swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Odbiór hali sportowej PMOS oraz budynków szpitala

Dodane: Kasia Data: 2013-08-05 11:44:09 (czytane: 13426)  Wersja do druku

W dniu 16 lipca 2013 r. przeprowadzono odbiór robót budowlanych w ramach realizowanego projektu pn. 'Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Powiatu Buskiego i Powiatu Pińczowskiego'.

 logo_termomodernizacja_starostwo.jpg

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013, Oś Priorytetowa 4 'Rozwój infrastruktury ochrony środowiska i energetycznej' Działanie 4.2 'Rozwój systemów lokalnej infrastruktury ochrony środowiska i energetycznej'.

Komisja powołana przez Starostę Buskiego, dokonała odbioru:

1) Hali Sportowej Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Busku - Zdroju przy ul. Kusocińskiego 3. W wyniku przeprowadzonych robót, sala sportowa znów posiada mechaniczną instalację wentylacyjno – klimatyzacyjną. Sterowana automatycznie instalacja jest w stanie zapewnić komfortowe warunki temperaturowo – wilgotnościowe powietrza, zarówno podczas zawodów sportowych jak i w trakcie imprez okolicznościowych. Wykonana izolacja akustyczna przewodów znacząco eliminuje emisję hałasu przez nawiewane powietrze.

 pmos_termomodernizacja1.JPG

Zamontowana na dachu budynku centrala wentylacyjna wyposażona jest w wymiennik przepływowy powietrza, dzięki czemu następuje wymiana ciepła między czerpanym powietrzem z zewnątrz a strumieniem powietrza wywiewanego. Ma to znaczenie zwłaszcza w sezonie grzewczym, ponieważ system wyposażony jest w nagrzewnicę gazową, umożliwiającą nadmuch ciepłego powietrza, zastępując lub uzupełniając ogrzewanie grzejnikowe sali sportowej.

 pmos_termomoderznizacja2.JPG

Dopełnieniem w/w instalacji jest przeprowadzona wymiana stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej sali. Zamontowane okna i drzwi z profili aluminiowych posiadają niski współczynnik przewodzenia ciepła, podwyższoną odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz zewnętrzną warstwę ze szkła refleksyjnego. Wymiana okien zapewnia pracę instalacji wentylacyjnej w zaprogramowanych parametrach, poprzez redukcję wpływu nasłonecznionej, południowej elewacji budynku, na warunki wewnątrz.

2) Budynku magazynu żywności Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju wraz z kotłownią szpitala. Budynek został docieplony oraz wymieniono stolarkę okienną i drzwiową. Jest to kolejny budynek szpitala, przy którym zakończono roboty termomodernizacyjne. Przekazano również zmodernizowaną kotłownię w budynku głównym szpitala, gdzie w ramach projektu wymieniono jeden piec. Zamontowany piec może być opalany zarówno gazem ziemnym jak i olejem opałowym.

zoz_termomodernizacja.JPG


Poczynione przez Powiat Buski inwestycje mają na celu zmniejszenie zapotrzebowania na energię przez termomodernizowane budynki. Planowane zakończenie i rozliczenie projektu planowane jest do dnia 31 marca 2014 r.

 

 starostwo_logo_podpis.jpg


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (4)
     

- (2013-08-06 19:22:21)

ocieplenie magazynu sprawa ważna.żywność w chłodzie być nie może.ten wiecznie zawilgocony budynek ocieplono styropianem, to się będzie boczniaki w środku hodować

-do rr (2013-08-06 19:05:33)

masz racje, artykuł jest o hali i szpitalu, o tym ze coś fajnego zostało zrobione, ale znajdzie się taki, który musi kogoś ugryźć

mam wrażenie, są takie trzy czy cztery osoby, które na tym forum pod różnymi pseudonimami wypisują pierdoły nie na temat byle tylko wylać swoja nienawiść, nawet jak kot się ze.. to muszą ta kupę komuś przylepić

-rr (2013-08-06 17:56:42)

A ty jak nie uszczypiesz Starosty to żółć ci mózg zalewa. Współczuje.

- (2013-08-05 16:11:32)

starosty nie było?

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry