Dodane: Agnieszka Data: 2013-11-16 10:29:02 (czytane: 23209) 
33 Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju odbyła się listopada 2013 r. o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju, ul. Mickiewicza 10. Zapraszamy do oglądania retransmisji. Godziny retransmisji: 16 listopada 2013r. - 12.30
Posiedzenie Rady Miejskiej retransmitowane będzie w naszej Telewizji Internetowej:
Godziny retransmisji:
16 listopada 2013r. - 12.30
Zapraszamy również do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Dwór w ogniu 1655. Dwa dni walk, wybuchów i rekonstrukcji historycznych
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (60) |
-qqqq (2013-11-14 12:38:22)
OLO imprimayur- to aprobata biskupów , a więc co to ma do Rady Gminy?
- (2013-11-14 12:27:09)
Kazdy na burmistrza tylko nie Sikora!!!!!!!!
-bus (2013-11-14 11:37:36)
a co wam przeszkadza czy nowo powstala ulica bedzie im.Miodowicza czy JP II,czy Lenina to tylko nazwa i nic innego ,no ale jest okazja do glupiej dyskusji i trzeba koniecznie zburzyć wszystkie pomniki dotyczące komuny jak również sporządzić inwenturę cmentarza i zrownać z ziemiawszystkie pomniki na grobach niby komunistów bo prwdziwych to my nie mieliśmy ,i bedzie okazja ze coś się robi . Radni nie zajmują sie miastem ani dzialalnością urzędu tylko czekają da wyplatę diet ,A ekipa Gajewskiego niech nie udaje ze tak bardzo zależy jej na dobrze mieszkancow .Wąsowicz na Burmistrza i będzie znow czarno wokol niego.Panie Burmistrzu Sikora jesteśmy z panem.
-mieszkaniec Buska (2013-11-14 10:25:38)
panie Sikora pytał się pan rodziny a czy pan sie zapytał mieszkańców Buska czy chcą mieć ulicę o nazwie nieudolnego posła Miodowicza w Busku.Ten nierób dla Buska nie zrobił nic oprócz załatwieniu stołka Bożentynie K.P oraz tobie.To nazwisko ośmieszy wszystkich mieszkańców Buska.Busko to nie pana prywatny folwark.Pani wdowo po Miodowiczu jeżeli dobro Buska było w interesie pani zmarłego męża niech pani też nie wyraża zgody,to żenujące że coś się załatwia z rodziną poza plecami mieszkańców Buska.Ten NIERÓB dla Buska nie zrobił nic.czy chce pani żeby ta ulica cięgle przypominała i jego nieróbstwie.
-mieszkaniec Buska (2013-11-14 10:25:23)
panie Sikora pytał się pan rodziny a czy pan sie zapytał mieszkańców Buska czy chcą mieć ulicę o nazwie nieudolnego posła Miodowicza w Busku.Ten nierób dla Buska nie zrobił nic oprócz załatwieniu stołka Bożentynie K.P oraz tobie.To nazwisko ośmieszy wszystkich mieszkańców Buska.Busko to nie pana prywatny folwark.Pani wdowo po Miodowiczu jeżeli dobro Buska było w interesie pani zmarłego męża niech pani też nie wyraża zgody,to żenujące że coś się załatwia z rodziną poza plecami mieszkańców Buska.Ten NIERÓB dla Buska nie zrobił nic.czy chce pani żeby ta ulica cięgle przypominała i jego nieróbstwie.
- (2013-11-14 10:13:23)
Odwołać burmistrza!!!!!!!!!!
-dek (2013-11-13 20:01:57)
Lolek masz rację ale u nas w Buszku nienormalność jest normą popatrz na wszystkie inwestycje na przestrzeni ostatnich lat która była terminowo oddana, chyba żadna a popatrz ile z tego tytułu wpłynęło do kasy miejskiej środków z kar "0" bo są ciągle aneksy i przedłużanie terminów odbioru. Radni powinni zająć się tym tematem na sesji to są ogromne kwoty. Poza tym skoro nie funkcjonuje targowisko przy Batorego to co tam robi resztka sprzedawców na placu PSS powinni zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej płacić kary za handel w niewyznaczonym miejscu. Albo wszyscy albo nikt. Rada powinna rozliczyć także Burmistrza z kosztów przegranych procesów sądowych tak jak w przypadku Pani Dyrektor szkoły w Dobrowodzie, poprzedniego dyrektora BSCK itp. Rada powinna sprawować nadzór Nad działalnością Burmistrza, a nie wychwalać jego dzieła.
-major (2013-11-13 18:58:57)
szanowni handlarze proszę was napiszcie jakie to wspaniałe warunki macie na Batorego, że żądacie wiat innych dogodności na ul, Stawowej.Logiczne jest że żeby zrobić remont to musicie się przenieść i po co ten upór.Część tych logicznie myślących jest już na Stawowej i w takiej sytuacji ludzie nie będą wędrować od ulicy Stawowej do Batorego jak się nie przeniesiecie tylko pójdą do marketów i kupią wszystko w jednym miejscu i komu zrobicie na złość?
-0000 (2013-11-13 18:51:48)
Olo ja jestem prostym człowiekiem i wyjaśnij mi co znaczy słowo imprimayur może napisz to po polsku i daj przykład tych istotnie społecznych dla Buska spraw
-arek (2013-11-13 18:11:56)
wydaje mi sie ze rynek juz dawno powinien byc oddany a te partacze sie grzebia jak mucha w smole ile tych aneksow do umowy bedzie o moze pogonic wykonawce po kieszeni i polczyc pare zlotych kar za niedotrzymanie terminu jezeli firma ma w nazwie PERFEKT proponuje zmiane na PATALACH
-zasada (2013-11-08 17:31:24)
Dlaczego jest zamknięta dla ruchu samochodowego ul.Dmowskiego i jej przedłużenie? Tam się teraz nic nie robi. Wykonano nową nawierzchnie i czekają aż samochody rozjadą centrum!!! To jest dokuczanie mieszkańcom!
-kupujacy (2013-11-08 15:26:53)
odezwał się Lolek który handluje towarem sprowadzanym z chemicznej giełdy
-olo (2013-11-08 14:59:04)
przeglądam od dłuższego czasu tematy jakimi zajmuje się miejska rada. Dochodzę do wniosku ,że większośc tych tematów służy administracji samorządowej jako parasol lub przepustkaNie spotykam istotnych społecznie w Busku spraw, którymi rada by się zajmowała. A jest takich spraw niemało. Wniosek z powyższego ciśnie się następujący: rada nie służy ludziom , rozwiązywaniu ich problemów jakby się oczekiwało lecz słuzy magistratowi udzielając mu imprimayur na często banalne tematy. Zła to rada, czy przepisy? I czy bez tej rady byłoby buszczanom gorzej czy nawet by tego nie zauważyli?
-rozpieprzone wszystko (2013-11-08 12:56:07)
Wszystko rozpieprzone i nic nie zakończone. Ale komuna rządzi w mieście.
-lolek (2013-11-08 06:31:13)
na sesji powinna byc poruszona sprawa przeniesienia handlu na nowe targowie wg mnie powinno byc tak ze remont placu przy batorego powinien byc rozpoczety po zaakonczeniu i odbiorze 1 etapu remontu na nadolu postawieniu wiat wwc etc wykonawca na stawowejpowinien juz zakonczyc prace wtedy my handlujacy mielibysmy w miare dobre warunki wydaje mi sie ze cos tu nie gra moze ktos nam to wytlumaczy niech ktos powie o co tu chodzi
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.