Dodane: Kasia Data: 2013-07-19 13:44:58 (czytane: 30706) 
Tereny przy Stawie Niemieckim oraz ulicy Kusocińskiego w Busku-Zdroju zmienią swój wizerunek. Stanie się to za sprawą dwóch gminnych zadań inwestycyjnych mających na celu przekształcić ten obszar w miejsce przyjazne dla mieszkańców, służące wypoczynkowi i rekreacji.
„Uporządkowanie strefy wypoczynkowo-rekreacyjnej z Rybą w tle w rejonie ulicy Kusocińskiego w Busku-Zdroju" oraz „Wzrost konkurencyjności i utrzymania atrakcyjności obszarów zależnych od rybactwa poprzez zagospodarowanie terenu przy Stawie Niemieckim w Busku-Zdroju", to dwa zadania, które wpłyną na wizerunek terenów znajdujących się obok osiedla Generała Andersa i Pułaskiego.

Pierwsza inwestycja polegać będzie na budowie skateparku- specjalnego toru do uprawiania sportów ekstremalnych wyposażonego w schody, poręcze, zjazdy, funboxy do skoków, barykady itp. Jest on adresowany do młodzieży pasjonującej się jazdą na deskorolce, rolkach i rowerach BMX. W ramach zadania powstaną boiska do sportów plażowych: dwa do siatkówki oraz jedno do piłki nożnej.
Nie zapomniano o ścieżce rowerowej i tzw. ścieżce zdrowia, na której pojawią się urządzenia sportowe takie, jak m.in.: lina do balansowania, ściana wspinaczkowa, trampolina, platformy do skakania, stół do gry w tenisa stołowego oraz elementy fitness: drążki i urządzenia do ćwiczeń różnych części mięśni, urządzenia do biegów z przeszkodami itp. Nie zabraknie ławek do siedzenia, stojaków na rowery, a przede wszystkim zieleni. Ponadto wybudowane zostanie oświetlenie parkowe na całym terenie.

Druga inwestycja skupiona przy Stawie Niemieckim polegać będzie na budowie ścieżki zdrowia wokół zbiornika wodnego, czyli alejek spacerowych. Na tym obszarze powstanie również altana, sprzęt do grilowania, pola biwakowe, stoliki do gry w szachy i gier karcianych, ławki itp. Ta część strefy stanie się miejscem wypoczynku dla osób ceniących sobie spokój oraz rodzinną atmosferę. Powstanie ok. 50 miejsc postojowych i pas jezdny wraz z placem manewrowym, który usprawni dowóz dzieci do działającego tam Publicznego Przedszkola nr 2.
4 lipca 2013 r. w Kielcach między Adamem Jarubasem marszałkiem województwa świętokrzyskiego, a Waldemarem Sikorą burmistrzem miasta i gminy Busko-Zdrój, podpisana została umowa o dofinansowanie inwestycji, w ramach operacji „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013". Kwota dofinansowania pierwszego zadania to 1 428 900 zł, a drugiego 412 841 zł.
Tekst i foto EHR
źródło www.busko.pl
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Dwór w ogniu 1655. Dwa dni walk, wybuchów i rekonstrukcji historycznych
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (65) |
buk (2015-02-03 20:53:29)
Karabosy to od początku chybiona inwestycja. Jeśli dla buszczan to za daleka od miasta.
trzeba zatem pojechać na grilla samochodem. A jak zrobić grilla bez piwa? A skoro się wypiło piwo, to jak kierować samochodem? Trzeba wracać piechotą. Dziękuję. A wystarczyło wcześniej włączyć wyobraźnię. Teraz mleko się już wylało. Niestety, pieniądze też.
-jsk (2013-12-12 13:29:11)
Nie marudźcie. Inwestycja zostanie przeprowadzona prawidłowo. Inwestycja ta to sfinalizowanie wieloletnich starań Stowarzyszenia Młode Busko za które my młodzież jesteśmy wdzięczni że ktoś taki jak szumer ogarnia to. Popieram go w pełni. Prawda jest taka że przemawia przez Was komuna, że lepiej nic nie robić, dać wam po 1200 zasiłku. mieszkanie w bloku i wódki zapas. A my młodzi mamy tak że cieżkie czasy nas złapały. I sami chcemy sobie poradzić. Jeśli nie chcecie pomóc, to nie róbcie tego. Ale nie przeszkadzajcie. Jak jesteście chamy również przyzwyczajeni do widoku łąki, bo na wsi za gierka łąka za stodołą była to wyprowadź się tam skąd przyjechałęś do buska w latach 70' jeden z drugim. Busko to nasza perła. I my młodzi nie damy tego spieprzyć tak jak Wy którzy najwięcej napinają się przed monitorem. Dyskusja z Wami jest bezpłciowa. A Młode Busko wie co ma robić. I pozdrowienia dla całego zarządu ! :))) JSK
-!! (2013-12-12 12:15:34)
ZRÓBCIE W KOŃCU BARWY MIASTA!
-Młode Busko (2013-08-07 01:25:20)
Chyba nie wiesz o czym mówisz:) ścieżka rowerowa kilka lat po wykonaniu nadaje się do remontu i to nie sprawą dewastacji, tylko niewłaściwego wykonania inwestycji. Stan nawierzchni maskara łata na łacie, nie zainpregnowane dachy miejsc postojowych 1,2,3,4!! To jest jakieś anty kreatywne nazewnictwo i brak kontroli nad odbiorem i wydawaniem funduszy UE. Sprzątanie i utrzymanie ścieżki mniej niż zero:) zero kreatywności imprez i wykorzystania jednej z najpiękniej położonych ścieżek rowerowych w Polsce:)
- (2013-08-06 18:10:01)
I TAK TO ROZWALICIE< PIEKNA SCIEŻKA ROWEROWA TO ALTANY OD RAZU POBAZGROLONE POMAZIANE TYLE ROBIĆ DLA BUSKIEJ MŁODZIEŻY :))))))))))
-Młode Busko (2013-08-06 10:43:40)
Inwestycja słuszna i jak najbardziej wskazana. Brawa za bardzo sprytne pozyskanie środków z UE na zagospodarowanie terenu.Dzięki wspólnym staraniom młodzieży naszego miasta oraz przychylności władz ze wskazaniem na znaczący udział przewodniczącej RM Justyny Nurek już wkrótce w Busku-Zdroju najlepszy SKATEPARK w świętokrzyskim! Młode Busko skutecznie realizuje postulaty młodzieży naszego miasta. Jeśli skatepark powstałby obok stadionu lub hali tak jak uzyskałby dofinansowanie z programu operacyjnego: „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013"? Łatwo jest krytykować jak się nic nie robi. Zarządzanie samorządem w obecnym przeroście biurokracji i przepisów to wcale nie taka łatwa sztuka. Pozdrawiam i czekamy na rozpoczęcie inwestycji. Młodzież już nie może się doczekać :)
-!!@@ (2013-07-31 21:38:32)
Na kiedy przewidziane jest ukonczenie inwestycji?
-do obrażalskiej: ---- (2013-07-23 08:44:49) (2013-07-24 10:33:29)
- pieniadze są uni - ok
- przeznaczone na ten cel - ok
- i nie mozna ich wykorzystac w inny sposob!! - ok
- powinnosmy sie cieszyc ze gmina potrafi te pieniadze wykorzystac - ok
tylko LOKALIZACJA jest NIE OK!
te rzeczy powinny się znaleźć tylko 500 metrów dalej - na terenie przy STADIONIE! ewnetualnie na KARABOSACH!
warto czasem słuchać tych których się chce uszczęśliwić.
-Przemek (2013-07-23 13:08:52)
tylko narzekacie a nie potraficie docenic ze cos sie dzieje NARESZCIE.
-LEON (2013-07-23 10:49:47)
Brawo!!! BYLE SKONSULTOWAC SIE TYLKO WCZESNIEJ Z LUDZMI KTORZY SIE NATYM ZNAJA, NIE SZKODZI ZE MLODZI A ICH NIE BRAKUJE W BUSKU
Świetny pomysł który jest potrzebny dla młodych i do tego za niewielkie kwoty.
---- (2013-07-23 08:44:49)
Ludzie ogarnijcie sie!!!! pieniadze z uni sa przeznaczone na ten cel i nie mozna ich wykorzystac w inny sposob!! powinnosmy sie cieszyc ze gmina potrafi te pieniadze wykorzystac. co by u nas nie robili zawsze sie znajdzie kilka osob co im nie bedzie pasowac dramat!!;/
-mieszkaniec (2013-07-22 19:11:02)
A dajta se spokój z tym skadtaparkami,kto bedzie z tego korzystał,moze z 5 osób.Busko się wyludnia ,nie ma pracy ,mieszkań,poskaka kilka dzieci przez rok alabo dwa i będzie to miejsce dewastowane i obsrywane przez pieski i wygódka dla żulikow miejscowych.Kolejny niewypal za grubą kase z podatkow mieszkańcow.Jeżeli coś ma być robione w Busku to niech wladze przedyskutują z wszystkimi mieszkańcami nie tylko z radnymi bezradnymi co najbardziej jest miastu potrzebne.Ja widze ,posprzątać te wszystkie tereny przez ktore prowadza drogi do miasta,bo jak się wieżdza to tak wygloąd jakby panowala dżuma ,zaniedbane tereny,krzki,krzoczki,osty,samosiejki.Trawniki przy chodnikach nie wykoszone ,zaśmiecone,brak koszy a jak są to nie sprzątane itp.
-Piłkorz (2013-07-22 13:29:54)
A może zamiast robić kolejne 3 boiska zajmijcie się tym 50m poniżej oraz infrastrukturą w koło hali.
-Piłkorz (2013-07-22 13:29:47)
A może zamiast robić kolejne 3 boiska zajmijcie się tym 50m poniżej oraz infrastrukturą w koło hali.
- (2013-07-22 12:25:10)
Dlaczego przedszkole nie ma ogrodzenia???????
Przeznaczyc pieniadze na ogrodzenie!!!!Przypilnowac pijących w altance na terenie przedszkola!!!
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.