swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Czujni policjanci

Dodane: Kasia Data: 2013-09-19 14:34:52 (czytane: 11931)  Wersja do druku

Buscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy z jednej z działek w mieście wynieśli 60 sztuk elementów metalowych. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 18 września, po południu. Patrolujący ulice Buska-Zdroju policjanci zauważyli dwóch mężczyzn niosących około 6 metrową szynę zbrojeniową. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że obaj byli znani mundurowym. Wielokrotnie karani byli za kradzieże.

 skradizone_szyny.jpg

Stróże prawa postanowili się im bliżej przyjrzeć. Mężczyźni nie potrafili wytłumaczyć, skąd mają ten przedmiot i do którego z nich on należy.

 skradizone_szyny3.jpg

Po dłuższej rozmowie wskazali miejsce pochodzenia przyniesionego elementu. Jak ustalili policjanci, na pobliskiej posesji znajdowały się takie same szyny, jak ta niesiona przez 32 i 50-latka. Przybyły na miejsce właściciel działki potwierdził, że jest to jego własność.

 skradzione_szyny2.jpg

Po dokładnym obejrzeniu posesji stwierdził, że łupem złodziei padło około 30 sztuk szyn zbrojeniowych o długości sześciu metrów i 30 sztuk szyn krótszych, o różnych długościach. Swoje straty oszacował na kwotę blisko 2500 zł. W chwili zatrzymania obaj mężczyźni byli nietrzeźwi. Starszy z nich miał w organizmie około 1,6 promila, natomiast młodszy ponad 2 promile alkoholu. Noc spędzili w policyjnej celi. Za kradzież może im teraz grozić nawet 5 lat pozbawienia wolności.

opr.T.P.

źródło www.busko-zdroj.swietokrzyska.policja.gov.pl

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (14)
     

-marta (2013-09-23 16:33:32)

szyny były złe ,a podwozie ... też było złe

-busko (2013-09-23 09:31:34)

to prawda.Na Puławskiego są sklepy,spożywcze które pozwalają spożywać alkohol tym pijaczkom w sklepach.Jeżeli tak czynią niech im również udostępnią ubikacje,ponieważ wokół tych sklepów śmierdzi jak w byle jakim wychodku.Stróże prawa o tym wiedzą i co z tego.Ja już tam przestałam robić zakupy,boję się nawet przechodzić.A tak naprawdę przecież jest proste wyjście:wycofać koncesje na sprzedaż alkoholu w obu tych sklepach.

- (2013-09-22 22:54:05)

jak sie nie trzezwieje od roku to po tygodniu nie picia alkohol by ci jeszcze wykryli..

-Pijany (2013-09-22 18:20:13)

Jak można mieć ok. 2 promili alkocholu i nieść takie cieżkie szyny.?

-___ (2013-09-20 16:48:44)

pani Kasiu(dziennikarka) zwracam sie do pani wiem ze napisasal pani tez artykul o tym mezczyznie ktory spadl z rusztowania przy ocieplaniu blokow na andersa przepraszam ze zasmiecam, ale mam pytanie czy wie moze pani co z tym mezczyzna sie dzieje bardzo prosze o odpowiedz to naprawde dla mnie bardzo wane

-mieszkaniec Buska (2013-09-20 08:54:16)

A czy stróże prawa zapytają właściciela szyn skąd je ma?

-zus (2013-09-20 07:49:04)

wypadałoby pomyśleć przed zimą o jakiejś wiacie dla konsumentów, jak buty ciasne, to w palce zimno

- mieszkaniec (2013-09-20 05:53:48)

Na Pułaskiego własciciele sklepów utrzymują kolezeńskie kontakty z niemiłymi lumpami więc niech nie płaczą, że ich okradli.

-do ponizej (2013-09-20 02:53:43)

jak by nie patrzec to jednak sa czujni.....a ci dwaj pajace to raczej juz taki lokaslny gang,,,,,olsena....komicznie juz z samego wygladu sa:)i niestety zeby zlapac marny grosz za zlom sa gotowi wyrzadzac duze szkody:(

-*** (2013-09-19 22:58:42)

Czujni policjanci? Gdyby kolesie byli trzeźwi to nie nadziali by się na dzielnych stróżów prawa, a właściciel szyn by pomyślał że je AMBA wcięła. Ha ha ha. Tacy to są dzielni policmajstry!

-_____ (2013-09-19 22:09:39)

pani Kasiu(dziennikarka) zwracam sie do pani wiem ze napisasal pani tez artykul o tym mezczyznie ktory spadl z rusztowania przy ocieplaniu blokow na andersa przepraszam ze zasmiecam, ale mam pytanie czy wie moze pani co z tym mezczyzna sie dzieje bardzo prosze o odpowiedz to naprawde dla mnie bardzo wane

-Rapciata (2013-09-19 19:23:20)

jak mnie rano pali rura - dymam na Pułaskiego i wypijam Tura

-misiek (2013-09-19 18:26:20)

cichy opamietaj sie

-Różowa Barbara (2013-09-19 17:50:28)

Czy to ten sam gang, który dokonał rabunku na Pułaskiego? To byłby sukces czujnej policji, sprawa już pewnie szła do umorzenia.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry