swietokrzyskie.info


Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Budowa obwodnicy w Busku-Zdroju

Dodane: Kasia Data: 2013-10-06 13:33:07 (czytane: 16861)  Wersja do druku

Od maja trwa remont obwodnicy Buska-Zdroju na drodze wojewódzkiej nr 973. W ramach inwestycji planuje się m.in. poszerzenie drogi do siedmiu metrów czy budowę czterech rond i dwóch skrzyżowań.

Zakres prac na przebudowywanej obwodnicy obejmuje odcinek od skrzyżowania z drogą krajową 73 do skrzyżowania z drogą prowadzącą do Wiślicy. Prace rozpoczęły się w maju 2013 roku budową kanalizacji deszczowej w ulicy Bohaterów Warszawy i potrwają do 30 września 2014 roku.

remont_objazdowa.jpg


Na całym odcinku planuje się wykonać cztery ronda: pierwsze koło szpitala, drugie na skrzyżowaniu z ulicą Waryńskiego, trzecie w Siesławicach w okolicach stawu, czwarte na skrzyżowaniu z drogą 776 przy wyjeździe na skrzyżowanie z drogą do Wiślicy, naprzeciwko drogi wyjazdowej ze Zbludowic, a także dwa skrzyżowania z ulicą Szaniecką i ulicą Langiewicza. Ronda zostaną wykonane w przyszłym roku, kiedy ustąpi zima.

Na rondach będą układane krawężniki granitowe, granitowe opaski. Prace rozpoczną się wiosną. Ruch, który odbywałby się tu zimą, mógłby zniszczyć, to co zostało zrobione. Naprawianie zniszczeń jest bardzo kosztowne i trudne.
Ronda będą pełnowymiarowe, z zielenią w środku. Dookoła planuje się wykonać opaskę z kostki granitowej, na wszystkich wlotach zostaną wykonane wysepki azylu dla pieszych.


Na przebudowywanej drodze, poboczach, pod chodnikiem, na poszerzeniach wykonywane są dwie warstwy podbudowy: stabilizacja i podbudowa MC – mieszanka mineralno-emulsyjna.

Zostaną tu wykonane trzy warstwy bitumiczne: antyspękaniowa, wiążąca i ścieralna.
Cała droga została poszerzona, jezdnia będzie mieć 7 m na odcinkach prostych, na dwóch pierwszych łukach są poszerzenia wynikające z przepisów prawa budowlanego.
Po lewej stronie ulicy, na całej jej długości, zostanie wykonany chodnik. Po prawej stronie będzie półtorametrowe  pobocze z kruszywa.

Przewidywana jest również przebudowa i budowa wszystkich indywidualnych zjazdów do domów. Będą one wykonane z kostki betonowej.
Do wymiany są również wszystkie przepusty pod zjazdami. Ponadto w zakres inwestycji wchodzi przebudowa wodociągu, kanalizacji sanitarnej, gazociągu, linii teletechnicznych, energetycznych i budowa nowego oświetlenia wzdłuż całej drogi.

Remontowany odcinek drogi został zamknięty dla ruchu, odbywa się tu tylko ruch lokalny. Pozwolenia na przejazd mają  przedsiębiorstwa znajdujące się przy remontowanej ulicy.

Dlaczego droga jest zamknięta na całej długości?
Kierownik budowy Łukasz Małżonek tłumaczy, że technologia, w jakiej wykonywana jest droga, pozwala na szybsze prace, ale wymaga ograniczenia ruchu na remontowanym odcinku. „Prace są wykonywane 'połówkami', cały czas coś się robi na całej długości remontowanego odcinka. Droga jest wąska i kręta, a ruch był bardzo natężony. Ruch został zamknięty ze względu na bezpieczeństwo i jakość prowadzonych prac”.

/kr/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (25)
     

- (2013-10-07 21:59:34)

A Wam znów nic nie pasuje,najlepiej to jest krytykować ,a wez się jeden baran z drugim do roboty przy tej drodze bo widzę że nie macie co robić tylko głupoty ***ić!

- (2013-10-07 21:42:50)

przez miasto jedzie się 30 minut , po prostu szał!!!

-janbo (2013-10-07 21:21:34)


Dlaczego takiej ważnej drogi dla funkcjonowania miasta nie robi się odcinkami, tylko zamyka się całą obwodnice i dojazd do ważnej części miasta. PO PROSTU POLSKI DEBILIZM!!!

-abc (2013-10-07 20:12:50)

"Droga jest wąska i kręta," a to dobre dwa łuki poczekajmy do pierwszych sniegów miasto już teraz stoi o 8 i 15

-Obserwator rzeczy ulotnych (2013-10-07 16:14:33)

Toś naprzypominał. Popatrz na mapę i przeproś.

-Waldemar I Rewitalizator (2013-10-07 15:00:18)

To w takim razie gdzie to drugie skrzyżowanie? Przypominam, że Szaniecka jest przedłużeniem Langiewicza i i raczej, na przecięciu z Objazdową, zmieści się jedno skrzyżowanie.

-oo7 (2013-10-07 13:19:59)

Jakie dwa lata?? Budowa trwa dopiero od kilku miesięcy.

-buskowianin (2013-10-07 12:59:50)

Ciekawe kto przeprosi wszystkich prowadzących działalność gospodarczą przy tej ulicy za straty, przez 2 lata nie ma możliwości dojazdu do ich firm. Czy tam już wszystkich pracowników pozwalniali???

-mirek (2013-10-07 11:27:04)

a w zime tez będzie zamknięta ???

- (2013-10-07 10:21:51)

Ciekawe czy bedzie taka sama jakoś jak na niedowano remontowanej ulicy witosa po miesiącu koleiny

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry