swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Obszerna relacja z uroczystości pogrzebowych Konstantego Miodowicza w Ponidzie.TV (foto/video)

Dodane: Kasia Data: 2013-09-03 10:06:25 (czytane: 95747)  Wersja do druku

Uroczystości pogrzebowe zmarłego w piątek posła Platformy Obywatelskiej odbyły się dziś w Busku-Zdroju w kościele pod wezwaniem Bożego Ciała.

Uczestniczyli w nich  premier Donald Tusk, marszałek Sejmu Ewa Kopacz, ministrowie rządu RP,  posłowie z szefem klubu parlamentarnego PO na czele, parlamentarzyści z innych ugrupowań, aktualni i byli dowódcy służb mundurowych i specjalnych, delegacje samorządów lokalnych, zakładów, firm, rzesza znajomych, współpracowników, przyjaciół, znajomych i mieszkańcy Ponidzia . Przed rozpoczęciem kościelnej uroczystości żałobnej Sławomir Rybicki z Kancelarii Prezydenta RP, odznaczył zmarłego posła Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

miodowicz_pogrzeb002.jpg 

miodowicz_pogrzeb007.jpg

miodowicz_pogrzeb008.jpg

miodowicz_pogrzeb004.jpg

miodowicz_pogrzeb005.jpg

miodowicz_pogrzeb006.jpg

 

Homilię w czasie mszy wygłosił biskup ordynariusz Diecezji Kieleckiej Kazimierz Ryczan wspominając zmarłego podobnie jak proboszcz parafii ks. Marian Janik niezwykle ciepło.

Kondukt pogrzebowy prowadzony przez orkiestrę i kompanię reprezentacyjną  Wojska Polskiego, kilkanaście sztandarów służb mundurowych, samorządów, organizacji i stowarzyszeń, kombatantów przeszedł ulicami miasta na cmentarz parafialny gdzie trumna złożona została  grobie obok  rodziców żony Małgorzaty i  jej brata Wojtka Belona.

Mowy pożegnalne nad otwartą mogiłą wygłosili Ewa Kopacz i  Donald Tusk. 

fotoreportaż

Foto: Robert Gwóźdź, Tadeusz Ura, Arek Sierpina

Zobacz video relację cz 1

pogrzeb_miodowicz_msza_video.jpg
Kliknij i oglądaj

Zobacz video relację cz 2

 pogrzeb_miodowicz_kondukt_cmentarz_video.jpg
Kliknij i oglądaj

 


Poseł Miodowicz w maju zasłabł podczas spaceru. Został przewieziony do szpitala w Kielcach, gdzie przeszedł operację głowy. Kiedy jego stan się pogorszył, został przewieziony do szpitala w Warszawie. Zmarł w piątek 23 sierpnia. Miał 62 lata.

 konstanty_miodowicz_bw.jpg

 fot. Jarosław Kruk

Konstanty Miodowicz urodził się 9 stycznia 1951 r. w Gniewkowie. Od 1997 roku był posłem na Sejm III, IV, V, VI i VII kadencji. Studiował na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, z wykształcenia był etnografem. Ukończył także podyplomowe studium z zakresu dydaktyki i pedagogiki w krakowskiej AWF.


Konstanty Miodowicz  należał do Niezależnego Zrzeszenia Studentów, wspólnie z m.in. Janem Rokitą założył pacyfistyczny Ruch Wolność i Pokój.

 W latach 1990–1996 pracował w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Urzędzie Ochrony Państwa. Zasiadał w radzie nadzorczej Fundacji Instytut Lecha Wałęsy.

Posłem został w 1997 roku, wybrany z listy Akcji Wyborczej Solidarność. Był członkiem rady politycznej Chrześcijańskiej Demokracji III RP, przystąpił również do stronnictwa Konserwatywno-Ludowego, w 2001 roku zasiadał w klubie parlamentarnym tej partii. Do Sejmu IV i V kadencji uzyskiwał mandat z listy Platformy Obywatelskiej w okręgu kieleckim. Został wybrany, w lipcu 2004 roku, do komisji śledczej powołanej do zbadania tzw. afery Orlenu.

Po raz czwarty został posłem w wyborach parlamentarnych w 2007 roku, zdobywając 33 229 głosów. Przewodniczył zarządowi PO w województwie świętokrzyskim do sierpnia 2008 roku. W wyborach w 2011 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję, dostał 14 202 głosy.

1 maja poseł Konstanty Miodowicz zasłabł podczas spaceru z psem. W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach przeszedł operację neurochirurgiczną. 6 maja został wybudzony ze śpiączki, w maju przewieziono go do Centralnego Szpitala Klinicznego MSW w Warszawie. Z powodu długotrwałej choroby został wycofany przez PO z sejmowej Komisji do spraw Służb Specjalnych. Na jego jego miejsce wszedł Marcin Kierwiński.

Poseł Miodowicz był mężem Małgorzaty Miodowicz z domu Belon.

Informacje na podstawie Wikipedii


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (166)
     

- (2013-08-26 22:21:59 - IP: ***175.36.243)

Wyrazy współczucia dla p.Gosi , Strasznie nam przykro. Wojtek

-xy (2013-08-26 21:13:23 - IP: ***31.86.135)

Poseł znaczy sługa a gdzie tu służba? Biedna dusza.

-mieszkaniec (2013-08-26 20:19:13 - IP: ***.116.213.233)

W czwartek przyjedzie większość z ludzi rządzących w tym prezydent i prawdopodobnie premier więc myślę że śp. Miodowicz był człowiekiem znaczącym dla Polski więc dla Buska również skoro tu mieszkał czyli był mieszkańcem - jednym z nas. Trochę szacunku ludzie.

- (2013-08-26 19:33:28 - IP: ***.190.200.196)

przeciez na cmetarzu 80 PROCENT pochowanych nie pochodzi z buska jeden wiecej jeden mniej nie robi roznicy

--ehh (2013-08-26 17:33:25 - IP: ***31.108.28)

możesz być radnym, posłem , biznesmenem, ale głupcze jesteś w moim terminarzu jeszcze dzisiaj w nocy zarządam twojej duszy- Bóg - AlFA & OMEGA- Jestem Który Jestem

-Pani tytoniarzowa (2013-08-26 17:00:40 - IP: ***185.57.186)

Platformę Obywatelską uważam za organizacje przestępczą, a jej członków czynię odpowiedzialnych za mentalne zdemolowanie społeczeństwa, spowodowane jej nieudolnością, kłamstwem, dyletanctwem, lenistwem, geszefciarskim stylem zarządzania państwem, za biedę oraz zapaść gospodarczo - finansową państwa.
Śp. Miodowicz nie bierze już w tym udziału, więc cóż powiedzieć?
Panie świeć nad jego duszą.

-Do poniżej (2013-08-26 16:37:53 - IP: ***185.24.92)

To protestuj pusty łbie !!!

-Do administratora (2013-08-26 15:23:51 - IP: ***.59.128.36)

Administratorze, dlaczego zablokowałeś wystawianie komentarzy do artykułu "Wyrazy głębokiego współczucia z powodu śmierci posła Miodowicza"?
Nierozumiem dlaczego ktoś za mnie decyduje i składa takie wyrazy za mnie?
Nie jestem pewien, że całe społeczeństwo Buska składa wyrazy współczucia. Mieszkamy w państwie gdzie panuje dyktatura i władze decydują za każdego z nas!
Ja PROTESTUJE!

-do poniżej (2013-08-26 15:08:55 - IP: ***.33.214.217)

Nikogo nie bronię i nie oskarżam,ale skoro wiocha to po coś tu przybyła.Wróć do siebie.

-Znajoma (2013-08-26 15:00:11 - IP: ***.127.224.77)

Ale wszyscy pier... farmazony miasto małych zakompleksionych chorych z zazdrości i zawiści ludzików masakra jaka wiocha

-do xyz (2013-08-26 14:56:41 - IP: ***.117.240.102)

Twoja wypowiedz z (2013-08-26 14:17:24) jest irracjonalna i nie logiczna.

cytuję: "Obrzydliwe wpisy. Młokosom przypominam, że o zmarłych albo dobrze , albo wcale.Łatwo wyrażać opinie o człowieku, który w żaden sposób nie może ich już sprostować."

To czy mam rozumieć, że o Stalinie, Hitlerze nie wolno powiedzieć ani jednego złego sława? O innych nieżyjących już zbrodniarzach zbrodniarzach, bandytach czy zwykłych szarych, acz podłych ludziach też?
Śmierć nie jest i nie może być motywem kneblowania czy zabraniania wyrażania niepochlebnych, nie przychylnych lecz prawdziwych opinii na temat danej osoby.
Oczywiście prawdziwych a nie nieuzasadnionych pomówień.
Obawiam się, ze tego typu poglądy kneblujące promować oraz popierać w prezentowaniu będą głównie osoby które maja w tym konkretny interes oraz środowiska rodzinne jak i pochodzące z układów z takimi ludźmi.

Zaznaczam, że nie jest to ocena zmarłego, lecz odniesienie się do ogólnego stwierdzenia na temat wypowiadania się o zmarłych.

-y (2013-08-26 14:18:41 - IP: ***185.9.131)

no to co w czwartek blokada miasta ? Pan premier przyjedzie.

-xyz (2013-08-26 14:17:24 - IP: ***17.41.99)

Obrzydliwe wpisy. Młokosom przypominam, że o zmarłych albo dobrze , albo wcale.Łatwo wyrażać opinie o człowieku, który w żaden sposób nie może ich już sprostować.

-do normalnego (2013-08-26 14:03:47 - IP: ***174.72.186)

co śp.sztywniak cię zatrudniał i miałeś pracę.Co powiedzą inni.Co powiedzą bezdomni.U niego piesek miał lepiej niż niejeden rencista|tka.piesek spał na wygodnym materacyku,jego wyborcy śpią na ławkach lub w piwnicach jeżeli ich ktoś nie wypędzi.NORMALNY puknij się w łeb zastanów się co piszesz.przecież widzisz co ludzie piszą jak go nienawidzili.Jeżeli będą na pogrzebie to tylko dlatego żeby zobaczyć kto w nim uczestniczy,nie po to że go żałują.Jednak przyznaję żonie należą się wyrazy wielkiego współczucia.Ona już nikogo nie ma oprócz Pana Bolka i kioskarza.PANI MAŁGOSIU WYRAZY WSPÓŁCZUCIA OD ZNAJOMEGO.

-Do Roman (2013-08-26 14:00:08 - IP: ***49.5.154)

Burmistrz odwołał imprezę, na którą przyjechało dużo młodzieży, bo Sikora (czytaj burmistrz) był liderem Miodowicza na stołek burmistrza.
Z wpisem "Roman"(a) się utożsamiam. Pozdrawiam Roman

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry