swietokrzyskie.info


Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

PGNiG przeniosło się bliżej klienta

Dodane: Agnieszka Data: 2013-11-12 16:38:36 (czytane: 26620)  Wersja do druku

Od 12 listopada 2013r., Biuro Obsługi Klienta Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA w Busku-Zdroju znajduje się w centrum miasta. Dziś otwarto oficjalnie placówkę mieszczącą się przy ulicy Kościuszki 10.

 pgnig001.jpg

pgnig003.jpg 

pgnig002.jpg 

Gazyfikacja miasta Busko-Zdrój rozpoczęła się w 1980 r. W tym samym roku, w celu obsługi nowozgazyfikowanych obszarów, utworzono Posterunek Gazowy. Rozbudową sieci gazowej objęto także sąsiednie gminy. W 1982 roku został wybudowany gazociąg zasilający odbiorców w gminie Stopnica, a w 1987 zgazyfikowano tereny gminy Solec-Zdrój. Powiększanie się obszaru działania i liczby odbiorców Posterunku Gazowego spowodowały konieczność przekształcenia go w Rozdzielnię Gazu, co nastąpiło w 1988 roku. Rozdzielnia miała wtedy swoją siedzibę w wynajętych pomieszczeniach przy ul. Małej i ul. Kusocińskiego w Busku-Zdr. Kolejni nowi odbiorcy zostali przyłączani do sieci gazowej na terenie gmin: Nowy Korczyn (1989 r.), Pacanów, Oleśnica, Tuczępy (1991 r.), Szydłów (1992 r.), Gnojno (1994 r.).

W roku 1995 oddana została do użytku nowoczesna i funkcjonalna siedziba Rozdzielni Gazu Busko-Zdrój, przy ul. Waryńskiego 29B.

Po rozdzieleniu funkcji sprzedaży gazu od dystrybucji wystąpiła konieczność przeniesienia Biura Obsługi Klienta do centrum miasta. Zmiana ta nastąpiła 12.11.2013 r. i obecnie siedziba BOK Busko-Zdrój znajduje się przy ulicy Kościuszki 10.

Nasze Biuro Obsługi Klienta świadczy usługi:

  • Pośrednictwa w procesie przyłączenia do sieci gazowej

  • Zawarcia umowy kompleksowej dostarczania i sprzedaży paliwa gazowego

  • Rozliczenia za zużyte paliwo gazowe

  • Sprzedaży energii elektrycznej dla firm

  • Innych usług związanych z realizacją umowy kompleksowej

  • Pomoc przy aktywacji  do bezpłatnej aplikacji e-BOK (elektronicznego biura obsługi Klienta) na której Klienci mają podgląd  do swoich danych rozliczeniowych i płatności.

Biuro Obsługi Klienta otwarte jest od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do 17.00

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (20)
     

Jerzy (2016-10-27 13:23:48)

bzdura z tą bliskością do klienta jestem uziemiony po operacji złamanej szyiki biodra .Wybrałem opcję przez telefon żeby podać stan licznika gazowego, ale z cudem graniczy znalezienie w internecie numeru telefonu do biura obsługi klienta przy ul. Kościuszki 10.j Jest ale na Waryńskiego i owszem połączenie idzie ale nagrany uprzejmy głos pana każe czekać, czekać, czekać do usr.... śmierci

-do poniżej (2013-11-15 11:20:46)

Nie oni bliżej klienta,tylko bliżej rynku.Tam nie było kasy,więc pieniądze się przelewa.A kto za to wszystko płaci?

- (2013-11-14 22:38:33)

Czyli jeżeli mają biuro w rynku to im przybędzie klientów? A niby skąd skoro mają monopol na naszym rynku?

- (2013-11-14 15:48:52)

Romek kto Ci takich bzdur naopowiadał?

-romek (2013-11-14 15:04:54)

a tak poza tym to nie rozumiem o co wam chodzi z tym bycokiem?? Budowano kiedyś sanatoria wywalono tam niepotrzebną ziemię a wy robicie z tego wielkie zjawisko przyrodnicze.

-romek (2013-11-14 14:59:50)

Jutro po pracy otwieram piwo. Zapraszam Pana Burmistrza.

-oczywiście, że tak! (2013-11-14 11:26:19)

taka jego rola,szczególnie być gdzie go zaproszą.

-xxx (2013-11-13 23:52:12)

To już są jaja. Burmistrz na otwarciu BOK PGNiG?? A gdzie kapelan????

-do poniżej (2013-11-13 23:26:45)

Tak,szczególnie kto skończył Bycoka.

- (2013-11-13 15:38:31)

A co do al. Mickiewicza - nie ważne kto zaczął, ważne kto skończył ha ha

-wifi (2013-11-13 14:57:58)

a gdzie zdjęcia z otwarcia nowego/starego targowiska na Stawowej??? Tam wstąg nikt nie przecinał? Nie było się czym chwalić?

Co ma burmistrz miasta do przeniesienia Punktu Obsługi Klienta gazowni do centrum???

Panie Burmistrzu, nie ma Pan nic innego do roboty? To źle o Panu świadczy...

- (2013-11-13 10:33:29)

Co ma burmistrz do prywatnej firmy'!?!?.,Jeszcze go tam nie było, a miało być tak pięknie..... bez zdjęć ......

- (2013-11-13 09:44:26)

a za wszystkie podziały zapłacą odbiorcy, bo przecież muszą przyjąć więcej ludzi i jeszcze dobrze im zapłacić, a my chcemy obniżenia kosztów dostawy gazu a nie podwyżki bo płacę 50 zł miesięcznie za to że herbatę ugotuje

- (2013-11-13 09:16:06)

Walduś lubi przecinać wstęgi....to bardzo proste zadanie, nie trzeba myśleć, a i jakaś imprezka zawsze cię trafi.

-ZDZICH (2013-11-13 08:51:31)

Burmistrz, gospodarz miasta został tam zaproszony jako gość. To naprawdę dobre rozwiązanie dla mieszkańców, słabsze dla TAXI ... :)

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry