swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Komputery dla dzieci

Dodane: Kasia Data: 2013-09-19 13:03:37 (czytane: 13949)  Wersja do druku

W środę 18 września o godzinie 11.00 w Starostwie Powiatowym w Busku-Zdroju zostały przekazane komputery uzyskane z Fundacji Banku Zachodniego WBK S.A., z którym współpracuje Stowarzyszenie 'Razem Dzieciom'.

W sumie pozyskano 48 komputerów. Sześć trafiło do świetlicy wielopokoleniowej działającej przy MGOPS w Busku-Zdroju, dwa do buskiego Hufca, trzy na Górkę.

 przekazanie_komputerow_starostwo.jpg

przekazanie_komputerow_starostwo1.jpg 

33 komputery przekazano w środę rodzinom zakwalifikowanym do otrzymania pomocy rzeczowej w formie komputera, wskazanych przez Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej w Gnojnie, Tuczępach, Pacanowie, Stopnicy, Wiślicy, Nowym Korczynie, Solcu-Zdroju i Busku-Zdroju. Reszta komputerów stanowi rezerwę, na wypadek awarii sprzętu przekazanego.

przekazanie_komputerow_starostwo2.jpg


Komputery przekazali starosta buski Jerzy Kolarz i przewodnicząca Stowarzyszenia "Razem Dzieciom" Bogusława Majcherczak. 

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (24)
     

-do ludzie i zainteresowany (2013-09-23 18:43:00)

jeżeli nie stać cię <biedaku< na życie i nie masz dziadziu pieniędzy, a chcesz mieć komputer dla wnyka/czki to dlaczego nie dasz im swojego.A gdzie ci wnukowie mają rodziców?w Anglii czy w Norwegii.A może zbierają na lepszy samochód,a może kończą drugie piętro domku jednorodzinnego.Następnie był niedawno taki operatywny i jego żona w AMBERD GOLD,i co baranie/baranko też ich będziesz bronił?oni też byli operatywni inaczej bo wyłącznie dla siebie.Twoją wypowiedzią gardzę tak samo jak ich obronę przez ciebie

-boj (2013-09-23 18:06:45)

Oczywiście. Racja.
I dzieciaki...niech was ręka boska broni wypisywać na blogach takie głupoty jak tu przeczytaliście....Bo pęknie klawiatura. Siema....pozdrowko

-Zainteresowany (2013-09-23 17:53:07)

Zaczynam się obwiniać, że przez moje pytanie wywiązała się ta mało elegancka burza. Strach mnie ogarnia i włosy mi się jeżą na głowie czytając wasze wypowiedzi..takie ostre i bezwzględne.
Jeśli ktoś w życiu popełnił jakiś błąd..lub wykroczenie.( w waszym - naszym mniemaniu ).handlując za granicą dla własnych i rodziny korzyści, to darujcie im winy i odpuście.Minęło już tyle lat, a teraz czynią dobrze, pomagając dzieciom.
Ja tylko grzecznie pytam ... jak mogę zdobyć komputer dla zdolnego wnuczka? Mówicie, że trzeba by pić...to dadzą...Ale ja pić nie mogę bo nie mam ..ani pieniędzy ..ani mi zdrowie nie służy.
A tak na koniec...poważnie...to
....patrząc na zdjęcia osób które obdarowano tymi komputerami i ich dzieci... to tymi wszystkimi uwagami i wypowiedzi bardzo ich obrażamy i krzywdzimy. Zniszczyliśmy radość z " gestu dobrej woli", który miał służyć nikomu i niczemu nie winnym dzieciom.
DZIECIAKI !!!!! NIECH KOMPUTERY SŁUŻĄ WAM W DOBREJ SPRAWIE.

-luuuuudzie.... (2013-09-23 10:09:39)

... ale Was porąbało.
Przecież to było zgodne z prswem. Nikt z osób handlujących nie popełniał przestępstwa! Wolno było im, wolno było i Wam, nikt Wam nie bronił takich działań. Dla mnie to tylko świadectwo, iż byli-są to ludzie operatywni, którzy potrafią działać. Niestety reszta, która tak teraz ujada, to przedstawiciele tzw. polskiego piekła, zachowującego się jak pies ogrodnika, czyli sam nie zje tych jabłek i innemu nie da.
No, cóż...
Typowe polskie myślenie o bogatym sąsiedzie, to nie myślenie, że ja też mogę, i chcę, i zrobię, i dorównam do bogatszego, by się zrównać sukcesem, lecz zabrać temu co ma więcej i zrównać nas w dół, zamiast w górę.
Polskie piekło...

-busko (2013-09-22 17:30:43)

popieram Twoją wypowiedź.Jednak są tacy,którzy te poprzednie uwagi krytykują. Prawdopodobnie oni też brali udział w tym procederze i ich to boli że ktoś odważył się ujawnić prawdę.Jak wiadomo prawda boli,zwłaszcza kogoś kto być może brał udział w tych wyjazdach.Ja osobiście też jeździłem na "takie wycieczki"jednak z tego nic nie mam,ponieważ byłem za bardzo wystraszony.Też sobie dokładnie przypominam, Pani Bogusia siedziała jeden lub dwa fotele w autobusie za mną.Reszta też jest prawdą co ktoś napisał.Ta pani o wzroście 135cm to Krystyna G.rozwiedziona była pracownica działu księgowości z PKS.

--femme (2013-09-22 16:31:07)

boju, proszę się tak nie bulwersować tym co napisala pani świadek, po prostu napisala co wiedziała -prawdę. Nie każdy o tym wiedział w tamtych czasach zwłaszcza szarzy zwykli robotnicy którzy teraz są bezrobotnymi albo zyją za głodowe renty, a tamta ,, elita'' ma teraz stanowiska etc.

