swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Wyprzedzając, uderzył w opla (video)

Dodane: Kasia Data: 2013-10-22 18:07:27 (czytane: 14330)  Wersja do druku

We wtorek około godziny 16.30 na ulicy Wojska Polskiego w Busku-Zdroju doszło do wypadku. Ciągnik siodłowy Renault Premium jadący w stronę Kielc, uderzył w skręcającego w lewo Opla Corsę.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, w bok pojazdu marki Opel Corsa, wykonującego manewr skrętu w lewo, uderzył ciągnik siodłowy marki Renault Premium, który wyprzedzał pojazd marki Peugeot Boxer. Wszystkie pojazdy jechały w stronę Kielc. 

wypadek_wojska_pol.jpg 

wypadek_wojksa_pol2.jpg 

wypadek_wojska_pol1.jpg 

W wyniku zdarzenia kierujący oplem i pasażerka zostali przewiezieni do szpitala. Kierowcy Peugeota i Renault byli trzeźwi. 

Na miejscu wypadku odbywa się ruch wahadłowy.

 

Zobacz video:

10wypadek_wojska_polskiego500.jpg
kliknij i oglądaj



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (21)
     

-Przemek (2013-11-11 10:41:49)

Tiry powinny zniknąc z polskich ulic od tego są, bardzo dobre autostrady i kolej.

- (2013-10-28 09:12:15)

Bo może trzebaby się puknąć w łeb i pomyśleć, że najpierw udziela się pomocy medycznej a nie bada trzeźwość. Tamtym nic się nie stało, a pasażerowie osobówki jak JEST NAPISANE zostali zabrani do szpitala. Gdyby kierowca Opla był nietrzeźwy, to wina nie byłaby kierowcy Tira. Jak czytam tutaj komentarze niektórych ludzi, to własnym oczom nie wierzę... I pytanie się nasuwa... Jak im się żyje bez mózgów?

-kan (2013-10-25 02:32:09)

Czyli kierowca tira musiał wyprzedzać podczas sygnalizowanego manewru i wtedy jest jego wina. Ale dalej nie widzę potrzeby wprowadzenia zakazu wyprzedzania, w takiej sytuacji także nie wolno mu było wyprzedzać :)

-do ostatnich 2 wpisów (2013-10-24 23:03:55)

Może zanim zaczniecie pisać głupoty to zapytajcie się kogoś kto tam był i to widział... Bo z tego co czytam to żaden z Was nie ma zielonego pojęcia o całym tym zdarzeniu. Po pierwsze wszyscy kierowcy zostali przebadani alkomatem, po drugie to kierowca Tira został ukarany mandatem po zeznaniach świadków zdarzenia. Więc nie snujcie własnych fałszywych teorii.

-andee (2013-10-24 18:07:35)

[b]"W wyniku zdarzenia kierujący oplem i pasażerka zostali przewiezieni do szpitala. Kierowcy Peugeota i Renault byli trzeźwi."[/b]

Dlaczego test trzeźwości przeprowadzono na kierowcach Renaulta i Peugeota a nie zbadano kierowcy Opla? Wynika z tego że jak Francuz bije Niemca to okazuje się że Niemiec też jest Francuzem... Kto był kierowcą Peugeota?

lol

-kan (2013-10-24 16:13:01)

Panie Mieszkaniec, akurat zawsze patrzę w lusterka i jestem raczej spokojny o swój tyłek. Nie oczyszczam z winy kierowcy tira(chyba że Opel skręcał bez kierunku/w ostatniej chwili), ale gdyby w osobówce kierowca spojrzał w lusterko to do wypadku by nie doszło i to nie podlega żadnej dyskusji.

Niech się Pan nie utożsamia z wszystkimi ludźmi, bo proszę mi wierzyć że niektórzy korzystają z lusterek i wtedy zdecydowanie zmniejsza się ryzyko wypadku. Proszę też nie oskarżać wszystkich tirowców o szaleńczą jazdę bo zapewniam Pana że zdecydowana większość z nich jeździ zdecydowanie lepiej od kierowców osobówek i prezentuje większą kulturę na drodze. A że trafi się kilka czarnych owiec, to niestety szybciej się tacy rzucą w oczy w wielkim tirze niż małej osobówce.

Tak jak mówię, NIE WIEM JAK BYŁO w tej sytuacji, ale całkiem możliwy był scenariusz że Corsa zaczęła bardzo zwalniać, więc kierowca w Premiumce zaczął wyprzedzać Boxera i Corsę, wyprzedzana Corsa nagle włącza kierunkowskaz i skręca nie zwracając uwagi czy czasem nie ma kogoś z lewej. I dalej jest jedynie wina TIRa? W takim wypadku jest wymuszenie skręcającego.

Oczywiście najprościej wprowadzić wszędzie ograniczenie do 40 i zakaz wyprzedzania(choć i wtedy dalej byłyby wypadki), ale chyba nie należy utrudniać i spowalniać ruchu z powodu nieumiejętności i nieprzestrzegania podstawowych zasad ruchu drogowego przez niektórych kierowców.

-aj (2013-10-23 21:44:56)

do wp, oczywiście , uwzględniając oczywiście odpowiednie proporcje ilości TIR-uw i samochodów osobowych. Sądzę że było by bez rewelacji

-wp (2013-10-23 21:30:38)

Jeśli chodzi o wypadkowość to proponuję sprawdzić w ilu wypadkach dziennie biorą udział TIRY a w ilu osobówki a statystyka powie wszystko.

-Mieszkaniec (2013-10-23 19:43:50)

Też jestem mieszkańcem ul. Wojska Polskiego i wypadałoby napisać, Panu "kan" że czekam aż jemu garaż zrobi z tyłka jakiś tir. Z tego co wiadomo - wina była ewidentna kierowcy z tira, to po co szukać winy w kierowcy osobówki, skoro samochód za nim się potrafił zatrzymać. Prawda jest taka, ze tirowcy jeżdżą jak debile, bo wiecznie im się śpieszy i podczas takiego zdarzenia nic większego mu się nie stanie. A Wojska Polskiego, to ulica z bardzo dużą ilością punktów handlowo-usługowych i domów mieszkalnych i powinien tam być zakaz wyprzedzania !!!!!!!!!! To może spotkać każdego z NAS !!!!!

-tir (2013-10-23 19:18:21)

Zapraszam Cie na całodzienną przejażdżke TIR lub busem zobaczysz wtedy jak debilnie jeżdżą osobówki
Oczywiście nie bronie nikogo

-kan (2013-10-23 18:37:47)

Też mieszkam na tej ulicy i nie widzę konieczności wprowadzania zakazu wyprzedzania. Chyba co niektórzy zapomnieli o obowiązku spojrzenia w lusterka przed wykonaniem manewru, a dwa to takie wypadki głównie zdarzają się gdy samochód skręcający jedzie bez kierunków lub nagle puści i za pół sekundy skręca, oczywiście w lusterko nie spojrzy, bo po co. Jeżeli ktoś odpowiednio wcześnie puści kierunkowskaz to do wypadku nie dojdzie, przecież jest zakaz wyprzedzania osobę sygnalizującą skręt, chyba że za nami jedzie idiota który mimo kierunku będzie wyprzedzał, ale taki idiota równie dobrze może złamać zakaz i wyprzedzać na ciągłej.

Nie wiem jak było w tym przypadku, ale przypuszczam że kierowca niestety popełnił błąd i skręcił na ślepo, bo gdyby spojrzał to nie doszłoby do wypadku. A ludzie w naszym mieście niestety w lusterka rzaaadko spoglądają..

-D.O (2013-10-23 16:31:38)

Jak najszybciej wprowadzić zakaz wyprzedzania na tej ulicy, też byłam w takiej sytuacji i wiele innych osób mieszkających na tej ulicy.Tam niebezpiecznie skrecać

- (2013-10-23 14:51:48)

Niestety TIR wydaje mi się że za dużo sobie pozwalają. Auta są mocne i jeżdżą jak osoówki. Dużo jeżdżę i widzę jak TIRowcy wyprzedzają inne pojazdy, jedzie prawie 100km/h bo tyle może i blokuje pas lub jeżeli jest w trakcie wyprzedzania to musisz uciekać max na prawo bo on jedzie i ma w nosie... Zresztą policja powinna łapać palantów jeżdżących Tirami z Buska do Korczyna. Tam jest 12 t ale mają to głęboko w poważaniu!

-Do mimi (2013-10-23 13:20:19)

Zapraszam Cie na całodzienną przejażdżke TIR em zobaczysz wtedy jak debilnie jeżdżą osobówki
Oczywiście nie bronie nikogo

- (2013-10-23 10:59:26)

do wk dlaczego od razu nie zadzwoniłeś na policje,może by był ujety na miejscu.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry