swietokrzyskie.info


Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

W niedzielę zapraszamy na mecz bokserski

Dodane: Kasia Data: 2013-11-09 11:27:34 (czytane: 20818)  Wersja do druku

Zarząd BMUKS RING Busko-Zdrój zaprasza 10 listopada na Mecz Bokserski: BMUKS RING BUSKO- ZDRÓJ vs TIGER TARNÓW. W ten sposób bokserzy obu drużyn włączają się w obchody Święta Niepodległości.

W niedzielę 10 listopada 2013 o godz 15 :00 pod obeliskiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Busku-Zdroju zawodnicy obu drużyn złożą kwiaty w Hołdzie Józefowi Piłsudskiemu -współtwórcy Państwa Polskiego, pierwszemu Marszałkowi Polski. Mecz rozpocznie się w Hali PMOS w Busku-Zdroju przy ul. Kusocińskiego 3 o godz 16:00. WSTĘP WOLNY.

Zawodom patronuje Burmistrz Miasta i Gminy Waldemar Sikora.

Komunikaty z walk :  w sobotę 12 października odbył się jubileusz 60-lecia pracy w boksie Władysława Listka, prezesa SKS Staru 1926 Malcom Starachowice. Podczas  jubileuszowych obchodów odbył się mecz bokserski, w którym gospodarze pokonali BTS Broń Radom 14:4.W meczu tym wziął  udział  Patryk Głuch w kategorii 63 kg i pewnie pokonał Adama Kozieła 0:3.

Zapraszamy do obejrzenia walki:  


 

Zarząd BMUKS "Ring

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (31)
     

-Danek (2013-11-06 21:53:13)

Najlepszych kibiców ma LO

-Renata (2013-11-06 13:23:38)

Było zapotrzebowanie społeczne- działacze boksu weszli w tą szczelinę. Mlodzież nie musi się prać na ulicy.Nie widzę wśród nich trunkowych i broń nas Panie Boże ćpunów.Buscy bokserzy stanowią świetną grupę mój syn chodzi na treningi, chłopcy bardzo się lubią i pomagają sobie,uczą się boksu.Przeżywają każdy sukces kolegów smucą się każda porażką.Byłam na Mistrzostwach podobało mi się jak mocno kibicowali koledzy z Budowlanki swojemu Patrykowi Głuchowi-piękne to było

-onek (2013-11-06 09:43:23)

Fajnie że są ludzie którym się chce coś zrobić dla młodzieży i Buska . Aż miło popatrzeć .

- (2013-11-05 17:13:09)

Do Władzia.
To milo, że pamietałeś o tych co Ci pomagali.Szlachechtna jest Twoja skromność, ale faty sa własnie takie, że to Ty byłeś pierwszym zapaleńcem i przypadkiem spotkałes na swojej drodze takich zapaleńców jak Ty.

--tak pamietam (2013-11-05 13:14:04)

Zdzisław Patalita jest wysoki a Maciuś był o wiele niższy.W pasie o połowę cieńszy od trenera - miał wtedy 16 lat. Bokserskie spodenki opadały mu w czasie walki. Surowy sędzia zauważał to i z uśmiechem kilkakrotnie przerywał tą inauguracyjna walkę odsyłając buszczanina do poprawki stroju w narożniku.Maciek nieznacznie wtedy przegrał ale Klub wygrał.Maciek stał się dobrym przykładem,że można wygrywać.

-W Olszowy (2013-11-05 08:55:23)

Dziękuję za miły komentarz. KLub tworzyli założyciele i było ich ponad 20 a członkostwo w klubie proponowaliśmy z kol Jerzym Fabijańskim.Pamiętajmy jednak,że sam nie dałbym rady!.Ten niepodlegający dyskusji sukces klubu to wysiłek wielkiej pracy trenerów: Zdzisława Patality,Mariusza Dziury,Pawła Karolczaka i zawodników wśród, których wymienić należy pierwszego boksera który odważył się stanąć w ringu: Macieja Opozdę,Damiana Kaszubę,Damiana Nowaka,Michała Marka,Marcina Marcinkowskiego,Patryka Głucha,Kamila Lamczyka i innych.Ofiarnej pracy tych co 7 lat temu klub ten założyli trwają przy nim do dziś min. Mieczysłąw Sas,Marian Kopała,Marek Wyrozumski,Jerzy Fabijański Andrzeja Kaszowicz a takze Starosta Buski Jerzy Kolarz ,obecny Burmistrz a wtedy Prezes PSS Waldemar Sikora i wielu innych.Obecnie przyłączają się do nas inni biznesmeni,niebawem podamy i ich nazwiska. Sukces nasz to sponsorzy i sympatycy boksu którzy wspierają klub i boksującą młodzież.Nazwiska sponsorów podajemy do wiadomości na zaproszeniach i plakatach.
To prawda ,że zaczynaliśmy od zera a pierwszy zawodnik Macjej Opozda występował w za dużych spodenkach butach i stroju- Pana Zdzisława Patality,który opadał mu zbyt nisko i często poprawiał go w czasie walki. W kolejnych walkach posiadał już swój ubiór.Przy tej okazji chciałem podziękować członkom klubu i amitnemu Zarządowi i Komisji Rewizyjnej którzy zapracowali na najwyższa ocenę pracuje.
Ważna sprawą jest tez klimat i pomoc władz Samorządowych miasta,powiatu województwa,centrali mediów a zwlaszcza: internetu Tygodnika Ponidzia,Echa Dnia,Radia Kielce itp.Organizacja Mistrzostw o charakterze Ogólnopolskim (takich jak: 1,2 i 3 Gwardyjskie) nie jest powierzana tym którzy nie potrafią tego zrobić !
Czy ktoś dziś pamięta?- powtarzam to co kiedyś już powiedziałem ja nie robię tego dla siebie,robię to dla mojego pięknego miasta,któremu na imię Busko-Zdrój.Mnie osobiście nigdy nie chodziło i nie chodzi o tani poklask.....

- (2013-11-04 19:57:59)

Czy ktoś dziś pamięta,że ten piękny i rozwijający się klub stworzył Pan Władysław Olszowy. Na początku nie było nic. dziś aż miło patrzec

-Cios - Radom (2013-11-02 09:19:56)

Podziwiam was za organizację Mistrzostw Gwardyjskich to się Wam udało.Gdzie można kupić i czy można kupić płytki z walkami i za ile?.U nas taki jeden ma ale nędznie nagrane. Ile ten Wasz Głuch ma walk ile trenuje -Ma chłopak charakter trafia i uderza mocno. Na nogach chodzi doskonale.Może lewą zbytnio opuszcza ale to idzie poprawić.Kozieł był bez formy trudno obrywał ale wytrzymał.Obserwuje Wasz klub chłopaki zadziory uderzają bardzo mocno ładny styl walk.

-Koksu Dąbrowa (2013-11-02 08:42:29)

Czytam o Buskim RINGU na ich stronie i w mediach.Co raz to mają nowych zawodników a ileż ich jest w małym Busku?. -Patalita to kiedyś dobry zawodnik a i jeszcze lepszy trener.Przyjedziemy na mecz będzie ciekawie. Tiger ma mocne zaplecze i dobry skład

-- (2013-10-31 07:46:19)

Czy wystąpią Damiany Nowak i Kaszuba?

-- (2013-10-30 15:13:46)

Głuch to torpeda od drugiej rundy robił z przeciwnikiem co chciał. Mógł też mieć go na dechach,ale to mecz towarzyski- więc po co?

-Aniela (2013-10-30 15:00:54)

Ja stawiam na Kamila Lamczyka z naszego ZDZ.Ostro trenuje

-Marek Gimnazjum Zbludowice (2013-10-30 14:41:35)

A Maciek Kielar zajął pierwsze miejsce w Łublinie.Zakwalifikował się do Mistrzostw Polski w boksie .Jest już w półfinale i gdy wygra pierwszą walkę medal ma pewny ale on nie odpuści czy będzie boksował na tym meczu.

-Drink (2013-10-30 14:34:59)

Mechaanik przyjdzie w komplecie- będziemy kibicować Marcinowi Marcinkowskiemu. Dobry kolega twardy zawodnik.Jest najlepszy ale nie ma farta do Sędziów.

-Alek (2013-10-30 10:29:44)

Cała Budowlanka pójdzie kibicować Patrykowi.Udał nam się kolega kulturalny jest i stara się.Jak ten jego przeciwnik wytrzymał tyle bomb oberwał.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry