swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Otwarcie wyremontowanej Izby Przyjęć i OIOM w buskim szpitalu (video/foto)

Dodane: Kasia Data: 2013-09-26 11:52:00 (czytane: 22583)  Wersja do druku

W dniu dzisiejszym, w czwartek 19 września, w obecności przedstawiciela sejmu RP, władz samorządowych, władz województwa oraz powiatu, delegacji instytucji współpracujących z buską lecznicą oraz pracowników szpitala otwarte zostały Izba Przyjęć i Oddział Intensywnej Opieki Medycznej.

 Inwestycja pod nazwą "Remont wraz z dostawą sprzętu przewidzianego na wyposażenie oddziałów szpitalnych w budynku Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju" kosztowała nieco ponad 6 mln zł.

izba_przyjec_busko.jpg

Została zrealizowana w ramach projektu „Poprawa warunków udzielania Świadczeń Zdrowotnych w ZOZ Busko poprzez modernizację oddziału Intensywnej Terapii, Bloku Operacyjnego i Izby Przyjęć". W kosztach partycypowali Samorząd Województwa ze środków UE Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013 i buski szpital wspomagany kredytem bankowym, którego gwarantem był budżet powiatu. Roboty rozpoczęły się w styczniu 2012r.

szpital_izba_przyjec_oiom002.jpg 

Nowa Izba Przyjęć i Oddział Intensywnej Opieki Medycznej obecnie usytuowane są na parterze od wschodniej strony budynku w miejscu, gdzie dotychczas funkcjonowały laboratoria szpitalne. Wcześniej była tu również Izba Przyjęć.

szpital_izba_przyjec_oiom001.jpg 

Oddane w dniu dzisiejszym części szpitalne są wyposażone w nowoczesny sprzęt. Oddziały będą funkcjonować od 20 września.

szpital_izba_przyjec_oiom003.jpg 

 

/Robert Gwóźdź/

fotoreportaż

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (45)
     

-email (2013-09-20 20:09:40)

1300zl to chyba jakiś zart!! wszyscy wiemy ile kosztują dyżury nocne w szpitalu......

pacjent (2013-09-20 19:58:01)

jak patrzę na tych dygnitarzy to sami działacze zielonej koniczynki ja się ich doliczyłem na zdjęciach aż 12 bo reszta to zwykli pracownicy szpitala. Czy ktoś doliczy się więcej ?

-do ponizej (2013-09-20 16:50:46)

nie przesadzaj ze personel zarabia po 1000zl chyba ze 10 lat temu. a tak a propo to nie powinno się to odbijac na chorych! a wogule to istnieje takie cos jak etyka zawodowa! co bys powiedział jakbys czekal na izbie przyjęć ze złamaną nogą w okropny bolu ponad godzine czasu i gdyby nawet nikt na ciebie nie piernął? ja tego doswiadczylem na własnej skorze! pozostawiam to bez komentarza.....

Do zzz (2013-09-20 16:23:37)

słuchaj...jakby zarabiał personel godnie,...zresztą nie warto tego interpretować....przyjdz i pracuj za 1000 zł!!

123-man (2013-09-20 14:14:15)

nareszcie coś się ok dzieje w tym szpitalu, szkoda że tylko w szpitalu, reszta buska taka zapyziała, ale od czegoś trzeba zacząć

iga (2013-09-20 13:27:50)

Bardzo ładnie. Dużo zmian na dobre. Ludzie to widzą

sister (2013-09-20 13:24:36)

Tak trzymać. Nie przejmować się głupim gadaniem. Jezus synem Boga był a i tak go ukrzyżowali, wszystkim się nie dogodzi. Aż miło popatrzeć, wreszcie coś dobrego się dzieje. Widać,że jak młodsza gwardia kieruje to im się coś chce zrobić, no i mentalność inna. I do przodu!!! Trzymamy kciuki

ha (2013-09-20 11:38:58)

gulony z Piestrza niech se kaśtankamy frukta do Tarnowa wożą

GOŚĆ (2013-09-20 11:13:04)

JAK ZWYKLE NARZEKA TYLKO HOŁOTA.....WSPANIAŁA ROBOTA PANIE DYREKTORZE GAŁUSZKA...NIE PRZEJMOWAĆ SIĘ OPINIAMI, BO DO TEJ PORY SZPITAL STRASZYŁ....

- (2013-09-20 10:29:46)

Kolarz to ma wprawę do cięcia tych wstążeczek zakrapianych trunkami, no i oczywiście niezłej gaży z racji prezentowania siebie na takich uroczystościach.
Tylko co pomyślą biedne chłopy z Piestrzca?

-Pani X (2013-09-20 09:25:49)

Głębokie wyrazy uznania i szacunku dla całej Dyrekcji i Kierownictwa ZOZ-u Panowie naprawdę świetna robota, jestem w temacie i wiem że to wymagało bardzo dużo pracy i zaangażowania. Gratuluję :)

-zzz (2013-09-20 09:00:38)

drogie siostry wam to tylko podwyżki i podwyżki w glowach! a gdzie pacjęci? kazecie rodzinom wykonywać toalete przy chorych! oj nieładnie nieładnie wstyd! wstyd!

-pielęgniarka i koleżanka (2013-09-20 08:08:32)

I ja jeszcze do koleżanki dodam,że pewnie teraz na gotowe to już znalazłby się partacz, który osiadłby na miejscu dyrektora, bo miałby co rujnować. Dla nas darmozjady to " mer buska", "kibic", "jaruS"- a co ty zrobiłeś dla Buska oprócz czczego gadania na forum??? Szefie jesteśmy z tobą!!!!!!!! Jeszcze podwyżka by się nam przydała:)

-pielęgniarka (2013-09-20 08:01:46)

Panie dyrektorze, super. Poprzedni nic nie robił i tyle lat było dobrze, teraz jest wszystko super i jest beznadziejnie. la takich ludzi nic nie warto ale dla nas i pacjentów warto. Idźcie sobie do innych szpitali w powiatach i zobaczcie jak wyglądają. Oby tak dalej i oby jeszcze resztę oddziałów wyremontować.

juruś (2013-09-19 23:27:26)

jestem bardzo niezadowolony z wyglądu otaczających mnie bajkowych postaci.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry