swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Zatrzymani z narkotykami

Dodane: Kasia Data: 2013-10-04 12:23:50 (czytane: 16422)  Wersja do druku

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 22 lat. Podejrzewani są oni o posiadanie środków odurzających. Obaj są mieszkańcami gminy Busko-Zdrój. Stróże prawa znaleźli przy nich podejrzane zawiniątka foli aluminiowej.

W aucie, którym poruszał się jeden z mężczyzn, policjanci ujawnili pudełeczko z zawartością brunatnej substancji. Za przestępstwo posiadania znacznych ilość środków odurzających, została przewidziana kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

narkotyki_busko.jpg


Wszystko wydarzyło się we wtorek późnym wieczorem. W jednej z miejscowości na terenie gminy, stróże prawa z Buska-Zdroju zauważyli dobrze znany im pojazd. Kierowcę podejrzewali o posiadanie środków odurzających. Obok osobowego fiata stało dwóch mężczyzn. Kiedy policjanci podjechali bliżej, 20 – latek włożył zawiniątko z folii do ust, natomiast 22 – latek taki sam woreczek odrzucił za ogrodzenie pobliskiej posesji.

narkotyki_busko1.jpg

Funkcjonariusze odzyskali i zabezpieczyli oba woreczki. Po otwarciu ich, okazało się, że w środku jest kilka mniejszych zawiniątek z foli aluminiowej, które wewnątrz zawierają biały proszek. Przy jednym z mężczyzn znaleziono również wagę elektroniczną. Kryminalni postanowili przejrzeć wnętrze fiata. Na tylnym siedzeniu auta, w plecaku, znaleźli metalowe pudełko z zawartością substancji w kolorze brunatnym.

 narkotyki_busko2.jpg

Zabezpieczoną substancję śledczy wstępnie zidentyfikowali jako haszysz, o wadze około 22 gramów, natomiast biały proszek jako amfetaminę o wadze około 50 gramów. Zatrzymani noc spędzili w policyjnym areszcie. Policjanci w okolicy miejsca zamieszkania jednego z zatrzymanych, ujawnili krzewy konopi indyjskich.

Sprawa ma nadal charakter rozwojowy. Za posiadanie narkotyków przewidziana jest kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

T.P.

źródło busko-zdroj.swietokrzyska.policja.gov.pl

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (31)
     

-zdzichu (2013-10-04 14:23:48)

uje......... śmierdzieli !

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry