie zabudowanym nie widział prawie dwu metrowego chłopaka Dlaczego uciekł co było przyczyną ? Napewno nie był to sam fakt potrącenia ... Mam nadzieję że prokuratura postawi kierowcy takie zarzuty które pozwolą skazać go na min 20lat

-cewa (2013-11-20 19:53:37)

A jaka jest ta odrobina prawdy?

-doinformowany (2013-11-20 18:28:05)

nawet tu wypowiedzi z odrobina prawdy sa kasowane. niedowiarkow zapraszam na wizje lokalna - ku pamieci swieczki nadal sie pala (seroki chodnik koncowka zatoczki autobusowej)

-XYX (2013-11-20 12:29:58)

2 promile alkoholu we krwi u dzieciaka pieknie.i wlanie do takich tragedii dochodzi jak dzieci maja samowolke i czuja sie dorosle..jezeli w ogole my mozemy mowic tutaj o winnych to uwazam ze nie tylko kierowca jest winny calej tej tragedii. jak ktos nie umie pic to niech sie za alkohol nie bierze!

-O. (2013-11-19 23:05:59)

Do do doinformowany
Czcze gadanie.

-xxxx (2013-11-19 22:27:13)

wina tylko i wyłącznie kierowcy ale skoro policja go spisywała w nocy i to nietrzeźwego to dlaczego go nie zabrali?

-xxxx (2013-11-19 22:22:34)

to że miał dwa promile to znaczy ze ktoś go musiał rozjechać? mógł być noi co z tego??pieszy to pieszy i to kierowca jest zobowiązany najbardziej zachować ostroznosc szczególnie w nocy , no ale jak się jeździ pijanym to tak jest ...

-xxxx (2013-11-19 22:18:48)

do Łukasza: to że 16 latkowie się włocza po nocach nie znaczy ze rodzice na to pozwolili! taka jest dzisiejsza młodzież!uciekaja z domu itp. ale jeszcze raz powtórze to nie ma znaczenia ile miał lat bo to mógł i może być każdy jak po drogach jezdza pijani lub naćpani ludzie! dlaczego winisz rodziców! to wina kierowców bo piesi na drogach są święci czy są pijani czy trzeźwi bo gdyby zabici byli nawet pijani to czy to znaczy że trzeba ich porozjeżdżać?!

-xxxxx (2013-11-19 22:09:54)

czytam komentarze i chce jeszcze dodać że Ci co piszą te komentarze to niech się trochę zastanowią . czy oni w tym wieku siedzieli w domu ? to nie tamte czasy! mamy XI wiek i wszyscy w tym wieku imprezują. to nie wina rodziców! to wina kierowcy bo co to za różnica czy był to 16 czy 20 latek! zastanawiacie się co on tam robił? to mógł być każdy!!! co to ma za znaczenie ile miał lat ! znaczenie ma to że aresztowany okazał się nie odpowiedzialny pomimo wieku! z reszta jak gazeta pisze przyznał się ze cos potracił tylko nie wiedział ze to człowiek, jeszcze raz wspomnę ze droga jest bardzo dobrze oświetlona i czy chłopak stał czy leżał był w 100% widoczny! winnym jest kierowca bo był na pewno pijany bo ślepota raczej odpada ! nie mogę zrozumieć waszych debilnych komentarzy! ludzie!

-xxxx (2013-11-19 21:59:20)

wracając do domu mógł również chcieć zatrzymać pojazd widząc że jedzie w tamtą stronę. uważam że to była wina kierowcy a skoro uciekał to na pewno był pijany. droga jest bardzo dobrze oświetlona i chłopak był bardzo dobrze widoczny tylko ślepy mógł go nie zauważyć albo PIJANY. tak jak ten facet .... według mnie jest winny i powinien ponieść karę.

---- (2013-11-19 13:21:54)

Polećmy dusze tragicznie Zmarłego Bozemu miłosierdziu
Wieczny odpoczynek...[*]

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry