swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Busko coraz piękniejsze

Dodane: Kasia Data: 2013-07-29 12:36:55 (czytane: 14145)  Wersja do druku

Do września br. potrwają prace przy zagospodarowaniu terenu pomiędzy Zespołem Placówek Oświatowych nr 1 w Busku-Zdroju, a al. Mickiewicza. Zadanie realizowane jest przez Gminę Busko-Zdrój w ramach projektu pn: 'Zagospodarowanie przestrzeni publicznej poprzez utworzenie OGRODU TRADYCJI PONIDZIA przy alei Mickiewicza w Busku-Zdroju'. Wszystko po to, by nasze miasto było jeszcze piękniejsze.

W tym celu wykonany zostanie "Ogród Tradycji Ponidzia", który obejmie przygotowane tereny trawiaste, krzewy ozdobne oraz ścieżki o kamiennej powierzchni. Projekt zakłada również wykonanie elementów małej architektury, w postaci murków ozdobnych z kamienia oraz kompozycji z wikliny (płotki).

ogrod_tradycji_ponidzia.jpg

ogrod_tradycji_ponidzia1.jpg



Koszt całkowity zadania to blisko 35 tys. zł z czego 22 tys. zł stanowi dofinansowanie w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju-„Małe projekty"–PROW na lata 2007-2013.

źródło www.umig.busko.pl


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (17)
     

-Nik Czemny (2013-07-30 15:52:03)

Akurat do tej inwestycji, to nie wiem dlaczego sie tak wszyscy przypier...li. Ładna i niedroga inicjatywa.

-do poniżej (2013-07-30 13:16:43)

Mam pytanie w kwestii formalnej.Kto nam to wszystko zafundował?

-Obserwator rzeczy ulotnych (2013-07-30 12:35:55)

Artykuł ten być może jest rehabilitacją za artykuł o przeciągającym się remoncie rynku. Być może jakiś emsi wezwany został do centrali o wiadro pomyi na głowę dostał. "Po to Cię tu trzymamy żebyś słodził a nie szkodził" no to wrócił do redakcji i nakazał słodzenie.
I dobrze. Busko przecież pięknieje!
Rynek jaki mamy piękny, kible dwa, w tym jeden rdzewieje nie używany (ciekawe czy armatura ruszy po tak długim przestoju), po ulewach mamy pod zusem piękny staw który złośliwcy (to nie ludzie to wilki) nazywają ścieżką mycia podwozia, piękną mamy ulicę Kościuszki, pięknie mamy wysprzątane z piasku i kurzu inne ulice miasta, władze miasta mamy tak pięknie myślące, zapobiegliwe, że całe lato skrzynki na piasek, (co to miał służyć do posypywania zalodzonych chodników) stoją porozstawiane na mieście w gotowości bojowej. Proszę się nie śmiać, i w maju może spaść śnieg. Najpiękniejszą mamy również tablicę z reklamą fundatorów Dzierżka, cała ulica Stawowa jaka piękna! popatrzcie tylko. Na wszystkich budowach w mieście mamy tłumy pracowników, robota wre już od świtu i kończy się wraz ze zmrokiem (tak wszystkim zależy aby rozpierducha trwała jak najkrócej) no i piękne władze miasta i powiatu mamy, nawet mamy pięknie działający piękny zarząd pięknego szpitala.
Powoli miejsce na wpis się kończy ale piękniejącego Buska nie sposób opisać. Musiałby cały piękny artykuł o pięknieniu miasta powstać. Pewnie niedługo powstanie.
Pięknie jest.

To mówiłem ja, Jarząbek łubu dubu. Niech żyjenam prezes klubu (klubu PSL).

p.s. kasowanie nic nie da, mam kopię.

-będzie jeszcze piekniejsze.,. (2013-07-30 11:23:25)

jak odbierze się Plac Zwycięstwa, gdzie byle jak położono płyty granitowe, kostkę brukową.

-Mateusz (2013-07-30 09:50:16)

A ja z moją klasą rwaliśmy tam chwasty za kare ^^

- (2013-07-30 09:44:53)

co do drzew zgadzam sie oczywiscie trzeba isc za ciosem wycinac cosie da kierujac sie w strone parku zdrojowego bo tam naprawde jest co wycinac zycze udanych zniw

-Renata (2013-07-30 09:24:03)

Przepraszam , a gdzie są pracownicy szkoły nr 2? To jak jest obok nas to tylko i wyłącznie zależy od nas samych! Jest tzw Grono pedagogiczne, Rada rodziców. Jak zechcą to zrobią wszystko.

- DO RENATY (2013-07-30 08:08:31)

POPIERAM CIĘ W TEJ DYSKUSJI.TEN CO NIC W ŻYCIU NIE OSIĄGNĄŁ NAJWIĘCEJ MAO KRYTYKI!!!DO ROBOTY

-alfredo (2013-07-29 20:50:49)

,,Renato" mam beczkę wazeliny na zbyciu podaj adres a dostaniesz gratis bo widzisz tak na sucho to trudno komuś włazić do (szkoda pisać sama wiesz)

- (2013-07-29 17:58:53)

Dzieci ze szkoły Nr2 przed schodami wita bajoro tak jest od wielu lat.Zastanawiająca jest też potrzeba drzew od strony wschodniej zasłaniają światło dzienne,klasy trzeba doświetlać czy ktoś policzył ile to kosztuje?

- (2013-07-29 16:44:25)

przed "jedynką" teren pięknieje, a dzieci z "dwójki" łamią nogi na boisku

-do renaty (2013-07-29 16:01:49)

ciekawe jakie ty nosisz nazwisko moze szlacheckie albo ksiazece i jakiez to stanowisko piastujesz moze cos o sobie napiszesz z ktorej to okolicznej wioski sie wywodzi twoj szlachetny rod

-Renata (2013-07-29 15:53:07)

Oj ludzie.wszystko wam nie pasuje, wszystko jest be. Kasy nie macie , w życiu wam się nie ułożyło, wykształcenie diabli wzięli, pracować się nie chce...ciągle narzekacie. Szkoda was.Czy nikt wam nie powiedział , ze jesteście na tym świecie nie w nagrodę. sami musicie wywalczyć sobie nazwisko i miejsce.. do roboty

- (2013-07-29 14:58:44)

moze i miasto pieknieje ale za to lud ubozeje

-mamba (2013-07-29 14:38:16)

Busko to wielka dziura i nic go nie upiększy:(

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry