swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Sanatorium „Włókniarz” znów gości sławy polskiego sportu

Dodane: Agnieszka Data: 2013-09-19 10:03:54 (czytane: 14784)  Wersja do druku

Do sanatorium „Włókniarz”, na dwutygodniowy pobyt, przyjechał Grzegorz Sudoł, polski lekkoatleta specjalizujący się w chodzie sportowym, trzykrotny olimpijczyk, uczestnik mistrzostw świata oraz srebrny medalista mistrzostw Europy.

Wielokrotny medalista mistrzostw Polski seniorów - ma w dorobku trzy złote medale w chodzie na 20 kilometrów (Rumia 2008, Bydgoszcz 2009 i Bielsko-Biała 2012) oraz trzy złota w chodzie na 50 kilometrów (Podiebrady 2002, Bad Deutsch Altenburg 2007, Dudince 2008). Sześć razy zwyciężał w halowych mistrzostwach kraju w chodzie na 5000 metrów (2005-2008, 2010 i 2013). Stawał na podium juniorskich mistrzostw Polski. W 2012 roku został międzynarodowym mistrzem Niemiec w chodzie na 50 kilometrów. W 2010 odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi.

sudol003.jpg
foto: archiwum

Wszyscy pamiętamy jego wynik z tegorocznych lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Moskwie. Grzegorz Sudoł zajął szóste miejsce w chodzie na 50 km. Polak od początku maszerował na czele stawki, a po 40 kilometrze był trzeci. Na stadion Sudoł wszedł jako szósty i finiszował ze swoim rekordem życiowym (3:41.20). Serdecznie gratulujemy wyniku.

Jak wiadomo tak intensywnym wysiłku fizycznym organizm musi zostać poddany regeneracji. Wie o tym niejeden olimpijczyk i po zakończeniu sezonu sportowego korzysta z dobrodziejstw buskiego sanatorium. Jest to jego szósty pobyt w buskim Sanatorium. „Włókniarz” w tym roku gościł również królową nart Justynę Kowalczyk. Sportowcy przyjeżdżają tutaj w celu rehabilitacji kontuzji i odpoczynku. Borowina, kąpiele siarczkowe, specjalistyczne masaże i profesjonalna opieka to wszystko potrafią docenić gwiazdy sportu dokonując właściwego wyboru z tak wielu ośrodków rehabilitacyjnych w naszym kraju.

Czytaj również: Grzegorz Sudoł promuje w Busku aktywny tryb życia - wywiad z 2012r.

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (3)
     

-Isztfan (2013-09-22 19:05:47)

A dyrektor niewolnika'Włókniarz' reklamuje swój oboz pracy jak może,bo kasy z wyzysku ciagle mało:[

- (2013-09-22 18:28:45)

...ale stadion jest i jakie WYNIKI w piłce kopanej...

-` (2013-09-20 07:51:57)

a my nie mamy nawet bieżni lekkoatletycznej....

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry