swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

W lasach mnóstwo grzybów!

Dodane: Kasia Data: 2013-10-22 09:40:00 (czytane: 33097)  Wersja do druku

Jesień to najlepszy czas na grzybobranie. A w lasach jest mnóstwo grzybów. Czytelnicy chętnie przysyłają nam zdjęcia najpiękniejszych okazów.

Pani Jolanta i pan Adam w sobotnie popołudnie wybrali się do lasu w okolice Śladkowa. Podziwiając uroki jesieni, natrafili na ukryte w igliwiu i trawie pod sosną przepiękne prawdziwki.

grzybobranie_sladkow.jpg

grzybobranie_sladkow1.jpg

Pani Ania na grzyby wybrała się do lasu w Kamedułach. Tu znalazła prawdziwka wielkości 25 cm, o wadze 0,7 kg!

prawdziwek_anny.jpg

prawdziwek_anny1.jpg

prawdziwek_anny2.jpg

 Piękne i zdrowe okazy prawdziwków w okolicznym lesie znalazł również pan Marcin.

 prawdziwki.jpg

prawdziwki1.jpg 

prawdziwki2.jpg 

Udanym można nazwać grzybobranie w Tuczępach, podczas którego pani Ewa zebrała przepiękne prawdziwki. Największy waży 1,5 kg!

prawdziwki5.jpg

prawdziwki6.jpg

Na grzyby wybrał się również 11-letni Paweł, który w Lesie Winiarskim znalazł piękne okazy.

grzyby1.jpg

Zdjęcie przepięknego prawdziwka przesłał do naszej redakcji pan Mariusz, który na grzyby wybrał się do lasu w Śladkowie Małym.

borowik_sladkow.jpg

 

Apelujemy do wszystkich grzybiarzy o ostrożność. Pamiętajmy, że niektóre grzyby są trujące, ich zjedzenie może doprowadzić nawet do śmierci!


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (13)
     

-xyz (2013-10-22 12:39:56)

pod Wygodą Kozińską stoją sprzedawcy grzybów. Niektórzy z nich to drobni oszuści. Zatrzymującym zmotoryzowanym oferują koszyk prawdziwków i zawasze jakimś przypadkiem na spodzie koszyka znajdzie się kilka podgrzybków czy maślaków.Ponoć z okolic Skorzowa ci biznesmeni pochodzą. A więc uważajcie, choć oni liczą zapewne na śpieszących się przejezdżających ta trasą

-Kity (2013-10-22 11:00:42)

Ile w nich robali,białych wijących się z czarnym łebkiem,tfu!

---- (2013-10-01 01:39:50)

grzyby należy wykręcać, a nie wycinać. Pozostałość korzenia /nóżki/ gnije i niszczy grzybnię. Z wyczuciem wykręcać, a ściółkę lekko wyrównać.

- (2013-09-29 18:46:59)

Piękne ,ciekawe czy też tak aromatyczne i smaczne jak te mniejsze

-busko (2013-09-24 20:48:54)

piękne okazy.Osobiście uważam że grzyby(korzenie)powinno się wycinać w ściółce tak żeby korzenie każdego grzyba pozostały w ściółce.Prawie zawsze po moim tak wycięciu za kilka dni rósł inny grzybek,to prawda.

-jac (2013-09-24 16:19:20)

Ale Ewa zebrała praw***

-Gość (2013-09-24 07:03:34)

Grzyby wszystkie są jadalnę -choć niektóre tylko jeden raz. Pozdrawiam grzybiarzy to moja pasja .

- (2013-09-23 20:38:12)

Bardzo piękny prawdziwek gratulacje dla Pani Ani :)
Kocham zbierać grzyby i jest to wielka przyjemność znaleźć takiego dorodnego grzyba a jaki korzonek ho ho ho :)

-cha-cha (2013-09-23 19:52:40)

bolek jak widzisz ładną dziewczynę to też twój korzeń jest wyrwany z korzeniami-wiesz o tym tylko nie chcesz się do tego przyznać.ale to prawda ja też odcinam korzeń blisko podłoża.

-Bolek (2013-09-23 19:41:58)

Grzybek wyrwany nieprawidłowo,nie jest obcięty,do wody z nim,kłusownicy ;-)

-wiecej (2013-09-23 17:44:30)

dokładnie o 75 dkg mniejszy od mojego znalezionego też w niedzielę i też w Kamedułach.pozdrawiam wszystkich grzybiarzy i smakoszy.To prawda uważajmy na NIEJADALNE nie znam nie biorę.

-Lolek (2013-09-23 17:18:42)

Widziałem lepszego w tym roku

-Nik Czemny (2013-09-23 16:23:44)

Z lokatorami czy bez? :-)

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry