Dodane: Kasia Data: 2013-10-23 13:40:00 (czytane: 18751) 
Alkohol i narkotyki - działania o tym kryptonimie zostaną przeprowadzone na drogach naszego województwa 24 października br. Celem akcji jest wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących oraz tych, którzy za kierownicę usiedli pod wpływem nielegalnych substancji.
Akcja potrwa całą dobę jako element działań ogólnowojewódzkich. Funkcjonariusze ruchu drogowego będą sprawdzali trzeźwość kierowców, zatrzymując możliwie największą liczbę przejeżdżających aut. Umożliwią to im m.in. urządzenia Alco-blow, dzięki którym policjant może sprawdzić czy w samochodzie znajduje się osoba nietrzeźwa już po umieszczeniu tego urządzenia we wnętrzu pojazdu, co znaczenie przyspiesza kontrolę.
Policjanci będą również sprawdzać kierowców podejrzewanych o jazdę pod wpływem narkotyków. W tych działaniach funkcjonariusze wykorzystają narkotestery. Te miniaturowe urządzenia pozwalają błyskawicznie rozpoznać objawy zażywania narkotyków. Wykrywają one środki narkotyczne w tym amfetaminę i marihuanę, po zażyciu których, zgodnie z obowiązującym prawem, nie można prowadzić samochodu.
Pamiętajmy, że policjanci nie ograniczą się tylko do badania stanu trzeźwości. Z całą pewnością kierujący może ponieść konsekwencje także za inne, stwierdzone w trakcie kontroli wykroczenia.
Ubiegłoroczne statystki, dotyczące wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców są zatrważające. Na 1392 wypadki drogowe, do których doszło w naszym województwie, w 93 sprawcami były osoby pod działaniem alkoholu. Ponadto w wypadkach spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących zginęło 5 osób, a 126 zostało rannych. Natomiast ogólna liczba zatrzymanych w ubiegłym roku na świętokrzyskich drogach osób, które kierowały swoimi pojazdami pod działaniem alkoholu, sięgnęła 7136.
Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za spowodowanie wypadku w takim stanie grozi kara więzienia nawet 12 lat oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.
AA
źródło www.swietokrzyska.policja.gov.pl
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Dwór w ogniu 1655. Dwa dni walk, wybuchów i rekonstrukcji historycznych
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (20) |
-busko (2013-10-27 17:46:47)
panie nowy komendancie!podobno jest pan dobrym policjantem.Proszę to udowodnić.Następnie czy przeszedł się pan kiedykolwiek po tych knajpach osiedlowych (sklepach spożywczych)i czy pan rozlicza tych policjantów z ich interwencje w tych sklepowych i przysklepowych melinach.Sam kilkakrotnie powiadamiałem o tych libacjach przysklepowych pod nr 997-nikt nie interweniował,patrzyłem z okna i widziałem.jeżeli ktoś przyjechał to po około2-3 godziny później jak się już nawalili i leżeli pod blokiem lub w żywopłocie(krzakach)Panie komendancie niech pan zlikwiduje tę nieudolność buskiej policji,dobrze byłoby jednego z tych pana pracowników wypieprzyć z pracy może pozostali się zreflektują za co biorą pieniądze i że ludzie potrzebują pomocy właśnie ze strony policji.To prawda tamtędy jest strach przejść,lub należy mieć kilkanaście monet dwuzłotowych żeby przejść tylko w jedną stronę.Podobno jest pan dobry,ale jest pan nowy i być może jeszcze nie jest pan ubabrany w buskim bagnie ma pan szanse się wykazać,niech pan z tej szansy skorzysta.
-Do mieszkańca Pułaskiego - masz rację (2013-10-27 16:20:38)
podobny obrazek widziałem obok ogrodzenia przedszkola na Osiedlu Kościuszki od strony południowej. Siedziało 4 łebków, piło piwko, gdy zauważyli jadący w ich kierunku radiowóz, to schowali piwko za siebie, żaden z policjantów nie ruszył tyłka z samochodu, tylko na chwilę zatrzymali się przy gnojkach, popatrzyli i pojechali. A było to w biały dzień. Tak pracuje nasza Policja. Gratulacje !!!
-mieszkaniec Pułaskiego (2013-10-27 09:57:30)
proszę państwa przyszedł nowy podobno bardzo dobry komendant policji,i co i nic.Jak był burdel przed sklepami na Oś.Pułaskiego, tak burdel jest nadal.W sobotę widziałem na własne oczy jak podjechał radiowóz policyjny pod te sklepy,Pijaczki steli przy sklepie pijąc winko,zobaczyli że jedzie wino schowali za pasek,kilku pijaczków leżało na skarpie,inni piwa pochowali do kieszeni.Wiecie co dalej radiowóz zawrócił i odjechał.Miałem wrażenie że pan policjant zabłądził i zawrócił.To było przed sklepem gdzie kiedyś było wejście do Sp.Mieszkaniowej,wcześniej był Ruch.To samo się dzieje w sklepie spożywczym troszkę dalej.U żony pracownika poczty.
-popieram miastowego (2013-10-25 09:23:24)
na Pułaskiego pijacy zrobili sobie bar przed sklepami, leją pod drzewkami na oczach dzieci i mieszkańców, śmiecą, przeklinają, zaczepiają przechodniów. Jak im się przytrafi mandat to ląduje w koszu. Może by tak tych dżentelmenów zapoznać z sądem ?
-a jo z miasta (2013-10-24 21:46:14)
Zajmijcie się lepiej pijorami na Pułaskiego bo leją już pod siebie i żebrzą od ludzi, przejść się nie da.
-busko (2013-10-24 18:58:22)
kiedy będą robić akcje z pijącymi na al.Mickiewicza,pod biedronką na Mickiewicza(uczniowie w czasie przerw)na Byczej Górze,na okrągło i tam też palą odpowiednie zioła.Tych co robią tą akcje ani widu,ani słychu.to gdzie ta akcja jest?
-xxxx (2013-10-24 15:24:10)
No trzeba przyznac ze ta akcja to tak im super idzie ze szok.......od 7 rano jezdze autem bylam kilka razy w Busku i co? Nawet 1 radiowozu nie widzialam :)
-oto "mężczyźni" 21 wieku (2013-10-24 08:43:57)
chłoptysie, zmieniacie się w targowe baby!
Popatrzcie na swoje wpisy... prawdziwy facet nie terkocze tyle bzdur!
- (2013-10-23 15:09:56)
Niech jeszcze podazą dokładne miejsca gdzie będą stać?
-badyl (2013-10-23 15:00:30)
trza jutro nie ćpać. jakoś jeden dzień wytrzymam. dzięki panowie polycjanty
- (2013-10-16 22:31:04)
Co za idiota to opublikował, napiszcie jeszcze gdzie będą ustawione patrole i w jakich godzinach.
-busy są przepełnione... (2013-10-16 22:24:01)
ostatnio widziałem busa przed 7 rano jak jechał ulicą Partyzantów od Stopnicy, był tak przeładowany, że pasażerowie wisieli na przedniej szybie, zgroza. Z kolei na Kilińskiego panowie z busów zrobili sobie parking, a Muszkieter ma tam przystanek początkowy i bezczelnie zabiera stamtąd pasażerów.
-aaa (2013-10-16 19:42:52)
caly rok jezdzij na bani ale 24,11 musisz byc trzezwy bo Cie sprawdza. z roku na rok poziom intelektu w policji spada na pysk. lepiej usuncie ten artykul bo sami z siebie robicie "idiotów"
-no właśnie (2013-10-16 18:50:01)
a co z alkoholem i narkotykami w czasie przerw lekcyjnych na al.Mickiewicza (ogólniak,ekonomik obok podstawówki,mechanik)Mam pytanie do tej sprawy czy w Busku są jeszcze strażnicy miejscy bo od około sześciu miesięcy tych debili nie widziałem i byc może to dobre że ich zlikwidowali bo przyzwyczaili się wyłącznie do jazdy samochodem.Wcześniej jak byli czasem pokazywali się na ulicy,ale tylko w dzień.Obecnie jak wcześniej napisałem nie widziałem tych darmozjadów od sześciu miesięcy.Może by zatrudnić ochroniarzy żeby ich pilnowali?
-busko (2013-10-16 18:26:44)
to ciekawa akcja!uwaga pijacy,uwaga narkotycy i biorcy, będzie akcja.Nie dajcie się złapać.!!!tak w Busku mówi nowy komendant<który przyszedł żeby temu zapobiec z nienacka.Panie nowy komendancie,Jest pan trzeźwy,Należy uprzedzać złodziei żeby nie kradli.Czy pan jest naprawdę myślącym policjantem,Ja osobiście mówię że pan sie juz ośmoieszył i zdyskwalifikował sam.
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.