-do -boja (2013-09-22 10:06:21)

popieram Cię alkoholikowi więcej się pomaga jak dziecku które jest naprawdę w potrzebie.Ta pani co pisała wcześniej ma trochę racji.Według mnie powinniśmy wiedzieć w jaki sposób dochodzono do podejrzanych pieniędzy przez pewne osoby.Pozdrawiam.

-boj do świadka (2013-09-21 21:33:18)

O matko...o matko. Ile w Tobie złości i agresji ??? Za co cię tak krew i żółć zalewa ??????? Za co Ty tak ludzi nienawidzisz i obrażasz?????? Co oni wszyscy Ci zrobili, że ich tak publicznie lżysz i wyzywasz !!!!!!!! Plujesz jadem na odległość jak jaka żmija...." pani o wzroście 135 cm, pani G......i takie tam, inne wypowiedzi.
Kobieto!!!!! Przecież cię szlak trafi z tej złości do ludzi... Daj sobie spokój i odpuść. Szkoda życia i zatruwania innych. Odpuść i przestań ludzi śledzić, będziesz zdrowsza i wyśpisz się spokojnie.
....A do innej wypowiedzi dodam, że również uważam, że biedny..nie zawsze musi być alkoholikiem. Chodziło mi o to,że biednemu trudniej jest uzyskać jakąkolwiek pomoc, a alkoholikowi walą nieskończenie ..i co najgorsze uważają, że to choroba.

-boj do świadka (2013-09-21 21:14:31)

O matko...o matko. Ile w Tobie złości i agresji ??? Za co cię tak krew i żółć zalewa ??????? Za co Ty tak ludzi nienawidzisz i obrażasz?????? Co oni wszyscy Ci zrobili, że ich tak publicznie lżysz i wyzywasz !!!!!!!! Plujesz jadem na odległość jak jaka żmija...." pani o wzroście 135 cm, pani G......i takie tam, inne wypowiedzi.
Kobieto!!!!! Przecież cię szlak trafi z tej złości do ludzi... Daj sobie spokój i odpuść. Szkoda życia i zatruwania innych. Odpuść i przestań ludzi śledzić, będziesz zdrowsza i wyśpisz się spokojnie.
....A do innej wypowiedzi dodam, że również uważam, że biedny..nie zawsze musi być alkoholikiem. Chodziło mi o to,że biednemu trudniej jest uzyskać jakąkolwiek pomoc, a alkoholikowi walą nieskończenie ..i co najgorsze uważają, że to choroba.

-do -boja (2013-09-21 20:20:21)

fałszywy obrońco,przecież powiedziałam że te osoby jeździły pracując,pobierając wynagrodzenie.załatwiane były zwolnienia lekarskie,za które pobierały też pieniążki,ale w tym czasie były na kontrabandzie.Na dodatek dopowiem że w tym samym okresie jeździli byli milicjanci.Był też ESBEK Marek L.ludzie z Górki, z ceglanej,księgowa z PKS o wzroście 135cm,pani G.jej synowa jest pracownikiem pewnej formacji mundurowej na Mickiewicza.Leki to się wywoziło nie przywoziło,ktoś tu jest źle poinformowany.

- (2013-09-21 17:27:29)

no proszę ile żółci się wylewa, zazdrości i zrzędzenia

prawda jest taka, że te dzieciaki i ich rodziny pewnie wolałyby mieć tyle kasy, żeby samemu kupić sobie komputer, a nie otrzymywać jałmużny

a no i do tego obeznanego w temacie: nie każdy biedny jest alkoholikiem, a wielodzietność to nie przestępstwo ani nie choroba

-boj (2013-09-21 15:12:04)

Twierdzicie, że za komuny na pułkach w sklepie był tylko ocet, a jak ludzie jeżdzili na wycieczki po to, żeby z głodu z rodzinami nie zdechnąć, to nazywacie "kontrabandą". Jeżdzili za swoje i kupowali za swoje pieniądze. To o co wam chodzi????????? Nie kradli, a przywozili to czego w kraju na rynku brakowało. Lekarstwa też ludziom przywozili.

- (2013-09-21 11:03:24)

a dlaczego nie ma informacji kto jest przyjmowany na etaty panstwowe z psl mimo ze wszedzie obcinane sa etaty moze pojawi sie artykul o tm na stronie?sugeruje zaczac od szkol a skonczyc na krus...

-cis (2013-09-20 20:13:35)

Prędzej Ty się sfajdasz niż On popłynie.
Oj będzie smród.

-świadek (2013-09-20 19:15:41)

niech ta pani poda tego kogoś kto napisał prawdę o buskiej kontrabandzie.Otóż taka kontrabanda była!tak była osobiście zgłoszę się na świadka i to potwierdzę.Ja też jeździłam kilkanaście razy.Pani Maj... ak potem handlowała na targu.Dziwne ponieważ w tym samym czasie była nauczycielką w szkole.Gdzie są kontrole żeby to sprawdzić.Jeżeli ktoś ruszy tę sprawę podam również nazwiska żon byłych milicjantów potem policjantów których żony też jeździły na "kontrabandę"niektóre z nich to prawda zajmują kierownicze stanowiska w Spółdzielni Mieszkaniowej.Niektóre są w (dwie)USA.Niektórzy to też prawda teraz mają (tzw. biznesy)a jedna z pań pracuje w urzędzie skarbowym.itd.Podajcie tą osobę do sądu a ja potwierdzę jego prawdę,czekam!!!

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry