swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Aleja Mickiewicza nagrodzona przez Prezydenta RP i Towarzystwo Urbanistów Polskich

Dodane: Agnieszka Data: 2013-11-13 14:50:25 (czytane: 26965)  Wersja do druku

6 listopada br. podczas gali na konferencji Future4Build odbywającej się w Warszawie wiceburmistrz Tomasz Mierzwa, naczelnik Wydziału Architektury i Urbanistyki Andrzej Tracz, a także projektanci alei z NOVAstudio z Katowic odebrali od Towarzystwa Urbanistów Polskich nagrodę za „Rewitalizację centrum miasta Busko-Zdrój", jako najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce.

Dzień później podczas Kongresu Miast Polskich w Krakowie w imieniu Prezydenta RP, który objął honorowy patronat nad konkursem, dyplom i mosiężną tablicę upamiętniającą nagrodzony projekt z rąk ministra Olgierda Dziekońskiego – Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP za inwestycję rewitalizacji Alei Mickiewicza odebrali burmistrz Waldemar Sikora i wiceburmistrz Henryk Radosz.

mickiewicza_nagroda001.jpg


Spośród ponad 40 zgłoszonych projektów na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną, do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się 19. Busko-Zdrój zdobywając nagrodę pokonało tak duże i znaczące miasta jak Warszawa, Płock, Jelenia Góra i Poznań.

mickiewicza_nagroda002.jpg



Jury konkursu uznało, że Aleja Mickiewicza należy do najlepiej zagospodarowanej przestrzeni publicznej w Polsce w 2012 r. Buski deptak prezentuje nową jakość polskiej przestrzeni publicznej, będąc najlepszym przykładem wykorzystania funduszy europejskich i samorządowych.

Źródło: www.busko.pl

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (53)
     

-do *** (2013-11-15 11:11:53)

z kim miał konsultować Wąsowicz? Kogo obchodzi dalej niz jego próg lub płot? Buskie społeczeństwo roszczeniowe, nie interesujące się sprawami miasta, nieufne na nowości, przyzwyczajone do tradycyjnego dla Buska bajzlu, bylejakości i wykonawstwa w tzw własnym zakresie. Te bieda domki rażą liszajowatymi elewacjami, zbiornicą wszystkego na podwórkach, zaszczanymi bramami. Taki jest obraz miasteczka. Idą więc buscy mieszkancy napawać się jakim takim ładem do tzw zdroju. Głównie w niedzielę po rosole z kurą. A potem zalegają w tych swoich chałupach niewrażliwi na otaczającą ich brzydotę.

-gorynycz (2013-11-15 09:14:06)

Całe to wydarzenie to obraza ludzkiej inteligencji.

-*** (2013-11-15 08:36:31)

Jaka konsultacja ze społeczeństwem? Wąsowicz informował społeczeństwo o swoich genialnych pomysłach, a nie konsultował. Z nikim się nie liczył!

-do podejrzewam (2013-11-14 09:09:48) (2013-11-15 06:41:35)

czy to prawda ze nawet na meza donosila? pewnie tak, bez tego nie doszlaby tak wysoko.

-BOB (2013-11-15 00:11:24)

Miodowicza? Co w busku jest niepotrzebne, nic nie robi i jest drogie? Co można nazwać im Miodowicza?

-` (2013-11-14 22:50:07)

Komu się nie podoba proponuje przeprowadzkę np. do Pińczowa. Co prawda położenie duzo ładniejsze od Buska, ale co z tego, tam się nic nie dzieje, nie ma tak radykalnych zmian, był i jest obskurny, może tam co niektórzy byliby szczęśliwi.A mieszkańcy Pińczowa zazdroszczą Nam właśnie takich zmian.

-Beata (2013-11-14 22:45:41)

Tym co narzekają proponuję wycieczkę krajoznawcza po innych miastach uzdrowiskowych, żeby zobaczyli jakie są ładne. Busko na ta chwilę może się schować, wiec potrzebne sa zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany.

-r (2013-11-14 22:36:41)

Aleja Mickiewicza jest piękna i nowoczesna i niech sie wszystko dookoła zmienia. Co do betonów to nowoczesny wystrój nawet mieszkań. No ale do kogo ta mowa, widać jak to sie co niektórzy znają i duzo wiedzą siedząc pewnie całe życie w jednym miejscu. Proponuję podróże, internet i fachową lekturę w tej kwestii. Nic nie robić źle, zrobić coś na nowsze i ładniejsze też źle. jest takie powiedzenie 'ZŁEMU CZŁOWIEKOWI ZAWSZE JEST ŹLE" - może to tu jest problem?

-ja się zgodziłem (2013-11-14 19:54:07)

Więc nie mów za mieszkańców, lecz najwyżej za siebie.

-busko (2013-11-14 18:42:21)

drodzy internauci czy wiecie że w Busku ma być ulic nazwana im. nieroba Miodowicza.taki wniosek dał Sikora jak zwykle bez porozumienia się i zgody mieszkańców Buska.to chore!

-kolorowa (2013-11-14 18:04:02)

tak zgadzam się z panią ze alejka Mickiewicza to brzydactwo, już stara była o wiele estetyczniejsza, nie mówiąc o schodach wsrodku Byczej Góry które wyglądają idiotycznie!

- (2013-11-14 14:18:38)

A nie odebrali nagrody za pozbawienie pracy wielu osób? Za usytuowanie szaletu miejskiego za 300tys. zł, przy kaplicy w parku?
I za śmiertelną rewitalizację ulic? Remontowanych przynajmniej raz do roku?

-Wiola (2013-11-14 11:50:41)

Teraz już wiem, że w tym kraju wygrywają Ci którzy mają układy, bo kiedy idąc do pracy patrzę na brzydactwo alejki Mickiewicza tęsknię za starym widokiem. Pozdrawiam.

-podejrzewam (2013-11-14 09:09:48)

podejrzewam że kulawka to ta pani ze Zbludowic obecnie pracująca w Kielcach.W stanie wojennym ta pani przesiadywała w ZDZ.tam odbywały się libacje i wykonywane były pewne dodatkowe czynności zawodowe(praca) za które ta pani pobierała wynagrodzenie.Poza tym wszystko co ta pani robiła,robiła tylko dla siebie i swoich znajomych.Nawet dla byłego męża niewiele zrobiła.wolała tylko kasę i stanowiska

- (2013-11-13 22:54:04)

nagroda za najgorszy projekt chyba!
ALEJA MICKIEWICZA TO BADZIEW! OHYDNY BADZIEW! i te cholerne światla w ziemi oslepiające, schody na prostej drodze! totalna porażka i brak gustu!

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry