swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Udany festyn ze stowarzyszeniem Busko Busko (video)

Dodane: Agnieszka Data: 2013-10-03 09:20:53 (czytane: 19467)  Wersja do druku

Na niedzielne popołudnie 29 września 2013 r. zarząd oraz członkowie stowarzyszenia 'Busko Busko' zaprosili wszystkich mieszkańców regionu na buskie Glinianki, gdzie odbywał się festyn rodzinny pod hasłem 'Baw się z Busko Busko'.

Pomimo dającej o sobie znać jesiennej aury, wielu mieszkańców skorzystało z zaproszenia, przybywając na piknik pełnymi rodzinami.

Krótko po godzinie 14 na scenie pojawili się organizatorzy całego przedsięwzięcia reprezentowani przez Wojciecha Łukasika – prezesa stowarzyszenia, wiceprezesa Macieja Gawina oraz radnego gminnego Janusza Cibę, otwierając całą imprezę i zachęcając do wspólnej zabawy. Pełnienia roli konferansjerów podjęli się wspólnie Karolina Kępczyk – Dyrektor Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie oraz Rafał Paradziej - wiceprezes stowarzyszenia. Techniczną stroną organizacji imprezy zajął się Artur Brachowicz – członek stowarzyszenia.

piknik_busko_busko001.jpg

piknik_busko_busko002.jpg

piknik_busko_busko004.jpg
 

A skoro nasze miasto w herbie, a stowarzyszenie „Busko Busko” w swoim logo, mają słońce, atmosfera w czasie imprezy musiała być i rzeczywiście była naprawdę ciepła. W sumie przez około 6 godzin trwania pikniku wspólnie bawiło się wielu przybyłych gości. Niezliczone konkursy i gry prowadzone przez dziewczęta z Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie do wspólnej zabawy wciągały osoby od najmłodszych po seniorów. Organizatorzy zadbali o nagrody dla wszystkich, którzy ochoczo zgłaszali się do wspólnej zabawy na scenie. Chęć zdobycia głównych nagród, którymi były dwa rowery – pierwszy dla dziecka w wieku przedszkolnym, a drugi dla dziecka w wieku wczesnoszkolnym, dodatkowo motywowały najmłodszych do współzawodnictwa.

Zabawy i konkursy przeplatały występy instrumentalno-wokalne. Na scenie pojawił się trzyosobowy zespół „Medium” oraz szczególnie oklaskiwany i budzący zachwyt młodzieżowy zespół 4H Iskra z Ożarowa, wystawiając przed publicznością dwa spektakle słowno-muzyczne.

piknik_busko_busko003.jpg 

piknik_busko_busko005.jpg 

piknik_busko_busko006.jpg 

Oprócz atrakcji na scenie najmłodsi goście pikniku „Baw się z Busko Busko”, pod czujnym okiem swoich opiekunów, mogli skakać na pompowanym zamku, przejechać się alejkami „Glinianek”
na pokładzie „Słonecznego Ekspresu” Pana Jerzego Libudy, czy też przez chwilę poczuć się
jak prawdziwi dżokeje w siodłach stępujących koni z Ośrodka Jazdy Konnej i hipoterapii „Hipolland”
w Zbludowicach.

Zarząd stowarzyszenia dziękuje wszystkim licznie przybyłym gościom za wspólną zabawę
w sympatycznej, kulturalnej i jakże rodzinnej atmosferze. To co było ideą niedzielnego pikniku „Baw się z Busko Busko” rzeczywiście zgromadziło i zjednoczyło mieszkańców wokół jednej sceny buskich „Glinianek”.

piknik_busko_busko007.jpg 

piknik_busko_busko008.jpg 

piknik_busko_busko009.jpg 

Dziękujemy buskiej Policji, ZOZ Busko-Zdrój, firmie Karabela oraz Grupie Medycznej z OSP Zbludowice za gotowość do działania na rzecz bezpieczeństwa uczestników pikniku.

Podziękowania ślemy również do sponsorów i sympatyków stowarzyszenia za bezinteresowność oraz chęć działania  na rzecz lokalnej społeczności, a wspierali nas:
1.     Pan Gabriel Zeljaś - Dyrektor I-go Oddziału Banku BZ WBK w Busku- Zdroju.
2.     Pan Mieczysław Sas - Zakład Metalowo-Kotlarski w Busku-Zdroju
3.     Pan Grzegorz Solarz - Dyrektor Centrum Kształcenia ZDZ w Busku-Zdroju.
4.     Pan Andrzej Kaszowicz -  Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe w Skorzowie.
5.     Pan Grzegorz Gałuszka- Dyrektor Szpitala w Busku-Zdroju.
6.     Pan Kazimierz Krzemiński - hurtownia KIM w Busku-Zdroju.
7.     Pan Cezary Molisak  - Firma CHRONOM  w Busku-Zdroju.
8.     Pan  Mieczysław Kliś- Sklep Obuwniczy „BUKAT” w Busku-Zdroju.
9.     Pan Tadeusz Krzemiński - Stacja Kontroli Pojazdów MOTOZBYT w Busku-Zdroju
10.    Stefan i Zygmunt Para- Przedsiębiorstwo Produkcyjno-  Usługowo-Handlowe.
11.    Pan Radosław Lisowski - firma FOX w Busku-Zdroju
12.    Pan Paweł Szafraniec- Usługi Transportowo-Budowlane.
13.    Pan Andrzej Rudek - Zakład Usługowo- Handlowo- Produkcyjny w Busku-Zdroju.
14.    Pan Jacek Kumor - Firma  ORION PLUS w Busku-Zdroju.
15.    Pan Mariusz Słota - Szkółka Krzewów Ozdobnych

Źródło:
https://www.facebook.com/BuskoBusko

 


 

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (21)
     

-Ania (2013-10-05 22:59:22)

Bez przesady, już się nie śmieję ile można z jednego, a Pan/Pani który/a zna się na ortografii proszę się przedstawić lub jakś psełdonim podać, bo miło jest popisać z mądrzejszym a jeszcze milej nie z pustym myślnikiem, bo wiadomo, żeby kompromitacji nie było, Pozdrawim wszystkich, pa

-ja (2013-10-05 20:58:39)

bardzo fajne występy dzieciaków z H4 brawo

- (2013-10-05 18:36:45)

sympatyczna Aniu, śmiej się to przez samo "h" a nie "ch"

kompromitacja ;)

-Ania (2013-10-05 10:16:02)

Nie, nie figuruje nigdzie, jako żadem członek, i jestem z daleka od wszelkich ugrupowań.A w tej chwili to się śmieje z rozumowania niektórych ludzi. Nie skrytykowałam to pewnie należe gdzieś! cha cha cha.

- (2013-10-05 08:31:55)

Te komplementy pod adresem BB i imprezy pod nickiem "Ania","Ani" nie pisze przypadkiem ta Anna co na stronie internetowej BB w zakładce dokumenty figuruje w spisie członków zarządu pod numerem 12?


p.s. bo kto by tu inny mógł zaglądać? ;)

- (2013-10-05 08:26:01)

forum bezimienne?

- (2013-10-05 06:55:56)

a ja widzę to tak
gdzie jest PSL-Gospodarna gmina, gdzie jest porozumienie samorządowe.
zamknęli się w swoim kręgu.
Boją się cokolwiek zrobić bo jakby przypadkiem pojawił się jakiś artykuł na tym portalu to sporo ludzi (nie tak jak teraz że negatywne komentarze piszą dwie może trzy osoby które mają rozdwojenie jaźni tak jak jerzy stuhr w filmie "obywtel piszczyk") napisałoby co o tamtych stowarzyszeniach (ludziach) myślą.
Łatwo bardzo łatwo jest napisać bzdurę, rzucić w kogoś gównem niech śmierdzi trudniej jest coś zrobić.
Lepiej gorzej ale zrobić.

-Ania (2013-10-04 21:12:34)

Byłam, dzieci były zadowolone i o to chodzi, a nie o złośliwe komentarze.To był piknik przede wszystkim dla dzieci a one nie są świadome kto jest organizatorem, z jakiej parti i że wybory kiedyś będą, to po co wypisywać złośliwości, jak coś macie do organizatorów to im w twarz powiedzcie, a nie ściskajcie dłoni a na bezimiennym forum obrabiacie tyłki.

-:) (2013-10-04 19:42:56)

Zeljaś dołożył z własnej kieszeni? Nie wierze! Bo jeżeli z kasy banku, to nie powinno być podziękowania imiennego.

-;) (2013-10-04 19:38:10)

Tak... Widać nieprzebrane rzesze widzów. :)haha.

- (2013-10-03 23:28:24)

Chyba najgorsza ekipa co się chce dorwać do koryta.

- (2013-10-03 23:08:21)

Ludzi tłumy :) :)

- (2013-10-03 23:02:06)

kaszana

-ani (2013-10-03 22:33:50)

Jednym śmierdzi innym pachnie, ale prawdą jest, ze kto przyszedł fajnie się bawił, dzieciaki - to najsurowsze jury a buźki ich były zadowolone, wiec ...

-ani (2013-10-03 21:55:42)

Super impreza,mimo chłodu. gratulacje organizatorom. Fajnie, ze mimo złośliwości innych (pewnie sami tam sie bawili) są osoby, które sponsorują działania pomysłodawców i organizatorów.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry