swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Nowy sprzęt dla jednostek OSP z terenu gminy Nowy Korczyn (video)

Dodane: Kasia Data: 2013-10-23 10:17:44 (czytane: 19489)  Wersja do druku

Dzięki staraniom wójta Pawła Zagai jednostki OSP z terenu naszej gminy doposażone zostały w ostatnim czasie w sprzęt pożarniczy o łącznej wartości ponad 131 tys. zł.

Do jednostki OSP Nowy Korczyn trafiła motopompa o dużej wydajności firmy TOHATSU oraz dwa komplety aparatów tlenowych, natomiast w nowe zestawy hydrauliczne firmy LUKAS doposażone zostały jednostki  OSP Stary Korczyn oraz Błotnowola.

W uroczystym przekazaniu sprzętu wzięli udział m.in. marszałek województwa Adam Jarubas oraz komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej Kazimierz Ścibiło.

sprzet_ratowniczy_korczyn001.jpg

sprzet_ratowniczy_korczyn003.jpg

sprzet_ratowniczy_korczyn002.jpg



Jest to kolejny przejaw dobrze układającej się współpracy z marszałkiem województwa w zakresie poprawy bezpieczeństwa pożarowego. W tym roku do jednostki OSP Czarkowy trafił samochód pożarniczy marki Volkswagen Transporter. W 2011 roku trzy jednostki OSP z terenu naszej gminy doposażone zostały w pojazdy bojowe. Do OSP Strożyska trafił wówczas samochód marki Volkswagen Transporter, a jednostka z Nowego Korczyna otrzymała samochód pożarniczy marki Renault Mascott, którego zakup w 90% dofinansował Samorząd Województwa. Z kolei ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy marki Jelcz trafił do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Błotnowoli.

Życzymy, by sprzęt był niezawodny i skutecznie służył druhom strażakom, niosącym pomoc w obronie życia i mienia.

/Serwis Informacyjny UG/

Zobacz video relację 

10straz_korczyn_sprzet_video.jpg
Kliknij i oglądaj

Foto, video: Robert Gwóźdź

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (11)
     

-fajferek (2013-10-27 10:59:34)

Niech Pan Marszałek weźmie w swoje ręce i zajmie się budowa mostu, a nie wspiera wójta Korczyna pierdołami.On jest taki zaradny, że przed wyborami znowu wywiesi plakat z sobą samym, marszałkiem i przewodniczącym powiatu i sprawa załatwiona:):):)hihihihiih I będzie zabawa, będzie się działo i nocy będzie mało:)

-saturn (2013-10-26 10:38:57)

Gierkowskie plany: Wisła 2000,elektrownia atomowa w Żarnowcu po modernizacji staną się faktami.Wróci realnie most w Nowym Korczynie.Małopolskie i Świętokrzyskie bardzo by na tym zyskały-zyskała by Polska.Marszałek powinien promować się przy większych projektach.Natomiast Paweł i owszem

-se (2013-10-25 19:10:08)

brawo Paweł oby tak dalej !!

-mól (2013-10-24 21:02:37)

Marszał niech się weźmie za most na Wiśle,który wielokrotnie obiecał a nie szkli d...młynami,tratwami,piłką błotną i jakimiś detalami o mniejszym znaczeniu. Wybory wybory tuż tuż już za chwilę chyba się nie mylę Panie M

-złomiarz (2013-10-24 14:04:39)

zaraz te sikawki i inne sprzęty złodzieje zaniosą na skup złomu do byłego MILICJANTA Pietrusika on kupuje wszystko i szybko odstawia dalej,żeby się nie dać złapać szybko odstawia do huty.Sprzedawca złomu u Pietrusika.Powodzenia.

-mieszkaniec Łatanic (2013-10-24 13:48:07)

jeżeli te sprzęty mają aluminium lub części mosiężne to zaraz zginie tak jak zginął sprzęt strażacki w ŁATANICACH.Mało że złodzieje znani policji i prokuratorze kradli to jeszcze podpalali.Prokuratura dostała informacje kto to zrobił lecz sprawy umarzała.Oni bywali w restauracji na sylwestrach i innych darmowych libacjach w lokalu którym był właściciel tych czynności(jego zdemoralizowany synek)

-colin (2013-10-24 08:39:36)

No to teraz pozostaje zrobić imprezę z tytułu tego zakupu i będzie jak zawsze:):):)Ciekawe ile razy OSP tego sprzętu użyje. Są inne sprawy na które należy wydawać pieniądze.Najbardziej rozśmiesza mnie to "jest to przejaw dobrze układającej się współpracy" czyli jakby nie było dobrej współpracy to sprzętu na ratowanie życia i mienia by nie było??:)

-rex (2013-10-23 21:09:58)

czy ktos pracował na tych wężach od lukasa chyba nikt- zakupy w ciemno, jesli by był to zakup centralny to bym sie nie dziwił ale skoro sami wybierali to widac że pojecie daleko w lesie. Mimo to szczytna inicjatywa.

-Tad. (2013-10-23 17:12:41)

"Dzięki staraniom wójta Pawła Zagai jednostki OSP z terenu naszej gminy doposażone zostały w ostatnim czasie w sprzęt pożarniczy"- nie wiem dlaczego ale nie zauważyłem aby doposażył swoją macierzystą jednostkę OSP-zadziwiające? - no chyba żebym gdzieś nie doczytał.

- (2013-10-23 14:48:16)

Marszałek to za swoje ufundował? Czy musi być tak jak dawniej że sekretarz przyjeżdżał wstęge przecinać? Beznadzieja, byle tylko foto pstryknęli i wybory tuż tuż

-aa (2013-10-23 10:45:21)

dobra inicjatywa na tym nie powinno się oszczędzać !

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry