swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Wspomnienie XXXII Pieszej Pielgrzymki Kieleckiej (fotoreportaż)

Dodane: Agnieszka Data: 2013-08-21 17:35:56 (czytane: 13132)  Wersja do druku

Wyszli z Wiślicy 6 sierpnie na ponad 200 kilometrową trasę do Częstochowy grupą około 1700 pielgrzymów. Po drodze dołączali kolejni i na Jasną Górę weszła grupa Diecezji Kieleckiej w liczbie około 2,5 tysiąca osób. Mimo ogromnego upału na trasie, który doskwierał w marszu szliśmy sprawnie, szybko i energicznie – mówili po powrocie do domów jej uczestnicy.

Te trudne dla wielu pątników szczególnie starszych wiekiem warunki jeszcze bardziej nas jednoczyły, pomagaliśmy sobie na wzajem, byliśmy przez całą drogę jak jedna wielka rodzina i to pozwoliło, iż w dobrej kondycji, z uśmiechem zawitaliśmy u celu pielgrzymowania.

trasa_czestochowa001.jpg

trasa_czestochowa002.jpg



Tegoroczna pielgrzymka była w pewnym stopniu wyjątkowa. 8 sierpnia wszyscy uczestniczyliśmy w uroczystości ślubnej pary pielgrzymów a w ostatnim dniu byliśmy świadkami zaręczyn młodych ludzi. To było piękne, wzruszające i budujące, cementujące tych, którzy przeszli ze swoimi intencjami cały pielgrzymi szlak.

Do zobaczenia za rok.

FOTO. Kaja Chodór

 fotoreportaż

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry