swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Policjant buskiej drogówki podejrzany o gwałt

Dodane: admin Data: 2013-06-12 09:40:51 (czytane: 57497)  Wersja do druku

W niedzielę wieczorem do do Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju zgłosiła się 27 letnia kobieta, twierdząc, że dzień wcześniej została zgwałcona przez jej znajomego - 36 letniego policjanta buskiej drogówki.


Z relacji kobiety wynikało, że do gwałtu miało dojść w sobotę w mieszkaniu policjanta.
Decyzją prokuratora, w niedzielę  funkcjonariusz z pięcioletnim stażem został zatrzymany przez policjantów z Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji w Warszawie.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura w Busku-Zdroju.

Wczoraj, we wtorek 11 czerwca policjant usłyszał zarzuty gwałtu z uszkodzeniem ciała, pozbawienia wolności, zniszczenia mienia - telefonu komórkowego, naruszenia nietykalności. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Jak nas poinformował podkomisarz Kamil Tokarski z zespołu prasowego świętokrzyskiej policji policjant jak na razie jest zawieszony w czynnościach służbowych. Gdy tylko drogą oficjalną dotrą do nas informacje o postawieniu mężczyźnie zarzutów, wdrożona zostanie procedura wydalenia go ze służby - mówi podkom. Kamil Tokarski.

Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Przebywa w pińczowskim areszcie.

/red/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (122)
     

-GG (2013-06-12 20:07:15)

do -xyz
to żeby nie konfabulować poproszę również o dokładną lustrację kogo przyjmuje się do buskiego UMiG, Straży Pożarnej, Starostwa Powiatowego oraz szpitala. Dlaczego uważasz że tylko do KPP przyjmowani są pociotkowie i osoby z protekcją, przecież to "norma" w takich małych miasteczkach i nie chodzi tu tylko o zasadę "ręka rękę myje" ale również o fakt że Busko małe jest i zdarzy się że akurat ktoś ma ciocię czy wujka lub teścia tu i tam a ludzie gadać potrafią...

-xyz (2013-06-12 18:24:32)

panie prokuratorze-faktycznie jest najwyższa pora, żeby przyjrzec się kto i po czyjej protekcji jest przyjmowany do buskiej kpp-zanim przyjrzy się bsw-i odnajdzie tu ,tego jedynego-uczciwego

-do poniżej (2013-06-12 17:54:06)

Tak ograniczonej osoby jak ty daleko szukać:

po pierwsze: jeśli chcesz się wypowiadać w jakiejś kwestii to najpierw dowiedz się o czym w ogóle mówisz

po drugie: gdybyś umiała czytać i potrafiła otworzyć jeszcze inną stronę www niż tylko ta to wiedziałabyś z wypowiedzi prokuratora, że ustalono, iż człowiek ten niemal porwał tą dziewczynę z ulicy, zaciągnął siłą do swojego mieszkania, związał, zakneblował, pobił, zgwałcił, zniszczył telefon komórkowy, a także na dłuższy czas pozbawił wolności

po trzecie: przez takie właśnie idiotki jak ty kobiety boją się zgłaszać tego typu przestępstwa bo boją się, że banda ignorantów zrobi z nich kobiety lekkich obyczajów

po czwarte; ty nigdy nie spotykałaś się ze swoją sympatią, znajomym sam na sam?

- (2013-06-12 17:13:25)

Drogie Panie,Kobiety zacznijmy od tego,że trzeba się samej szanować.Wizyta u byłej "sympati",która mnie maltretowała sama wskazuje,że akceptuję taką taktykę.Dlatego proszę Panie najpierw szanujmy się same,a potam wymagajmy tego od naszych sympati.Opisana sprawa nie wygląda mi na gwałt.

-Hycel (2013-06-12 16:03:51)

Janku, jak policjantowi w Busku ma psycha siąść? Oni tu mają jak u Pana Boga za piecem, łapią gości z jointami albo lepią mandaty za picie browara na ławce, pewnie dlatego że tu się nic nie dzieje są tacy upierdliwi i ganiają za pierdoły, to nie Mokotów ani Praga Płn. To że przechodzą testy znaczy tyle że wiedzą jakie są właściwe zachowania, a naturę złodzieja, łapówkarza czy gwałciciela mogą spokojnie zakamuflować.

-Janek (2013-06-12 15:23:23)

Proponuje policjantów z Buska przebadać psychologicznie (ewentualnie psychiatrycznie). Wszyscy mają broń. Czyja będzie wina, jak któremuś psycha siadła?

-czytajacy (2013-06-12 15:19:42)

A może pora sie zastanowić panowie kto jest przyjmowany do policji i po czyjej protekcji!

-ciekawy (2013-06-12 14:37:57)

coś mi się wydaje ze to będzie tak.pan policjant powie że ta pani chciała żeby ją związał, zgwałcił, pobił itd...itp...tak się to zakończy.gwałciciel zostanie uniewinniony.takie cuda mogą się dziać tylko w policji,która jest nietykalna.te cuda mogą być tylko w Busku, i głębiej w Polsce.gratulacje panie ministrze spraw wewnętrznych,

-Hycel (2013-06-12 13:24:28)

Znam typa chodził do budowlanki, bystry nigdy nie był ale pałką myślał często.

- (2013-06-12 12:03:00)

buski szef lubi sprawy medialne, nieważne jak piszą ale chodzi o to żeby było głośno

-Temida jest slepa (2013-06-12 10:27:38)

Pan Cezary powinien odjechać min.za podawanie szczegółowych informacji ze śledztwa.Sąd jeszcze nie wydał wyroku.Co będzie jak policmajster zostanie uniewinniony.

-(-) (2013-06-12 09:33:05)

no właśnie w Opolu była tylko rozmowa o seksie i komendant wojewódzki wyleciał.a u nas kobieta dostanie jakąś kasę trochę postraszona przez kolegów gwałciciela i sprawa zamieciona, do następnego pobicia i gwałtu.jeszcze jedno po co nam policja jeżeli takie sprawy są ścigane na wniosek

- (2013-06-12 09:25:03)

wczoraj było ponad 80 komentarzy a dziś jest 66 !!!

- (2013-06-12 08:39:26)

Prawda jest taka, że wiele osób nie powinno pracować w policji, czy to ze względu na poziom moralny, czy intelektualny. Widocznie jednak ta organizacja takich potrzebuje.

--:- (2013-06-12 07:59:25)

Nie ma ani jednej wypowiedzi Policji poza rzecznika KWP - a w mediach bryluje Pan Kiszka opowiadając ze szczegółami o zdarzeniu - sprawa jest jeden na jeden i nie wiadomo jak sie skoińczy wszystkie zarzucane policjantowi przewinienia są ścigane na tzw. wniosek i może tak być że dziewczyna wniosek cofnie a ze sprawy będzie lipa.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry