swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Utrudnienia w ruchu w Busku

Dodane: Agnieszka Data: 2013-08-28 10:31:34 (czytane: 37288)  Wersja do druku

29 sierpnia (czwartek) 2013 r. w związku z uroczystościami pogrzebowymi śp. Konstantego Miodowicza Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, w godzinach 11.00-16.30 przewidziano w mieście utrudnienia w ruchu w ulicach: Grotta, Partyzantów, Bohaterów Warszawy, Langiewicza, Wojska Polskiego, Batorego, Kościuszki.

Na czas przejścia konduktu żałobnego w godzinach 14.30-15.30 z ruchu wyłączone zostaną ulice: Grotta, Partyzantów, Bohaterów Warszawy i Langiewicza. Ulica Langiewicza (od ul. Szanieckiej do ul. Dmowskiego) zostanie wyłączona z ruchu od godz. 6.00 do późnych godzin popołudniowych.

W ulicach: Kardynała Wyszyńskiego, Grotta, Partyzantów, Bohaterów Warszawy i Langiewicza obowiązywał będzie od godz. 6.00 do późnych godzin popołudniowych zakaz parkowania, zatrzymywania się i prowadzenia handlu ulicznego (należy usunąć stoiska handlowe z ulic oraz wszelkiego rodzaju formy reklamy wystawione na ulicę).  Policja zwraca się z prośbą o usunięcie samochodów z tychże ulic. Od wczesnych godzin porannych Policja, Straż Miejska oraz Strażacy będą zabezpieczać te tereny.

Służby miejskie przygotowały około 700 miejsc parkingowych w rejonie kościoła Bożego Ciała ( w tym obok krytej pływalni, siedziby Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, na terenach zielonych na osiedlu Świerczewskiego), a także kilkanaście w okolicy cmentarza. Apelujemy do kierowców o podporządkowanie się nowej organizacji ruchu i stosowanie się do poleceń wydawanych przez policjantów.

Mieszkańcy proszeni są o uporządkowanie swoich posesji w obrębie ulic, którymi przemaszeruje kondukt żałobny. Kierowcy i piesi proszeni są o wyrozumiałość.



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (81)
     

-oo7 (2013-08-29 10:33:51)

A z jakiego powodu zamknieta ma być ulica Kościuszki? Będą jechać po tych wertepach?

-TBU (2013-08-29 10:27:43)

Te panie które grabią liście z jesieni 2012 to chyba zawału dostaną tak zasuwają, ale chyba i tak do 13 się nie wyrobią. PS. Na Świerczewskiego też wreszcie wywieźli śmieci.

-POssłuszny (2013-08-29 10:01:57)

zebyscie sie nie zesrali uporzadkujcie posesje najlepiej trawe pomalujcie

-bez przesady;) (2013-08-29 09:38:40)

przeciez kazdy z nas jak przyjmuje gosci to robi pozadek....tu tro samo tylko skala zjawiska proporcjonalna do rangi gosc:) i gospodarzy:)

-mieszkaniec (2013-08-29 08:59:52)

Trochę z innej beczki ale czemu szanująca się redakcja nie wspomina nic o ostatnich włamaniach na posesje w Mikułowicach i Nowym Folwarku

--mieszkaniec (2013-08-29 08:56:06)

zgadzam się z Mamon, śmietniki na Sikorskiego są bardzo rzadko opróżniane a normalnie lęgną się na nich szczury i spokojnie chodzą po chodnikach! wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd!!!!!!!!!! wezta się smieciarze do roboty bo my mieszkancy płacimy wam pensje!!!!!!!!!!!

- (2013-08-29 08:50:02)

i niech nikt nie mówi że Pan Miodowicz nic nie zrobił dla Buska.
To przecież za jego przyczyną Busko jest sprzątane.

-Mamon (2013-08-29 08:45:25)

Partyzantów i Grotta zamknięte? Czyli w takim razie jak mam po pracy dostać się na Sikorskiego? Czy ewentualnie czekać z powrotem do domu do "późnych godzin popołudniowych"?? Pod blokiem 6 na Sikorskiego w tym tygodniu trzeci raz już śmieci wywożą, nawet kontenery na śmieci umyli. Normalnie w niedziele spokojnie o te sterty śmieci można sie potykać, ale teraz mamy miłą odmianę. Chaszcze wykoszone, ulice umyte (ale Kazimierza Wielkiego już nie - fajny kontrast na skrzyżowaniu z Grotta:), teraz właśnie przy parkingu Spółdzielnia grabi trawniki :D A to podobno za komuny malowano trawę na zielono :) Te same czasy - inna opcja polityczna :)

-gebels (2013-08-29 08:18:34)

w busku jest 246 rodow i ludzie posiadajacy te nazwiska moga sie uwozac za rodowitych buszczan a reszta niewiadomo jak i skad zwlokla sie do buska proponuje sprawdzic googl rody w busku

-mamba (2013-08-29 08:17:39)

Wow to dziś po Busku w białych skarpetkach będzie się chodziło częściej takie uroczystości powinny być to by porządek zapanował w końcu to miasto uzdrowiskowe to władze powinny zadbać o to a nie bawić się za pieniądze podatników:)

-narod (2013-08-29 08:13:47)

Ludzie czego sie dziwicie takich komentarzy. Kazdy jest zbulwersowany sytuacja w kraju i tym kto rzadzi. Wszyscy boja sie o swoje stolki w takim malym miescie jak Busko-Zdrój dlatego tutaj moga wypowiedziec swoje zdanie. Wiemy wszyscy ze tak nie powinno byc. Powoli robi sie tutaj Korea - nie odzywaj sie bo stracisz prace.

-Pola (2013-08-29 07:39:37)

Kochani rodzice Zuzi jeżeli tak jest jak piszą ludzie !!!! bardzo proszę podzielcie się chociasz z Szymkiem i innymi dziecimi zachłanność nie popłaca wręcz dzieje się odwrotnie

-xtz (2013-08-29 07:18:28)

Brawo, po raz pierwszy od wielu miesięcy chaszcze( nie mylić z trawą) zostały skoszone wzdłuż ulicy Grotta, coś niesamowitego!
Czyli w Busku sprzątanie ulic tylko na pokaz i ewentualny przyjazd establishmentu partyjno-rządowego ?

-Utr (2013-08-29 07:01:50)

adres polecam padre.info.pl/polityka/item/84-lista-współpracowników-sb-w-platformie-obywatelskie/84-lista-współpracowników-sb-w-platformie-obywatelskie

- (2013-08-28 23:48:42)

jeszcze niech wypastują ulice, żeby lepiej im się szło ;) dywan czerwony, postawić znak z zakazem przejścia dla pieszych, banda baranów... ha ha

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry