swietokrzyskie.info


Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Obszerna relacja z uroczystości pogrzebowych Konstantego Miodowicza w Ponidzie.TV (foto/video)

Dodane: Kasia Data: 2013-09-03 10:06:25 (czytane: 95749)  Wersja do druku

Uroczystości pogrzebowe zmarłego w piątek posła Platformy Obywatelskiej odbyły się dziś w Busku-Zdroju w kościele pod wezwaniem Bożego Ciała.

Uczestniczyli w nich  premier Donald Tusk, marszałek Sejmu Ewa Kopacz, ministrowie rządu RP,  posłowie z szefem klubu parlamentarnego PO na czele, parlamentarzyści z innych ugrupowań, aktualni i byli dowódcy służb mundurowych i specjalnych, delegacje samorządów lokalnych, zakładów, firm, rzesza znajomych, współpracowników, przyjaciół, znajomych i mieszkańcy Ponidzia . Przed rozpoczęciem kościelnej uroczystości żałobnej Sławomir Rybicki z Kancelarii Prezydenta RP, odznaczył zmarłego posła Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

miodowicz_pogrzeb002.jpg 

miodowicz_pogrzeb007.jpg

miodowicz_pogrzeb008.jpg

miodowicz_pogrzeb004.jpg

miodowicz_pogrzeb005.jpg

miodowicz_pogrzeb006.jpg

 

Homilię w czasie mszy wygłosił biskup ordynariusz Diecezji Kieleckiej Kazimierz Ryczan wspominając zmarłego podobnie jak proboszcz parafii ks. Marian Janik niezwykle ciepło.

Kondukt pogrzebowy prowadzony przez orkiestrę i kompanię reprezentacyjną  Wojska Polskiego, kilkanaście sztandarów służb mundurowych, samorządów, organizacji i stowarzyszeń, kombatantów przeszedł ulicami miasta na cmentarz parafialny gdzie trumna złożona została  grobie obok  rodziców żony Małgorzaty i  jej brata Wojtka Belona.

Mowy pożegnalne nad otwartą mogiłą wygłosili Ewa Kopacz i  Donald Tusk. 

fotoreportaż

Foto: Robert Gwóźdź, Tadeusz Ura, Arek Sierpina

Zobacz video relację cz 1

pogrzeb_miodowicz_msza_video.jpg
Kliknij i oglądaj

Zobacz video relację cz 2

 pogrzeb_miodowicz_kondukt_cmentarz_video.jpg
Kliknij i oglądaj

 


Poseł Miodowicz w maju zasłabł podczas spaceru. Został przewieziony do szpitala w Kielcach, gdzie przeszedł operację głowy. Kiedy jego stan się pogorszył, został przewieziony do szpitala w Warszawie. Zmarł w piątek 23 sierpnia. Miał 62 lata.

 konstanty_miodowicz_bw.jpg

 fot. Jarosław Kruk

Konstanty Miodowicz urodził się 9 stycznia 1951 r. w Gniewkowie. Od 1997 roku był posłem na Sejm III, IV, V, VI i VII kadencji. Studiował na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, z wykształcenia był etnografem. Ukończył także podyplomowe studium z zakresu dydaktyki i pedagogiki w krakowskiej AWF.


Konstanty Miodowicz  należał do Niezależnego Zrzeszenia Studentów, wspólnie z m.in. Janem Rokitą założył pacyfistyczny Ruch Wolność i Pokój.

 W latach 1990–1996 pracował w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Urzędzie Ochrony Państwa. Zasiadał w radzie nadzorczej Fundacji Instytut Lecha Wałęsy.

Posłem został w 1997 roku, wybrany z listy Akcji Wyborczej Solidarność. Był członkiem rady politycznej Chrześcijańskiej Demokracji III RP, przystąpił również do stronnictwa Konserwatywno-Ludowego, w 2001 roku zasiadał w klubie parlamentarnym tej partii. Do Sejmu IV i V kadencji uzyskiwał mandat z listy Platformy Obywatelskiej w okręgu kieleckim. Został wybrany, w lipcu 2004 roku, do komisji śledczej powołanej do zbadania tzw. afery Orlenu.

Po raz czwarty został posłem w wyborach parlamentarnych w 2007 roku, zdobywając 33 229 głosów. Przewodniczył zarządowi PO w województwie świętokrzyskim do sierpnia 2008 roku. W wyborach w 2011 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję, dostał 14 202 głosy.

1 maja poseł Konstanty Miodowicz zasłabł podczas spaceru z psem. W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach przeszedł operację neurochirurgiczną. 6 maja został wybudzony ze śpiączki, w maju przewieziono go do Centralnego Szpitala Klinicznego MSW w Warszawie. Z powodu długotrwałej choroby został wycofany przez PO z sejmowej Komisji do spraw Służb Specjalnych. Na jego jego miejsce wszedł Marcin Kierwiński.

Poseł Miodowicz był mężem Małgorzaty Miodowicz z domu Belon.

Informacje na podstawie Wikipedii


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (166)
     

-ciekawy (2013-08-25 12:01:43 - IP: ***.33.234.105)

czy tam też będzie brał taką kasę nic nie robiąc dla mieszkańców Buska i samego Buska.jedno jest pewne następnym posłem będzie Andrzejek.Broń nas Panie Boże przed takim reprezentantem naszego miasta i nas.

-proboszcz (2013-08-25 11:43:51 - IP: ***185.82.222)

Pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy.

-zz (2013-08-25 09:05:53 - IP: ***.182.182.38)

i czym się tak bulwersujesz mądrusiu! takie są fakty to nie miasto tu są biedaszyby, chyba ze należysz do ZOPO

-zz (2013-08-25 09:02:27 - IP: ***.181.172.37)

ZORGANIZOWANE ODZIALY PLATFORMY OBYWATELSKIEJ

-mądruś (2013-08-24 17:20:16 - IP: ***48.67.63)

Nie trzeba być wybitnie obytym, kulturalnym czy empatycznym, żeby zachować się odpowiednio do sytuacji (tu śmierć człowieka)

Czy Busko to aż taka zabita dechami wiocha, w której hoduje się stada pseudo ludzi???
Czy w szkole, w domu rodzinnym, kościele nie uczy się baranów jak się zachowywać (ten człowiek jeszcze nie ostygł).

WY TEŻ BĘDZIECIE ROZLICZANI M.IN. Z TEGO BYDLĘCEGO ZACHOWANIA

-``` (2013-08-24 16:40:44 - IP: ***185.17.187)

PSL rządzi w szpitalu więc PO można wykończyć!!! To był celowy zamach, należy powołać Komisję Sejmową do rozliczenia buskiego ZOZU!!!
Pocieszające jest to, że w Busku znany czy nie nieznany i tak będzie jednakowo traktowany. To miejsce prawdziwego mordu, to nie lekarze to szarlatani. Zaściankowy plebs, któremu się wydaje, że dyplom lekarza to już do "bogów" zalicza.
Banda złodziej, oszustów i pijaków!!!
Co się przemęczać najbiedniejsza nacja w Polsce to lekarze, ledwo koniec z końcem wiążą... biedacy!!!!

- (2013-08-24 15:29:38 - IP: ***185.167.150)

Popieram Romana:((

-zwykły obywatel (2013-08-24 15:09:00 - IP: ***189.60.114)

czy z nim czy bez niego i tak nam się nic nie poprawi a sam już wystarczająco się nachapał przy korycie

--- (2013-08-24 13:29:45 - IP: ***204.38.13)

możesz być radnym, poslem, biznesmenem, ale głupcze jesteś w moim terminarzu jeszcze dzisiaj w nocy zarządam twojej duszy- Bóg

-ann (2013-08-24 13:13:48 - IP: ***204.35.19)

Miodowicz chciał mnie przejechać na przejściu dla pieszych w Busku pare miesięcy temu, myslal ze może wszystko bo miał immunitet

-DRAGON (2013-08-24 12:14:40 - IP: ***240.172.82)

DZIEKI TAKIM JAK ON BOLEK,BYŁE PZPR I CAŁA UBECJA I IM PODOBNI DOBRZE PROSPERUJA !!! To była matrioszka a nie poseł, a raczej ławrientija berliożka TUSKA, ale w sprawie JARUCKIEJ zdążył zameldować wykonanie zadania.

-do ja (2013-08-24 10:00:45 - IP: ***.43.18.12)

widać admin tak intensywnie usuwał i poprawiał komentarze, że aż się spocił i zasną

ale nic to jak się obudzi zaraz wszystkie nieprzychlne wpisy znikną razem z naszymi ;-))))))

-Do kobra (2013-08-24 09:56:06 - IP: ***185.33.181)

Masz rację- buski szpital to tragedia, gdyby miał pomoc od razu mogłoby być inaczej. Ten fakt świadczy o całkowitym paraliżu buskiej lecznicy.Jeżeli nie zarearowano na problem Wipa-to jak traktuje się maluczkich.Szkoda słow-to raczej tragikomedia.

-mieszkaniec (2013-08-24 09:38:51 - IP: ***.127.122.98)

on kochał tylko siebie i wąskie grono sobie poddanych.

-Roman (2013-08-24 09:05:56 - IP: ***.36.17.163)

Zmarł człowiek ani wielki, ani mały (poseł). Współczuję rodzinie!
Dlaczego więc całe miasto w trybie nakazowym- jak w czasach komunizmu-musi podlegać żałobie. Wczoraj miał odbyć się konkurs Busko Rock". Młodzież z różnych stron Polski inwestując swój czas i pieniądze (dla nich duże) dojechała z nadzieją na konfrontację i możliwość pokazania się większej publiczności.
Jedną decyzją Burmistrza ich praca i wysiłek zostały skwitowane "niech zjedzą kanapki wypiją herbatę i wyjeżdżają...). To nie jest fair! Młodzież chciała uczczić pamięć posła minutą ciszy i dedykacją koncertu jego pamięci. Niestety okazało się to niemożliwe. W związku z tym zamiast szacunku były ciche obelżywe słowa.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry