swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Nowy komendant buskiej policji

Dodane: Kasia Data: 2013-07-18 12:11:38 (czytane: 19536)  Wersja do druku

Młodszy inspektor Adam Równicki w czwartek 18 lipca został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Busku-Zdroju. Dotychczas pełnił służbę na takim samym stanowisku w Pińczowie.

W czwartek w świetlicy buskiej komendy odbyła się uroczystość objęcia stanowiska Komendanta Powiatowego Policji przez młodszego inspektora Adama Równickiego.

 nowy_komendant_buskiej_policji2.jpg

Obecni na uroczystości przedstawiciele lokalnych władz oraz  zaproszeni goście, życzyli nowemu komendantowi wytrwałości w dążeniu do celów oraz samych sukcesów zawodowych.

 nowy_komendant_buskiej_policji.jpg


Młodszy inspektor Adam Równicki jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, a także Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Służbę w resorcie spraw wewnętrznych rozpoczął 26 lat temu w Jędrzejowie.

 nowy_komendant_buskiej_policji1.jpg

W 2006 roku został mianowany na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Pińczowie. Od 18 lipca 2013 roku objął stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Busku-Zdroju. Posiada liczne ordery i odznaczenia, między innymi: Brązowy Krzyż Zasługi, Złotą Odznakę „Zasłużony Policjant”, Srebrny Medal za Długoletnią Służbę.

Obowiązki Komendanta  Powiatowego Policji w Pińczowie będzie pełnił Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pińczowie mł.insp. Grzegorz Makuch.

źródło www.busko-zdroj.swietokrzyska.policja.gov.pl

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (34)
     

------) (2013-07-21 22:05:30)

tak już jest ten świat urządzony, że do człowieka powraca każde dobro, które wydał na świat, ale i każde zło.

I bywa tak, że ten z którego zrobiono przestępcę żeby na jego plecach wdrapać się na wyższy stołek ma więcej szacunku u ludzi niż ten, który teraz obwieszony jest medalami i awansami, ale nikt normalny mu reki nie poda, a przyjdzie też taki czas ze "utopi" się we łzach, tych którym wyrządził krzywdę

Od zawsze tak było, że na cudzej krzywdzie daleko się nie ujedzie

PIĘKNE I PRAWDZIWE SŁOWA

- (2013-07-21 20:21:15)

... i traktowanie ludzi jak najgorszych wrogów i zwyrodniałych przestępców, no i może przydałoby się też ukazać drugie oblicze: pomocne - bo jak dotąd jak do karania za krzywe spojrzeniem to pierwsi, ale żeby przyjąć jakieś zgłoszenie i pomóc to milion wymówek i na koniec dobra rada >>radź sobie sam obywatelu<<

- (2013-07-21 20:15:47)

mam nadzieję, że za panowania nowego komendanta skończą się polowania na staruszki źle przechodzące na pasach, czatowanie pod kościołem na wychodzących po mszy, wysyłanie do sądu osób, które naraziły się niecenzuralną wypowiedzią panu policjantowi, agresja i buta słowna wobec obywateli itp. jednym słowem mam nadzieję, że powrócimy do normalnego życia i skończy się dziwaczy terror

- (2013-07-21 08:41:29)

bo w polsce policja nie jest dla ludzi, jest przeciwko ludziom-jak to było gdzieś napisane-kasjerzy rostowskiego.

- (2013-07-20 23:46:42)

tak już jest ten świat urządzony, że do człowieka powraca każde dobro, które wydał na świat, ale i każde zło.

I bywa tak, że ten z którego zrobiono przestępcę żeby na jego plecach wdrapać się na wyższy stołek ma więcej szacunku u ludzi niż ten, który teraz obwieszony jest medalami i awansami, ale nikt normalny mu reki nie poda, a przyjdzie też taki czas ze "utopi" się we łzach, tych którym wyrządził krzywdę

Od zawsze tak było, że na cudzej krzywdzie daleko się nie ujedzie

- (2013-07-20 12:44:20)

ale tak swoją drogą to jednak ciekawe... że osoby, które jawnie łamią prawo od lat nie mają żadnych problemów, a przestępców robi się z policjantów. To tak wygląda jakby nie chciało się zadzierać z przestępcami a wyniki robiło się na swoich i na ich placach wdrapuję się taki jeden na wyższe stanowiska, aby pójść gdzie indziej i tam niszczyć następnych

-józek (2013-07-20 10:31:23)

co wy chcecie od tadzia-to już dziadek-a co do afa to szkoda na pisanie o nim klawiatury niszczyć.

- (2013-07-19 22:57:24)

A czemu np Krzemińskiego, Afa i innych bogatych cwaniaków nie łapia?

-abc (2013-07-19 20:33:51)

teraz będzie stan wojenny w kielcach

-Tadeusz (2013-07-19 20:06:15)

Może teraz będzie normalnie.Bo poprzednik to tak się zachowywał jak by Stan Wojenny jeszcze trwał.

-do xyz (2013-07-19 17:23:07)

spinasz się jakby ten wpis był o tobie. Masz coś w tej kwestii na sumieniu?

Jeśli chodzi o pomówienia to najpierw musiał by ktoś konkretny być w tym wpisie pomówiony, a tam żadna osoba z imienia, nazwiska lub pseudonimu nie jest wymieniona.

Akurat w tej kategorii to ty możesz ponieść odpowiedzialność za "tępego buraka". Więc nie spinaj się i nikogo nie zastraszaj bo to też jest karalne

-blondyna do blondyny (2013-07-19 14:55:48)

z tego co wiem to w Busku jest jedna mrowka;)wiec odseparuj sie od Pan Funcjonariuszek!!!

-- (2013-07-19 13:41:08)

Ststystycznie najwięcej mandatów wlepiają za przejście w niedozwolonym miejscu. To chyba z 70 - 80% buskich mandatów.

-BIAŁA (2013-07-19 12:09:35)

Ja dostałam nadat bo przekroczyłam troche predkosc,ale tych co trzeba łapac to nie maja odwagi.Musza przeciez nałapac punktow na niewinnych ludziach ktorzy chodza nawet po polnych drogach.

-- (2013-07-19 00:44:15)

Nareszcie z jakimś normalnym stopniem. Moim zdaniem Pan Równicki powinien być zastępcą KWP w Kielcach, a Roman odejść na "zasłużoną" emeryturę.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry