swietokrzyskie.info


Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Otwarcie szlaku kajakowego na Nidzie

Dodane: Kasia Data: 2013-07-10 12:26:37 (czytane: 19654)  Wersja do druku

W ubiegłą sobotę 6 lipca w Pińczowie został uroczyście otwarty szlak kajakowy na Nidzie. Otwarciu towarzyszyło wiele atrakcji. Organizatorem przedsięwzięcia był Zarząd Lokalnej Grupy Działania Ponidzie, a jej partnerami - Urząd Gminy w Złotej i Ośrodek Kulturalno-Historyczny Beldonek Pałac Wielopolskich w Chrobrzu.

Uczestnicy spływu kajakowego spotkali się około godziny 11.00 za mostem w Pińczowie. Wojewoda świętokrzyski pani Bożentyna Pałka-Koruba, Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak, Wójt Gminy Złota Tadeusz Sułek, a także przedstawiciel Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego Aniceta Adamczyk Łypacz przecięli wstęgę. Każdy uczestnik spływu został wyposażony w kamizelki ratunkowe, a także upominki z logo LGD Ponidzie: pelerynę przeciwdeszczową i wodoodporną saszetkę.

otwarcie_szlaku_kajakowego_pinczow.jpg


Przed rozpoczęciem spływu wszyscy uczestnicy zostali przeszkoleni i po zapoznaniu się z  kilkoma istotnymi wskazówkami, wyruszono w stronę przystani w Chrobrzu. Tu na wszystkich czekał gorący posiłek. Przybyłych kajakarzy serdecznie powitał sekretarz gminy Złota Ireneusz Gołuszka.

 otwarcie_szlaku_kajakowego_pinczow1.jpg

Najmłodsi brali udział w konkursach z nagrodami, obejrzano występy taneczno-wokalne dzieci ze Szkoły Podstawowej w Chrobrzu oraz występ zespołu "Przystań". Zorganizowano również zawody grupowe, w których do wygrania był puchar Prezesa LGD Ponidzia.
Wieczorem dla wszystkich zagrał zespół muzyczny "Pakt". Nie zabrakło także smacznych dań z grilla.

otwarcie_szlaku_kajakowego_pinczow2.jpg



Inicjatywa stanowi rezultat Projektu  Współpracy LGD PONIDZIE wraz z zaprzyjaźnionymi Lokalnymi Grupami Działania: LGD „Dorzecze Wisły” z Połańca, LGD „Ziemia Jędrzejowska – Gryf” z Jędrzejowa oraz LGD „Perły Czarnej Nidy” z Morawicy. Celem głównym Projektu Współpracy jest zwiększenie atrakcyjności turystycznej województwa świętokrzyskiego poprzez tworzenie, rewitalizację i promocję szlaków turystycznych. Projekt Współpracy, którego pełna nazwa to Atrakcje Krajoznawczo-Turystyczne - Inicjatywa Wspólna (AKTIW), został podzielony na kilka etapów. LGD PONIDZIE podjęło się utworzenia turystycznego szlaku kajakowego na Nidzie na odcinku Rębów-Żurawniki o łącznej długości 56 km.

/kr/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (9)
     

-widać że Burmistrz Ci spać nie daje... (2013-07-15 10:05:22)

odpuść sobie tą zapalczywość, będziesz zdrowszy...

-zbulwersowany (2013-07-12 11:39:43)

dla czego dokonano otwarcia bez ,,naszego "Waldemara S?? to skandal na Ponidziu kto za to odpowiada pytam???

-(00) (2013-07-12 09:19:35)

babcia jak zwykle nie opuściła imprezy.Ten kapok nie pomorze jej już po wyborach.czeka ją geriatria w buskim szpitalu.

-busko (2013-07-11 14:48:32)

macie szanowni dyskutanci rację,już czas żeby ktoś z UNI zainteresował się na co wydawane są pieniądze w okolicy buska i pińczowa.Spieprzona Mickiewicza, obecnie rujnuje się rynek,rozpieprzona Bycza Góra, spaprany park(stary)Zdrojowy i wiele innych debilnych inwestycji.Za ten debilizm inwestycyjny nie odpowiada tylko poprzednik obecnego mocarza,ale i sam mocarz którego stanowisko przerosło.może potrafi handlować truskawkami, ale na to stanowisko się nie nadaje.Ludzie już o tym wiedzą.Waldi na ryby, albo won nieudaczniku

-p (2013-07-11 11:18:31)

W wiadomości napisano: "LGD PONIDZIE podjęło się utworzenia turystycznego szlaku kajakowego na Nidzie na odcinku Rębów-Żurawniki o łącznej długości 56 km."
Dalej informacje,że "Inicjatywa stanowi rezultat Projektu Współpracy LGD PONIDZIE wraz z zaprzyjaźnionymi Lokalnymi Grupami Działania: LGD „Dorzecze Wisły” z Połańca, "
To z tego wynika, że końćzymy etap szlaku w Żurawnikach i dalej będzie szlak samolotowy (w związku z tym ,że tam się na da do rzeki dojechać samochodem budują już w Żurawnikach lądowisko samolotów , które będą zabierały kajaki i kontynuujemy spływ Wisłą w Połańcu.
To jest rozmach. A cco

-pik (2013-07-10 16:42:41)

Chyba kogoś już pogięło. Co to jest szlak kajakowy na Nidzie. Czy trasa na rzece jest jakoś oznaczona albo czy rzeka zamierza kiedyś płynąć w inną stronę. Przecinanie wstęgi i otwarcie szlaku kajakowego Nidą to totalny idiotyzm, Idąc za ciosem niedługo będziemy otwierać i przecinać wstęgę otwarcia Lasu Wełeckiego (szlak zbierania grzybów), otwarcia wrót stodoły sołtysa (kulturowy szlak słomy z butów), i otwarcia szlaku wszystkich szlaków. Czy ludzie w tej Brukseli nie widzą że jest to wyciąganie pieniędzy i wyrzucanie ich w błoto albo na wirtualne inwestycje. Niech ludzie którzy to wymyślili powiedzą ile kosztowało utworzenie "szlaku" z nikąd do nikąd czyli Z Rębowa do Żurawnik - w ogóle gdzie te wiochy są? Turysta który będzie chciał popływać szlakiem będzie musiał się zaopatrzyć chyba w mapy geodezyjne żeby rozpocząć szlak w jakimś Rębowie i skończyć w Żuranikach broń Boże żeby jakiś turysta przekroczył granicę Żurawnik- tam jest koniec "szlaku" i koniec. Umieją w Pińczowie przekraczać granice absurdu. I jeszcze ludziom to pokazują.
Rozumiem że to wszystko w ramach Kabaretowych Wakacji z ....Władzami.

- (2013-07-10 15:46:26)

busko.net.pl/imprezy/impreza.php?i_id=2131

Impreza promująca szlak kajakowy na Nidzie na portalu buskim również była taka informacja.

-Monika (2013-07-10 13:51:08)

Informacja była dostępna wszędzie, na portalach, na plakatach. Był nawet plakat w Przeglądzie Ponidzia. Jak się chce to się znajdzie

-Znowu za późno wyjęty... (2013-07-10 12:58:36)

...temat.
Może przeoczyłem a może i nie.
Dlaczego takich informacji nie ogłasza się wcześniej?
Teraz, że już się odbyło otwarcie szlaku to już tylko reklama a nie informacja prasowa.
Za późno.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry