swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Popełnił wykroczenie, odpowie za przestępstwo

Dodane: Kasia Data: 2013-09-13 14:53:15 (czytane: 12885)  Wersja do druku

Buscy policjanci zatrzymali 26-letniego mieszkańca województwa łódzkiego. Mężczyzna jadąc samochodem ciężarowym, przekroczył dozwoloną prędkość. Aby uniknąć problemów z prawem za popełnienie wykroczenia, próbował 'wykupić' się 100 złotową łapówką.

Ustawodawca za takie przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

W piątek przed południem policjanci z buskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę ciężarowego Mercedesa. Powodem było wykroczenie drogowe, które popełnił, przekraczając o 25 km/h dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.

26-letni mieszkaniec województwa łódzkiego, chcąc uniknąć mandatu karnego i punktów za popełnione wykroczenie, próbował wręczyć policjantowi łapówkę w wysokości 100 zł, aby ten nie wypisywał mandatu. Jak tłumaczył, jest kierowcą zawodowym i zależy mu, aby jego „konto punktowe zostało czyste”. Rozczarował się w momencie, kiedy funkcjonariusze założyli mu na ręce kajdanki.

Mężczyzna został zatrzymany. Konsekwencją jego czynu może być nawet 10-letni pobyt w więzieniu.

Opr. TP
źródło www.busko-zdroj.swietokrzyska.policja.gov.pl

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (25)
     

-DRAGON (2013-09-15 17:03:10)

Prawda jest jedna i oczywista. PIES to nie człowiek, to zwykły pasożyt społeczny i leń i jak każdy pasożyt i leń szuka poklasku i uznania, którego wśród społeczeństwa nigdy nie znajdzie i śmieszne jest to, że nie wie DLACZEGO:-)Wobec czego PIES szuka uznania wśród swoich, bo uznanie wśród PSÓW da mu większą kasę i awans i lepsze życie na koszt społeczeństwa. To taki nieformalny biznes i jak nie jesteś ŚWINIĄ to się do niego nie nadajesz i kariery wśród swory kundlów nie zrobisz. A tak nawiasem mówiąc to tylu przestępców co było i jest w buskiej policji to nie ma w żadnej innej instytucji w tym mieście. Mieliśmy łapowników, złodziei, gwałcicieli są jeszcze fałszerze dokumentów i składający fałszywe zeznania przed sądem ku chwale SOBCZAKA.

-Buszczanin (2013-09-15 12:05:54)

Jestesmy ludźmi i popieram przedmówce powinni dac słowny rygor nałozyc już ten mandat i darować. Ale tak my jesteśmy ludźmi, psy nie

- (2013-09-14 18:02:47)

ciekawe czy ci co wypisują tutaj ze dobrze się stało z tym kierowca sami zawsze jeżdżą przepisów i nigdy nie przekroczyli prędkości


a tak swoją drogą ten kierowca zarabiał na utrzymanie swoje i pewnie swojej rodziny, za głupią stówkę zatrzymali gościa zniszczyli mu życie, bo chcieli się popisać przed przełożonymi, wystarczyło opieprzyć gościa, dać mandat i puścić wolno

sami w końcu też nie jeżdżą przepisowo

-zet (2013-09-14 08:53:21)

dziesięć lat temu chciałem dać 100 za przekroczenie prędkości w szczucinie.było dwóch policjantów i jeden z nich młodszy stopniem powiedział mi żebym tego nie robił bo mogę mieć kłopoty od jego szefa-oficerka.ale wtedy były jeszcze normalne czasy-nie liczyły się wyniki i statystyki.nagrywajcie policjantów jak oni łamią przepisy i prawo.

- (2013-09-13 23:08:42)

A tortille i masełko dać nie łaska?

-:-))) (2013-09-13 21:25:44)

Stara gwardia brała czipsy ;-D

-XAVI (2013-09-13 21:23:52)

Skandal, złapali uczciwego człowieka, któremu kazdemu z nas moze takie wykroczenie sie zdarzyć. Od razu kajdanki i jak bndyte na komisariat... No tak to jest Polska nic mnie już tu nie zdziwi. A złodzieje i mafie nadal na wolnosci :/

-m (2013-09-13 21:10:44)

co on telewizji nie ogląda?? w Busku już nie biorą:/

- (2013-09-13 20:59:03)

nie jeden z was skomlał przed ta starą gwardią żeby was pościli

-XYZ (2013-09-13 20:35:28)

stara gwardia brała 50!!!!!!!!

- (2013-09-13 19:47:41)

Ciekawe ile mandatów będzie wypisanych miesięcznie, choćby na remontowanej drodze Busko - Wiślica i ilu takich przestępców nałapią. Ze znaków pionowych wychodzi że nie ma gdzie 90km/h rozwinąć na odcinku 15km, no może jest z kilometr, na którym można jechać trochę szybciej. To będzie Eldorado dla drogówki.

-wifi (2013-09-13 18:56:24)

Popieram. Prawidłowo i na prawie. Zawodowy kierowca powinien mieć więcej oleju we łbie. Najwidoczniej prawko też sobie kupił.
A Wy, nauci, jak nie macie na kim się wyżyć, to kupcie sobie worek treningowy, albo gadajcie do ściany.

-mariusz (2013-09-13 18:45:14)

i bardzo dobrze i prawie by poszedł dla przykładu siedzieć na 10lat ciekawe czy gdyby taki 26letni "zawodowy"kierowca potrącił wam dziecko np albo was0samych czy byli byscie tacy anty do policj..

- (2013-09-13 17:45:17)

jak kogoś okradną to nie potrafią złapać przestępcy, ale umieją zatrzymać kierowcę za głupią stówkę, albo kogoś kto miał dowagę powiedzieć im w oczy co o nich myśli

-do !!! (2013-09-13 17:41:48)

nie to nie pomyłka, wyszedł za kaucją

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry