swietokrzyskie.info


¦roda, 24 czerwca 2026, Do koñca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

S³oneczny ekspres w s³onecznym mie¶cie

Dodane: Kasia Data: 2013-06-26 13:13:19 (czytane: 24292)  Wersja do druku

Miêdzy czê¶ci± uzdrowiskow± Buska-Zdroju a centrum miasta je¿d¿± dwa ekologiczne pojazdy 'S³onecznego ekspresu'. Dziêki temu kuracjusze, a tak¿e mieszkañcy mog± wybraæ siê na wspania³± wycieczkê po czê¶ci uzdrowiskowej Buska. Chêtnych jest naprawdê wielu.

Od wtorku 25 czerwca w naszym mie¶cie je¿d¿± dwa elektryczne, ekologiczne wózki produkcji amerykañskiej, które poruszaj± siê po strefach wy³±czonych z ruchu. Uruchomienie linii przewozowej zbieg³o siê z oficjalnym otwarciem ulicy Mickiewicza.

Ekologicznymi wózkami mo¿na dojechaæ z centrum do czê¶ci uzdrowiskowej. Zatrzymuj± siê one na czterech przystankach: przy W³ókniarzu, przy sanatorium Nida, w zatoce naprzeciwko sanatorium Oblêgorek oraz w centrum, na koñcu deptaka. W jednym poje¼dzie mie¶ci siê a¿ 13 osób. Jak na razie nie ustalono ceny biletów, ale z pewno¶ci± nie bêdzie to du¿a kwota.Co ciekawe, modele wózków, które od wtorku je¿d¿± w naszym mie¶cie by³y u¿ywane przez sportowców podczas olimpiady w Pekinie.

 wozek_jlibuda.jpg


Inicjatorem wprowadzenia wózków u nas w mie¶cie jest w³a¶ciciel szko³y jazdy Jerzy Libuda, który podkre¶la, ¿e przejazdy maj± mieæ charakter turystyczno-rekreacyjny. Kuracjusz lub mieszkaniec miasta wsiadaj±c do samochody "S³oneczny ekspres", ma zapewnion± ciekaw± wycieczkê po czê¶ci uzdrowiskowej naszego miasta. Przy okazji poznaje bogat± historiê Buska-Zdroju.

wozki_jlibuda3.jpg


Sk±d pomys³ na wprowadzenie ekologicznych pojazdów elektrycznych w Busku? Pan Jerzy Libuda mówi, ¿e wiele zdzia³a³ przypadek. Jakie¶ 3, 4 lata temu w³a¶ciciel szko³y jazdy zosta³ poproszony przez przypadkowego kuracjusza o podwiezienie ze Zdroju do centrum miasta. Kuracjusz okaza³ siê Amerykaninem polskiego pochodzenia i tak jak pan Libuda, szkoli³ kiedy¶ kierowców. Narzeka³, ¿e ciê¿ko siê dostaæ z czê¶ci zdrojowej do centrum miasta. Wtedy pojawi³a siê my¶l, ¿e podobna komunikacja bardzo przyda³aby siê w naszym mie¶cie.

wozek_jlibuda1.jpg


Samochodziki je¿d¿± dopiero drugi dzieñ. Czas poka¿e, czy inicjatywa przyjmie siê w naszym mie¶cie. W³a¶ciciel "S³onecznego ekspresu" jest otwarty na wszelkie pomys³y. Ju¿ zapowiada, ¿e planuje zorganizowaæ wycieczki nie tylko po Busku, ale równie¿ jego okolicach.

Z w³a¶cicielem pojazdów mo¿na siê kontaktowaæ pod nr tel. 604 509 839.

/kr/



  • Wiadomo¶ci z regionu
  • Aktualno¶ci
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶æ komentarzy.

  Komentarze (25)
     

-do jaki libuda (2013-06-26 19:51:54)

W±sowiczowi te¿ marzy³o siê rondo ko³o szpitala a powsta³o za Sikory. Marzenia to nie wszystko.

-czarna mamba (2013-06-26 19:46:17)

Ale¿ macie frajdê ja pierniczê to dopiero udogodnienie biegnijcie wsioki na przeja¿d¿kê hehe

-olo (2013-06-26 19:25:40)

pomys³ ciekawy choæ rzeczywi¶cie nale¿a³oby pomy¶leæ nad po³±czeniem uzdrowiska z dworcem czyli tym budynkiem / niech imie jego projektanta bêdzie zapomniane /o architekturze punktu skupu owoców i warzyw.

Te busy powinny eksponowaæ logo miasta
/ mo¿e herb w wersji uproszczonej/, Dlaczego w przestrzeni miasta brak jest podstawowych znaków identyfikuj±cych typu herb? By³a jaka¶ zapowied¿, ¿e kto¶ pracuje nad identyfikacj± wizualna miasta i marki Busko. I co? Czy ta nieszczêsna strategia rozwoju turystyki nie zawiera³a takiego pomys³u? Sprawa do przepytania Sikory no i Pani Bo¿entyny.

-fvdf (2013-06-26 18:41:19)

ciekawe czy ja moge jedzic prywatnie po alei... odrazu dostane mandat a z tego co widze to one smigaja po drodze rowerowej ciekawe jak to jest z pozwoleniem na cos takiego ...

-ale jaja... (2013-06-26 17:52:43)

no przecie¿:
1. w artykule nie ma ani s³owa o burmistrzu Sikorze
2. to ówczesny burmistrz W±sowicz wyremontowa³-zrobi³ nowy dworzec autobusowy
Czy tak ostro atakuj±cy burmistrza Sikorê zwolennicy burmistrza W±sowicza uwa¿aj±, ¿e mieszkañcom Buska mo¿na wszystko wmówiæ?

-ale jaja... (2013-06-26 17:51:55)

no przecie¿:
1. w artykule nie ma ani s³owa o burmistrzu Sikorze
2. to ówczesny burmistrz W±sowicz wyremontowa³-zrobi³ nowy dworzec autobusowy
Czy tak ostro atakuj±cy burmistrza Sikorê zwolennicy burmistrza W±sowicza uwa¿aj±, ¿e mieszkañcom Buska mo¿na wszystko wmówiæ?

-...a co z podró¿nymi dworca miejskiego? (2013-06-26 16:25:23)

Pomy¶l ch³opie Sikoro o tych podró¿nych co zdesperowani i w¶ciekli pokonuja na piechotê z baga¿ami odcinek od miejskiego dworca(czytaj wygwizdowo) do rynku aby tam siê przesi±¶æ np na bus.Pomy¶l o tych kuracjuszach ,którzy jad±c od strony Kielc musz± i¶æ taki szmat drogi do uzdrowiska.Szkoda ¿e ten dworzec nie jest drewniany jak kiedy¶ by³ w Kielcach (dawno temu),taka stodo³a lepiej by wpasowa³a siê w buski krajobraz zadupia i niechêci w³adz do podró¿nych.

-vcb (2013-06-26 16:18:13)

za w±sowicza juz jezdzila ciuchcia teraz jest na sprzedaz

-Jaki Libuda (2013-06-26 14:22:45)

Jaki inicjator Libuda. Pomys³ by³ W±sowicza. Obecny pan burmistrz usilnie próbuje przypisaæ sobie to co nie jego. Wstyd¼ siê ch³opie i zrób w koñcu co¶ swojego.

-ale nowo¶æ (2013-06-26 14:17:47)

Ale mi to nowo¶æ. Jeszcze w kadencji W±sowicza by³o to zaplanowane. Chwali siê tym Sikora jak swoim pomys³em. ¦mieszny ten nasz burmistrz.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Miêdzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorz±dowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Miêdzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbêdzie siê w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyci±ga mi³o¶ników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najwa¿niejszych wydarzeñ kulturalnych w regionie. Sprawd¼cie program tegorocznego festiwalu.




Wróæ do góry