swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Policjant buskiej drogówki podejrzany o gwałt

Dodane: admin Data: 2013-06-12 09:40:51 (czytane: 57494)  Wersja do druku

W niedzielę wieczorem do do Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju zgłosiła się 27 letnia kobieta, twierdząc, że dzień wcześniej została zgwałcona przez jej znajomego - 36 letniego policjanta buskiej drogówki.


Z relacji kobiety wynikało, że do gwałtu miało dojść w sobotę w mieszkaniu policjanta.
Decyzją prokuratora, w niedzielę  funkcjonariusz z pięcioletnim stażem został zatrzymany przez policjantów z Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji w Warszawie.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura w Busku-Zdroju.

Wczoraj, we wtorek 11 czerwca policjant usłyszał zarzuty gwałtu z uszkodzeniem ciała, pozbawienia wolności, zniszczenia mienia - telefonu komórkowego, naruszenia nietykalności. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Jak nas poinformował podkomisarz Kamil Tokarski z zespołu prasowego świętokrzyskiej policji policjant jak na razie jest zawieszony w czynnościach służbowych. Gdy tylko drogą oficjalną dotrą do nas informacje o postawieniu mężczyźnie zarzutów, wdrożona zostanie procedura wydalenia go ze służby - mówi podkom. Kamil Tokarski.

Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Przebywa w pińczowskim areszcie.

/red/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (122)
     

-pioitr (2013-06-13 18:46:05)

w poniedziałek idę do prokuratury-przemek c pobił mnie przy zatrzymaniu za jazdę p[o pijanemu-mam zdjęcia po pobiciu i obdukcję lekarską -zamkną dziada do końca życia- razem z komendantem-feliksem dzierżyńskim

-piotr (2013-06-13 18:21:13)

sobczak-ty chamie -odejdż z godnoścuią

-do "Gdzie ta Policja" (2013-06-13 18:01:20)

Jak to gdzie: nie widzisz po komentarzach, że siedzą przed komputerami i wypisują komenty w obronie domniemanego gwałciciela, a przy okazji co bardziej przestraszeni dopisują słów kilka w obronie nadzorcy, a nóż się jaka większa nagroda trafi

-To prawda (2013-06-13 16:47:37)

komendant nie ma obowiązku zaglądania każdemu do spodni, jak również nie jest w stanie sprawdzić co podwładni czynią w wolnym czasie

-GG (2013-06-13 13:16:15)

Do olo : Testów co prawda nie znam (jedynie na prawo jazdy) i może dobrze natomiast nie rozumiem co się czepiacie tego komendanta, czy on stoi swoim podwładnym nad łóżkiem i patrzy co robią? Bez przesady a co gdy romansiki miały swojego czasu pielęgniarki ich przełożona też miała skończyć- wstydu oszczędzić?! A moralność nauczycieli ile się zdarza razy że pani A.. czy M.. dawały zdjęcia w strojach topless to co mamy wywalić dyrektora?! Opanujcie się ludzie !!!

-... (2013-06-13 13:14:07)

nic nie jest wycofane.....zamkniety jest na 3 miechy(Radio Kielce.g 13)

-canis (2013-06-13 10:04:48)

art. 12 § 3 k.p.k. Wniosek o ściganie może być cofnięty w postępowaniu przygotowawczym za zgodą prokuratora, a w postępowaniu sądowym za zgodą sądu - do rozpoczęcia przewodu sądowego na pierwszej rozprawie głównej, chyba że chodzi o przestępstwo określone w art. 197 (przestępstwo zgrałcenia) Kodeksu karnego. Ponowne złożenie wniosku jest niedopuszczalne.
Kto potrafi czytać, niech czyta, dla pozostałych: w przypadku przestępstwa zgwałcenia wycofanie wniosku o ściganie jest niedopuszczalne. Pozdrawiam.

-Gdzie ta Policja (2013-06-13 09:30:44)

od dawana nie widziałam w Busku Zdroju policjanta na piechotę, prosi się o to w piątki i soboty w centrum miasta, młodzież piwkuje legalnie przy monopolach, na placach zabaw, a sądząc po wyglądzie wielu nie ma jeszcze 18 lat.

-aaa (2013-06-13 05:56:04)

a co jak ktos jest z Dobrowody to juz Policjantem nie moze zostac bo komendant jest z tamtad.....nie przesadzajcie.....a jak taki dobry jest to ilez jeszcze w tym Busku bedzie siedzial....jakis awans by sie mu zdal.....do Kielc np:)

-abc (2013-06-12 23:46:10)

ściągał-nie tylko z chmielnika-z dobrowody też ściągał do tej nowej uczciwej drogówki.

-xyz (2013-06-12 23:32:03)

do komendanta-kończ waśc-wstydu oszczędż

-Pyzdra (2013-06-12 23:14:33)

Porządni policjanci sami napisali raporty i odeszli z tego folwarku,mieli dość tej dobroci, zal ich bardzo porządny dzielnicowy ale dla Komendziachy zły

-aka (2013-06-12 23:11:03)

Każdy honorowy dowództwa podał by się do dymisji...

-Dagi (2013-06-12 23:05:59)

Przeciez sam odtwarzał drogówke po swojej akcji, ściągając ludzi z komisariatów z chmielnika i innych i znów klapa, jeszcze gorszych widocznie dobierał

-dragon (2013-06-12 23:04:02)

Nie ma już prawdziwych gliniarzy tylko poborcy podatkowi którzy biegaja aby ularać babcie po busku gdy przejdzie poza przejściem bi niedowidzi

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry