swietokrzyskie.info


Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Piknik strzelecki Ziemi Buskiej i Karabeli

Dodane: Kasia Data: 2013-10-03 11:19:07 (czytane: 18712)  Wersja do druku

W słoneczne sobotnie popołudnie, 28 września, odbyło się kolejne spotkanie z cyklu imprez organizowanych dla upamiętnienia dziesięciolecia Stowarzyszenia 'Ziemi Buska'. Połączone siły Stowarzyszenia i agencji ochrony Karabela zorganizowały wspólnie piknik strzelecki połączony z plenerową biesiadą.

Honorowymi gośćmi pikniku byli między innymi: wojewoda - Bożentyna Pałka-Koruba,  buscy kombatanci oraz zarząd firmy Karabela. Wszyscy uczestnicy zgodnie oświadczyli, że obchody rocznicowe pod hasłem ”Dziesiątka Ziemi Buskiej na strzelnicy” była strzałem w przysłowiową 10.

 piknik_strzeleceki_ZB2.jpg

Strzelanie odbywało się w trzech kategoriach: strzelanie do rzutków z broni długiej, strzelanie z broni krótkiej do tarczy oraz strzelanie z broni długiej do tarczy. Największym pozytywnym zaskoczeniem były bardzo dobre wyniki strzelających Pań.

piknik_strzelecki_ZB1.jpg


Po zakończeniu konkursów strzeleckich rozpoczęła się biesiada połączona ze wspólnym śpiewaniem oraz degustacją wyśmienitych potraw. Wśród atrakcji kulinarnych największym powodzeniem cieszył się tzw. „wiejski stół” z przepyszną szynką, smalcem oraz kiełbaskami.

piknik_strzelecki_ZB.jpg


Prezes „Ziemi Buskiej” - Jacek Strzelecki otwierając imprezę, powiedział:  „Już od dziesięciu lat grono przyjaciół znajduje motywację do spotykania się przy różnych okazjach. Wspólne świętowanie rocznic i świąt państwowych, spotkania wielkanocne i wigilijne, wycieczki, czy też imprezy towarzyskie są najlepszym dowodem więzi, jaka łączy członków i sympatyków naszego Stowarzyszenia".

Miła atmosfera i wymarzona pogoda przeciągnęły piknik do późnych godzin wieczornych. W trakcie pożegnania już pojawiły się propozycje  ustalenia terminu następnego spotkania.

piknik_strzelecki_ZB2.jpg


Organizatorzy dziękują wszystkim za czynny udział oraz pomoc w przygotowaniu spotkania. Szczególne podziękowania składają Panu Józefowi Bednarczykowi - prezesowi firmy Karabela Sp. z o.o.  oraz Panu Wiesławowi Boryckiemu.



/ZB/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (45)
     

- (2013-10-03 20:24:30)

jak śedz rozwalił BAS to samo teraz spotyka ZB ze strony busko busko i zataczamy krąg .Super

-Mario (2013-10-03 19:22:00)

Widzę ,że nieśmiertelny Pan W.B jest dalej pełnym nocnikiem zarządu firmy ochroniarskiej.Człowiek nie do zatopienia.

-!!! (2013-10-03 19:21:32)

Zobaczcie ile tam jest przefarbowanych z partii komuchów na partie ziemi buskiej.I dodatkowe pytanie, odstrzelili w końcu tego fałszywca Lesia G.z rodu własnego pomnika Leszka Czarnego.

- (2013-10-03 17:23:57)

A tego klonu BB nie było?
Widać Ostrowiecznie Brygada Brygadzistów wybrała innego protektora urzędującego w Kielcach. ;)

- (2013-10-03 16:31:21)

Ciekawostką dla mnie jest po co ta wiadomosc znalazła się na tym portalu kogo to obchodzi ze ZB poraz kolejny imprezowała X lecie we własnym gronie.
Admin pisze o pierdołach typu kto był i tak dalej tyle ze zapomniał dopisac ze to tak naprawde PLATFORMA OBYWATELSKA a członkowie ZB to takie farbowane lisy.Ciekawe cz będą cwansi niż wyborcy oby nie.

- (2013-10-03 15:50:28)

No dragon kultura całą gębą.

-DRAGON (2013-10-03 14:30:57)

P...Strzelecki...pręży muskuły i do boju! Strzel se strzelcu kupę na spokojnie, bo po wyborach się usrasz po kostki i będziesz w osranych gaciach chodził :-)
Z pozdrowieniem
uczulony na SMRÓD z Platformianych DUP

-DRAGON (2013-10-03 14:29:41)

P...Strzelecki...pręży muskuły i do boju! Strzel se strzelcu kupę na spokojnie, bo po wyborach się usrasz po kostki i będziesz w osranych gaciach chodził :-)
Z pozdrowieniem
uczulony na SMRÓD z Platformianych DUP

- (2013-10-03 13:21:01)

qqqqq a coz takjego złego zrobiła ZB, teraz to tak panuje strach, jeden drugiego się obawia.

- (2013-10-03 13:10:33)

Tylko PIS

-qqqqq (2013-10-03 12:51:45)

Coś strasznie mała ta grupa uczestników, chyba Ziemia Buska dała się wszystkim we znaki za soich rządów za które płacimy do dziś ,oby nigdy więcej nie rządzili

-... (2013-10-03 12:43:39)

Ziemia Buska=PO - Jacek podpisal porozumienie 3 lata temu.

PAMIETAMY !!! NIEZAPOMNIMY

- (2013-10-03 12:28:45)

Przynajmniej nie przecinają wsteg, spotykają się. w dobrym towarzystwie .

-olo (2013-10-03 12:04:26)

agencja Karabela ma niewątpliwy interes w opanowaniu miejscowego rynku. I z takiej perspektywy oceniam ,, wspaniałodusznośc,, tej agencji. Czy tańsze agencje będą miały szanse konkurować o buski rynek skoro Stowarzyszenie bierze udział w promocji?

-Piotr (2013-10-03 11:48:23)

Widać, że dużymi krokami zbliżamy się do WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH. Pozdrawiam ziemię Buską;D

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry