swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Kino Zdrój zaprasza na film: Wałęsa. Człowiek z nadziei (video)

Dodane: Agnieszka Data: 2013-10-25 09:18:32 (czytane: 21900)  Wersja do druku

Kino Zdrój, działające przy Buskim Samorządowym Centrum Kultury w Busku-Zdroju zaprasza na projekcje film pt. "Wałęsa. Człowiek z nadziei". Film będzie wyświetlany w buskim kinie od 25 do 29 października 2013r.

Harmonogram projekcji:
25-27.10.2013   godz. 16.00 i 18.30
28-29.10.2013   godz. 18.30

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (16)
     

-Lenin, Stalin wiecznie żywi! (2013-10-27 09:05:49 - IP: ***40.63.213)

Siłę oddziaływania obrazu filmowego na świadomość widzów docenił Lenin, wódz przewrotu w Rosji, już u zarania kina. Pod jego i towarzyszy czujnym okiem służalczy reżyserzy zaczęli kręcić filmy - propagandówki, sławiące nowy komunistyczny 'ład' społeczny. Filmy te , na równi ze ściśle ocenzurowanymi innymi formami informacji społecznej, z przygotowanymi w nowym komunistycznym duchu programami edukacyjnymi w szkołach służyły skutecznie wychowaniu nowych odmóżdżonych pokoleń ruskich komunistów.

Dziś w kraju nad Wisłą, w szkołach coraz dalej karczuje się lekcje historii. Dziś po zastrzyk ''właściwej'' i o zgrozo często JEDYNEJ wiedzy o naszej przeszłości opiekunowie prowadzają młodzież do kina.

Jakie to niesie skutki nie trzeba nikomu tłumaczyć.

-AA (2013-10-25 18:22:08 - IP: ***6.141.130)

Jakieś bilety na tą projekcje są czy wstep dla narodu wolny? Bo jakoś nie widze nic na ten temat.

-/////// (2013-10-25 12:18:56 - IP: ***.137.161.62)

co by nie było zorganizowane w busku to jest żle, fil warto obejrzeć

-Gerda (2013-10-25 10:58:19 - IP: ***48.67.191)

Film widziałam wcześniej.Ja i miliony polaków znają fakty i wiedzą jak było.To pompowanie kasy dla pomysłodawców i sponsorów. Celowo pomijam aferzystów i zainteresowanych polityków.

-nakręciliście mnie... (2013-10-25 10:39:13 - IP: ***.47.127.100)

idę do kina!
a psy? no szczekają, i szczekać będą, bo taka ich rola...

-mari0 (2013-10-25 10:18:30 - IP: ***.81.90.150)

Bolek i tyle . Akcja pompowania frekwencji widzę że ma się dobrze. Kto mądry zostanie w domu.

-Tylko świnie oglądają Bolka w kinie (2013-10-21 23:46:34 - IP: ***40.2.73)

Przypomina mi się hasło podziemnej Polski z czasów II wojny: Tylko świnie siedzą w kinie - chodziło o tych, którzy chodzili oglądać antypolskie paszkwile serwowane na dużym ekranie przez Niemców.

Warto by je chyba zaktualizować.

Każdy kto zapłaci za oglądanie tego filmu powinien mieć świadomość, że udziela tym samym finansowego wsparcia tym którzy za nim stoją i stawia się obok właściciela Amber Gold - bodaj złotego sponsora tej produkcji.

Kogo ciekawość zżera, a chce zachować się przyzwoicie, ma proste rozwiązanie - niech nie kupuje teraz biletu - wystarczy bowiem, że powstrzyma się trochę - za kilka miesięcy zobaczy to coś ZA DARMO w TV i na DVD.

-znowu prawdziwi polacy... (2013-10-21 22:02:00 - IP: ***185.22.246)

... że im się nie znudzi...

- (2013-10-21 13:55:16 - IP: ***6.153.55)

Wajda i Bolus to klakierzy Tuszczenki

- (2013-10-20 11:52:20 - IP: ***225.54.1)

Ta jedna dziwna z LO co ma ponoć alergie na polskość i Polaków będzie pewnie przodować w promocji nowej wersji historii. ;)

-m (2013-10-19 23:16:34 - IP: ***.180.168.81)

popieram opinię Kinomana podobnie robili z tym nędznym Pokłosiem

- (2013-10-19 08:31:55 - IP: ***225.155.54)

To filmisko przedstawia chyba nową alternatywna wersję historii solidarności. :)
Mamy nowych bohaterzy starych wydarzeń (jak choćby Sienkiewiczowski kozak Krzywonos w starciu z Zagłobą ;P), brak tych autentycznych postaci (Walentynowicz - jeden Braveheart/Waleczne serce - wystaczy, nie róbmy konkurencji Gibsonowi), a nie przepraszam filmie są - klaskają. :)
Nowe fakty - czy to ważne kiedy rodzi się dziecko przed czy po sprzedawaniu kolegów i koleżanek dzielnym stróżom słusznego porządku i miłośników kąpieli w zasolonym morzu? Małe przestawionoko, przecież nie manipulacja i można podkręcić dramatyzm błohatera. Wyczyszczenie życiorysów - e tam kto nie sprzedaje to przecież frajer. Trzeba mieć litość i oszczędzić tych co nie sprzedawali na kolegów z pracy nie donosili, wrzask to wstyd być takim frajerem i nieudacznikiem, to z litości zrobi się ze inni tez nie sprzedawali, by im przykro nie było ze tacy mało zaradni byli. ;)
Podkoloryzowanie tudzież na nowo napisanie pewnych życiorysowe, toż to film edukacyjny dla szkół, ma być ciekawy pełen akcji i łuszczycach bohaterów bez tych smutasów co nie byli konfidentami i bruździli mama i tata chłopców i dziewcząt z łelit 3rp. ;)

Jedno trzeba przyznać przemysł medialny łelit 3rp dobrze kombinuje, dzieciaki jak ich rodzice nie czytają a filmy oglądają i co ciekawsze w nie wierzą. :)

W kinach leciał jakis czas temu Iron Men, aż się boje ze zamiast stróżów prawa będą teraz na pomoc ludzie wzywać Żelaznego Człowieka. ;)

- (2013-10-18 21:56:17 - IP: ***6.134.73)

NIE MAM ZAMIARU NAJMNIEJSZEGO OGLADAC JAKIEGOS IDIOTY KTÓRY WYKREOWAŁ SIĘ NA KRZYWDZIE LUDZKIEJ - ŻENADA WSTYDZE SIE ZE JESTEM polakiem (swiadomie z małej litery

-Kinoman (2013-10-18 20:58:05 - IP: ***225.204.230)

Eee... badziewi science-fiction akurat nie odwołają, szkoły na siłę uczniów wyślą, aby frekwencje podbić i dać zarobić Wajdzie i Platfusom.

-do poniżej (2013-10-18 14:32:22 - IP: ***19.98.146)

Spoko, spoko. I tak odwołają :P

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry