swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do koñca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Buski sanepid w nowej ods³onie

Dodane: Agnieszka Data: 2013-10-14 14:07:15 (czytane: 18534)  Wersja do druku

Budynek Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Busku-Zdroju wreszcie doczeka³ siê remontu. Termomodernizacja wybudowanego w latach 70 ubieg³ego wieku obiektu nie tylko zmieni wygl±d buskiego sanepidu, ale pozwoli na znaczne oszczêdno¶ci.

W budynku zosta³y docieplone ¶ciany oraz stropodach, wymieniono pokrycie dachowe, a tak¿e grzejniki centralnego ogrzewania. Ponadto usprawniono wentylacjê poprzez zastosowanie nawiewników okiennych oraz nasad wyci±gowych na kominach.

Budynek bêdzie mia³ now± elewacjê, która znacznie poprawi wygl±d buskiego sanepidu. W planach jest równie¿ wykonanie nowych schodów oraz pochylni dla osób niepe³nosprawnych, której wcze¶niej nie by³o.

W tym tygodniu zostanie rozstrzygniêty przetarg na wykonanie remontów zewnêtrznych, m.in. wymianê ogrodzenia, remont ci±gów pieszych i budynku gospodarczego.

remont_sanepidu1.jpg 

remont_sanepidu2.jpg 

¦rodki na remont pochodz± z bud¿etu inwestycyjnego wojewody ¶wiêtokrzyskiego.

Prace remontowe Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Busku-Zdroju zakoñcz± siê w po³owie grudnia 2013 roku.

Nowo wyremontowany budynek zyska nie tylko estetyczny wygl±d. Dziêki termomodernizacji znacznie zmniejsz± siê koszty u¿ytkowania obiektu.

 

  • Wiadomo¶ci z regionu
  • Aktualno¶ci
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶æ komentarzy.

  Komentarze (20)
     

- (2013-10-16 13:15:16)

w najbli¿szym otoczeniu s± "lokale gastronomiczne" kwalifikuj±ce siê do NATYCHMIASTOWEGO zamkniêcia przez sanepid. Dziwnym trafem tak siê nie dzieje.
A w lokalu uprawia siê na ¶cianach ( i pewno nie tylko) ró¿ne, bli¿ej nieokre¶lone grzyby (raczej niejadalne), a pó¼niej serwuje pewno w potrawach, bleeee

OtO bUsKo

-a po co? (2013-10-15 15:06:22)

Komu jest potrzebne to gowno odnowione z wp³ywu z mandatów nak³adanych na firmy i nie tylko???

-Nikt (2013-10-15 14:00:05)

W ka¿dej instytucji s± nieroby czy to Sanepid, Urz±d Miasta, Starostwo, Urz±d Skarbowy w sklepach te¿ siedz± i nic nie robi± Nauczyciele te¿ nic nie robi± tylko wolne maj± najlepiej to na bezrobociu byæ, wtedy ka¿dy tylko obrzali, ¿e jaki to biedny bo nie ma pracy. Nic nie remontowaæ nic nowego nie budowaæ. Najlepiej to nie pracowaæ i nic nie robiæ.

-c (2013-10-15 11:10:53)

Jeste¶my powa¿n± firm± w Busku-Zdroju. Kontrolowani jeste¶my przez wszystkie uprawnione do tego urzêdy i instytucje, w tym przez sanepid. Nie zdarzy³o siê ¿eby kontroluj±cy wychodzili z siatami , chyba ¿e w siatkach tych wynoszony by³ materia³ pobrany do badañ laboratoryjnych. Przede wszystkim trzeba prowadziæ przedsiêbiorstwo zgodnie z przepisami prawa i problemu nie ma.

-gosc (2013-10-15 09:49:59)

Skoro macie takie informacje, to trzeba to zg³osiæ dalej. Po co utrzymywaæ takich darmozjadów...

-do maciu¶ (2013-10-15 07:10:30)

Z tymi siatkami po kontrolach to prawdziwa d¿uma nie tylko Sanepid ale i inni.Kontrol nie powinna polegaæ na tym,¿e jak kontroluj±cemu nie odpalisz to czekaj± cie problemy finasowe. Tu nie idzie tylko o siatki wype³nione produktami ale chodzi ale o przys³owiowe dawanie w ³apê.Narobi³o siê ogniw kontroli wiemy jak jest co kupujemy co siê sprzedaje a jak jest z kontrola jakie s± wyniki -po¿al siê Bo¿e.

-do artu (2013-10-15 01:59:26)

mieszkania komunalne remontowac????!!!komu ????nierobom???!!!!zartujesz chyba!!!!!

-maciu¶ 2 (2013-10-15 00:01:34)

z marketów te¿ po kontroli wychodz± z pe³nymi torbami i protoko³ów brak.taki to nasz buski SANEPID

-nikol (2013-10-14 23:54:01)

W ¿abce piwo po terminie i mimo telefonu to nadal w obrocie jest, jak zwróci³em uwagê sprzedawcy to podziêkowa³ a browar po terminie na przód postawi³, na telefon do sanepidu i kontroli wyszli z torb± pe³n± czego¶, có¿ na uk³ady nie ma rady a sanepid w luksusach ma nas obywateli w czterech literach.

-Artu 2tu (2013-10-14 23:50:02)

Czemu kto¶ robi remont budynku nierobom co wyniki maj± z kontroli byle jakie zamiast remontowaæ mieszkania komunalne aby obywatele ¿yli godnie, ten sanepid to instytucja do zamkniêcia, mo¿e ktos poda wyniki ich kontroli, kar i instytucji ukaranych?. Sam da³em 40 zeta za wpis do ksi±¿eczki zdrowia aby robiæ na kuchni.Parodia, i kicz.

-Maciu¶ 1 (2013-10-14 23:40:34)

Tak, remont siê im robi by jak skarbówka wygody i komfort mia³a, a do roboty nieroby- po sklepach produkty przeterminowane s± sprzedawane , a jak sie zg³osi to sanepid buski z reklamówk± wychodzi takie ³ase nieroby.Po³owê z nich do zwolnienia bo zamiast dbaæ o dobro obywatela to o w³asne lodówki dbaj±. Oj nieroby.

-do poni¿ej (2013-10-14 22:59:01)

pod gêbê to sobie podstawiam to na co mam chêæ a w sanepidzie bior± pieni±dze za co¶ takiego co siê zowie pomoc mieszkañcowi w potrzebie i niepewno¶ci ¿eby nastêpnym razem by³a pewno¶æ na sto procent.Ot co!!!!

-Do busko (2013-10-14 22:52:02)

Grzyby na targowisku sprzedawane s± na tej samej zasadzie co zbierane w lesie. Znasz to zbierasz, nie znasz - nie zbierasz.
Tu te¿ znasz kupisz, nie to nie kupisz.
Jedyna ró¿nica to taka, ¿e jak ci pod gêbê podstawi± to p³acisz a w lesie masz za darmo i jeszcze ¶wie¿e powietrze!(te¿ za darmo).

-do -gg (2013-10-14 22:42:14)

do odpowiadaj±cej mi pani z sanepidu(na korytarzu) i tu na stronie.Szanowna pani moim problemem by³o niepewno¶æ tycz±ca siê mojego rozpoznania grzybów "opieniek"i pani skierowa³a mnie do sanepidu w Kielcach.Czy to zdrowe z pani strony? A mo¿e pani nale¿a³o by siê troszkê dokszta³ciæ i nie wysy³aæ ludzi do Kielc.A swoj± drog± do lasu niekoniecznie je¼dzi siê na grzyby.Pani te¿ przyda³by siê taki wyjazd ¿eby dotleniæ swoje szare komórki,wówczas nie by³oby g³upich odpowiedzi z pani strony.

-do -gg (2013-10-14 22:41:53)

do odpowiadaj±cej mi pani z sanepidu(na korytarzu) i tu na stronie.Szanowna pani moim problemem by³o niepewno¶æ tycz±ca siê mojego rozpoznania grzybów "opieniek"i pani skierowa³a mnie do sanepidu w Kielcach.Czy to zdrowe z pani strony? A mo¿e pani nale¿a³o by siê troszkê dokszta³ciæ i nie wysy³aæ ludzi do Kielc.A swoj± drog± do lasu niekoniecznie je¼dzi siê na grzyby.Pani te¿ przyda³by siê taki wyjazd ¿eby dotleniæ swoje szare komórki,wówczas nie by³oby g³upich odpowiedzi z pani strony.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Miêdzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorz±dowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Miêdzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbêdzie siê w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyci±ga mi³o¶ników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najwa¿niejszych wydarzeñ kulturalnych w regionie. Sprawd¼cie program tegorocznego festiwalu.



Wróæ do góry