swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Na naszych drogach co 7 dni ginie pieszy!

Dodane: Kasia Data: 2013-10-26 08:54:09 (czytane: 15681)  Wersja do druku

W czwartek na terenie województwa świętokrzyskiego odbyły się działania pod kryptonimem 'Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego'. Ich celem było zwrócenie szczególnej uwagi na zachowania pieszych, uczestników ruchu. Do akcji włączyło się ponad 150 policjantów, głównie ruchu drogowego, z całego województwa.

Tylko przez kilka godzin prowadzonych działań, ujawniono blisko 400 pieszych, którzy przechodzili przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, nie stosowało się do sygnalizacji świetlnej lub w inny sposób naruszało przepisy ruchu drogowego. Stwarzali oni tym samym zagrożenie, przede wszystkim dla siebie.

Od początku roku na drogach województwa świętokrzyskiego w 202 wypadkach drogowych, zginęło 42 pieszych, a 174 zostało rannych. Zabici na drogach województwa świętokrzyskiego piesi, stanowią blisko połowę osób, które zginęło w ogóle na naszych drogach.

W trakcie czwartkowych działań, policjanci nałożyli 267 mandatów karnych oraz skierowali 11 wniosków do sądu, na pieszych, którzy w sposób rażący naruszali przepisy ruchu drogowego.

Analizując czwartkowe działania i zachowanie pieszych, wniosek nasuwa się jeden. Takich akcji na drogach województwa świętokrzyskiego będzie znacznie więcej.

WCHODZĄC NA DROGĘ, WŁĄCZ MYŚLENIE !!!

Opr. KT
Źródło: KWP w Kielcach 


 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (5)
     

--- (2013-10-29 08:28:59)

fakt ze często sami piesi narazają się na niebezpieczeństwo przechodząc w niedozwolonych miejscach, ale dużo częściej tak jest ze kierowcy w ogóle nie zwracają uwagi na pieszych, nie ustępują pierwszeństwa na pasach nawet dzieciom! sama zostałabym przejechana na pasachw miejscu oznaczonym dla pieszych przez jakiegoś pożal się Boze pseudo kierowczyka, ale na szczęście mój Aniol Stróz był szybszy....

-nie widać (2013-10-28 08:37:25)

nie macie wrażenia, że ostatnio nie widać policjantów na mieście, na naszych ulicach ale na nogach, nie w policyjnych bryczkach?
Czy Straż Miejska to działa jeszcze, bo ich też na ulicach nie widać? No może gdzieś na parkingu...
Co się dzieje z naszymi służbami prewencyjno-porządkowymi? Czy oni przyrośli do samochodów stronią od obywatela?

-Kiedy Panowie policjanci śpią.. (2013-10-27 16:06:33)

i odpoczywają, jak co drugi dzień mają jakieś akcje.....

-mieszkanka (2013-10-27 11:52:17)

Dokładnie. Wystarczy przejsc sie w sobote rano w okolicy targu na Nadolu. Na wszystkich chodnikach zaparkowane samochody zostaje 20 cm miejsca i dzieckie wózkiem trzeba iśc środkiem ulicy:( Policja powinna zwrócic takze uwagę na zachowanie kirowców w pobliżu przejśc dla pieszych jeden się zatrzyna a drugi przejadzie z rozpedem jak pieszy jest juz w połowie przejscia...

- (2013-10-26 17:14:14)

Kiedy Policja zorganizuje akcję"Pieszy ma prawo chodzić chodnikiem i po pasach"
Kara się osoby piesze za niewłaściwe zachowanie się na jezdni-zgadzam się z tym,ale dlaczego nie kara się kierowców za tarasowanie chodników, a także pasów
zmuszając pieszych do chodzenia jezdnią.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry