Dodane: Agnieszka Data: 2013-09-20 11:51:47 (czytane: 15716) 
Od września 2013 r. w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju odbywają się spotkania grupy wsparcia dla osób doznających przemocy w rodzinie.
Grupy wsparcia odbywają się w ramach programu osłonowego "Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie" pt. „Otwórz oczy – STOP przemocy”.
Spotkania te obejmują edukację na temat zjawiska przemocy i mają na celu wskazywać skuteczne sposoby jej przeciwdziałania. Praca w grupie opiera się na własnych doświadczeniach uczestniczek oraz ma zwiększać ich poczucie sprawstwa, ochrony własnych praw i godności. Udział w zajęciach jest dobrowolny.
Zachęcamy do uczestnictwa w spotkaniach również każdego, kto uporał się z problemem przemocy, dzięki takim przykładom osoby doznające przemocy w rodzinie mogą mieć nadzieję na przerwanie tego zjawiska we własnym domu.
Serdecznie zapraszamy na najbliższe spotkanie, które odbędzie się 24.09.2013 r. o godzinie 15.45 w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju, al. Mickiewicza 27, II piętro, pok. nr 7.
Źródło: www.pcpr.busko.pl
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Dwór w ogniu 1655. Dwa dni walk, wybuchów i rekonstrukcji historycznych
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (18) |
-999 (2013-09-24 12:34:43)
może młodzi się za to wezmą. Szczyt głupoty i niewiedzy jak się sprawy mają. Jesi wydaje się. że to prosta fizyczna praca. Wystarczy pozamiatać
I właśnie z takiej niewiiedzy, braku rozeznania jak zaprezentowała Jesi jest jak jest
-xyz do poniżej (2013-09-24 12:16:05)
- młodzieżowa rada miejska to fikcja, której nikt nie potrafił pomóc.To także nie jest zadanie dla nastolatków, bo za każdym problemem rodzinnym kryje się dramat. Jakież umocowanie prawne czy umiejętności moga posiadać w tej sprawie młodzi uczniowie szkół?
-masz rację Jesi ,ze ktoś musi ten temat popilotować. Tylko kto? Wyrażnie zaznaczam w swoich postach , że nie ma takiej osoby czy instytucji. Dlaczego? Najogólniej dlatego, że nikomu się nie chce, temat jest skrywany , władze miasta w tej kwestii nadzwyczaj oporne
- co zatem czynić? Najprościej wywrzeć nacisk na radnych, którzy powinni domagać się w tej sprawie aktywności władz samorządowych. Nacisku takiego nikt nie dokona, bo strach przed władzą jest w Busku silniejszy niż zdrowy rozsądek
- jakie rozwiązanie? W obecnych warunkach nie widzę realnego pomysłu. Jest więcej elementów przeciwdziałających, chęci skrywania sprawy i zamiatania pod dywan , niż woli działania. Zatem wszystko pozostanie po staremu a w sprawozdaniu pojawi się punkt o spotkaniach. To klasyczny przykład apatycznej, gnuśnbej i zorientowanej tylko na siebie buskiej społeczności
- jezeli nie ujawni się osoba aktywna, bezkompromisowa i chętna do działania
temat nie zostanie ruszony. Podobnie jak wiele innych tematów społecznych, których buskie władze nie dostrzegają
I co im zrobisz?
-Jesi (2013-09-23 17:07:02)
Bezspornie jest to problem poważny, który występuje również na naszym terenie.
Apeluje !!!!!!!
Nie przepychajmy się na wzajem w argumentach i kontratakach.
Ktoś poważny musi temat po pilotować.
Starzy radni z Rady Miejskiej do tego się nie nadają....bo skopią temat jak wiele innych spraw.
A MOŻE BY TAK MŁODZIEŻ POJĘŁA TEN TEMAT>
Jest Młodzieżowa Rada Miejska..Społeczna..osobowo nie znam....ale może by podjęli temat ???????
I wtedy XYZ składaj swoje pomysły i sposoby kompleksowego rozwiązania sprawy. Temat otwarty dla wszystkich, którzy z takimi faktami się nie godzą i nie zezwalają na " tworzenie zbędnych opisówek i eleboratów" do szuflady.
-ja (2013-09-23 08:39:06)
od kilku miesięcy zgłaszam gdzie się da używanie przemocy wobec dzieci. Sąd, policja i MOPS na piśmie zawiadamiane były kilkakrotnie, raz zrobili szum, pokręcili się i na tym się skończyło! Takie akcje to jest smiech! i tak każdy olewa, najważniejsze byle się pokazać, a co z tymi kobietami i dziecmi to już ich nie interesuje!
-xyz (2013-09-23 01:11:14)
ależ tu nie ma żadnego działania. Mam na mysli zaplanowane, wszechstronne działania najpierw diagnozujące stan a potem proponujące metodę leczenia. Tu ktoś, napewno podpiety do jakiegos grantu unijnego, zrobi cykl pogadanek i sprawa zostanie w sprawozdawczości a nie w działaniu. A sprawozdawczośc dla urzędnika rzecz święta. To taka blacha chroniąca jego tyłek. Gdyby wybuchła jakaś afera, zaraz pojawiłby się komunikat ile to szkoleń zrobiliśmy. A ,że nic z nich nie wynika, to juz problem konia. Ma wielki łeb i niech myśli
Ten przykład zaświadcza o bylejakości, pozorności wielu działań w Busku. Ot przykład z brzegu. Pojechaliśmy na Węgry gotować ich potrawy. Co do ciężkiej cholery robi dział promocji , który nie może wypromować, lub starać się, o regionalna potrawę. Za co ten dział bierze pieniądze podatnika?
-do xyz (2013-09-22 18:15:42)
...zaproponować mogę. Tylko komu?...
zaproponować możesz. Tylko co tu wymyślić skoro potrafi się tylko zjechać czyjeś działania samemu nic nie robiąc
--email (2013-09-22 08:35:14)
jestem pedagogiem resocjalizacyjnym, na codzien spotykam się z roznymi formami przemocy roznego typu, pracuje w miescie wojewódzkim i naprawdę nasze instytucje w wielu przypadkach reprezentują swoją niemoc jak np. ostatnio glosne sprawy z telewizji o maltretowaniu i morderstwach MALYCH DZIECI przez swoich rodzicow
-xyz (2013-09-21 21:09:33)
zaproponować mogę. Tylko komu? Kogo interesuje żmudne, długotrwałe działanie, bez spektakularnych efektów? Zawsze się w tej okolicy prało babę, dzieckom też się obrywało jak pod rękę weszły. Krzyk i słowna agresja to ciągle jeszcze podstawowa metoda dyscyplinowania uczniów. Do kogo zatem apelować, składać propozycje i projekty? Przecież wystarczy kilka pogadanek i temat zniknie. Piszę tu o pozoracji, udawactwie i bylejakości , którą wszyscy akceptują. Bo nic się nie da zrobić.
-do xyz (2013-09-21 20:51:38)
już wykazałeś, że potrafisz wszystko i wszystkich skrytykować - to wszyscy już wiemy
tyle masz mądrości, ale jakoś w tym swoim wywodzie nie umiesz zaproponować alternatywy
to takie typowe i żałosne...
-jesi (2013-09-21 20:50:31)
Z treści umieszczonych wypowiedzi widać i agresje i przemoc w stosunku do tych co na temat istniejącego problemu powiedzieli swoje zdanie.
I nie trzeba, żeby tu złoto rozdawali.....
Mówimy o tym, że istnieje problem poważny. Pijak i nierób dostanie szybko pomoc..bo nie ma dochodów. Mieszkania na nich czekają, obiadki w MOPS-sie. A rodzina z dziećmi o niskich dochodach, ale które przekroczą granice dochodów z tabelki o 1-2 zł już nie dostanie.
Tak samo jest z nagłą, sytuacją losową ludzi,a której instytucje do tego powołane nie umią rozwiązywać...bo mają przed oczami tylko tabelkę dochodów w rodzinie.
XYZ... ma racje. Przemoc jest wokół nas . W domu, na ulicy, w szkole- nauczyciel do ucznia, ale i uczeć do nauczyciela jak również młodzież w relacjach między sobą. W pracy, w rodzinie - rodziców do dzieci i dzieci do rodziców..Ale zastraszająco rośnie przemoc dzieci w stosunku do starych, schorowanych rodziców. I nie zawsze ma tu uzasadnienie, że tak sobie dzieci wychowali i mają to co mają na starość.
Są na to pieniądze więc trzeba to zrobić z głową..a nie jak zawsze dla statystyki.
-xyz (2013-09-21 18:27:04)
To jest zadanie samorządu i organizacji społecznych / czy takowe w Busku funkcjonuja?/. Samorząd pod niezdarnym kierownictwem nie wykazał się dotychczas żadną głośniejsza inicjatywą społeczna. Ale buszczanie taki sobie wybrali
Co trzeba pilnie zrobić. Przede wszystkim przeszkolić u uczulić na problem tych co mają te tematy w swoich obowiązkach zawodowych . A więc policjantów, prokuratorów, sędziów, nauczycieli. Obojętnośc tych środowisk na mało drastyczne formy przemocy powoduje, że ofiara może co najwyżej sobie popłakać. Marnie się tu ukazuje kościół z tymi swoimi ponoć tysiącletnimi doświadczeniami
Potrzeba po przygotowaniu zespołu zbadać skalę i zakres zjawiska. Nikt , kto nie rozmie na czym może polegać przemoć / przecież to nie tylko przemoc fizyczna/ nie powinien się do tego zabierać / a przemoc słowna nauczycieli do uczniów, modne od lat metoda wychowawcza no nieżyjącego już a jakże uznawanego W.Godzwona i całej ferajny z LO?/
Po takim przygotowaniu można pomyśleć nad wieloletnim programem przxeciwdziałań. Ale kto taki program opracuję, kto będzie nadzorował wykonanie? W buskich warunkach niemrawego samorządu osobiście nie widzę takiej struktury
Tak więc odbębni się kolejne bzdurne spotkanie jak te dni fizjoterapeuty czy jakieś bzdurne akcje o dziedzictwie organizowane przez bibliotekę pedagogiczną. Spójrzcie strażnicy tego dziedzictwa co się dzieje z buskimi zabytkami. Protestujcie zamiast w ciepełku ciemnotę do własnej sprawozdawczości przygotowywać
- (2013-09-21 17:22:32)
no, no same fachowce tu wchodzą, znacie się na temacie że ho ho, tyle tylko, że nikt z was pewnie nigdy nikomu nie pomógł w takiej sytuacji.
choćby tu napisali, że będą złoto rozdawać to też byście narzekali bo takie z was fachowce od siedmiu boleści
-bonifacy (2013-09-21 15:19:12)
pięknie to wygląda na papierze i w statystyce pfron-u i mops-u.A,żeby pójść w miasto i na wieś zobaczyć potrzebujących w ich otoczeniu to nie łaska.Mówi się tylko o kobietach,zgoda to jest najbardziej widoczne,ale zdarza się przemoc dzieci wobec rodziców,chorych itp.i tego odpowiednie służby nie widzą.Zajmują się sobą i nagrodami ,które otrzymują.A zdarza się ,że zastraszają potrzebujących.
-jesi (2013-09-21 15:03:12)
Policjanci mają zawsze formułkę, że wrócił chłopina styrany z roboty, trochę sobie wypił, a baba musiała mu za uszami ciałkota to jej trochę wpi..szył i dzieciakom bo sie darły. I wielkie halo z tego robią. Niech się chłopina wyśpi, a kobitka niech zbiera dzieciaki i spyla do swojej mamuśki, albo śpi u sąsiadów. I może tak być nawet co noc, a oni mają rozliczone paliwo na interwencje. To jest zgroza.
-babcia (2013-09-21 14:45:16)
Temat bardzo poważny i inicjatorzy muszą się do tego tematu bardzo poważnie przygotować.Nie wiem czy zdają sobie sprawę z tego czego się podejmują.
Jeśli ma to być "samopomoc"...w formie publicznego wygadania się i ujawnianie problemów rodzinnych to " WIELKA POMYŁKA" i zgadzam się z " Jolką"..że jest to bicie piany.Upokorzy to jeszcze bardziej pokrzywdzone osoby.
Sama coś podobnego przechodziłam i przeżyłam.Jako babka musiałam udawadniać policjantom i pani mecenas-obrońcy z urzędu dla tatusia,..podkreślam,że z urzędu za pieniądze nas podatników,... że 7 letnie dziecko jest katowane, a jego matka maltretowana i niszczona psychicznie.Pani mecenas twierdziła,że ..."tatuś dał dziecku tylko małego klapsa.."..a na ciele dziecka były sińce od pasa i buciorów męskich.Po stronie dziecka odważyła się stanąć jedynie szkoła.Było to jedyne wsparcie i zrozumienie dla dziecka i matki.
Matka z dzieckiem....dzielnie obronili się. Doprowadziła, że sama zamieszkała z dzieckiem..a chłopiec już doszedł do siebie, wspaniale się uczy, uśmiecha się i jest radosny i wesoły.
Oby te przeżycia nie odżyły kiedyś w jego pamięci.!!!!!!!!
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.