swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Mistrz Polski juniorów z Buska-Zdroju znowu zwycięża

Dodane: Agnieszka Data: 2013-05-29 12:48:56 (czytane: 16158)  Wersja do druku

W dniach 17-19 maja 2013 r. w Lublinie odbyły się Ogólnopolskie Zawody w wędkarstwie rzutowym o Puchar Ziemi Lubelskiej zaliczane do całorocznej klasyfikacji drużynowych mistrzostw Polski i indywidualnego Pucharu Polski.

Najlepszy wynik w 12-osobowej reprezentacji okręgu PZW w Kielcach osiągnął na tych zawodach junior Maciej Kuza, uczeń I klasy LO im. T. Kościuszki w Busku-Zdroju. Maciek - Mistrz Polski juniorów z 2011 r., po 2 latach słabszych występów wrócił na pozycję najlepszego juniora w Polsce.

W trudnych warunkach wietrznych lotniska Aeroklubu Lubelskiego w Radawcu koło Lublina nie dał rywalom szans poprawiając o ponad 20 pkt swój rekord życiowy w 5-boju wynikiem 488,77 pkt. i zajmując I miejsce. To miejsce i osiągnięty wynik bardzo poprawiły pozycję Maćka Kuzy w walce o zakwalifikowanie się do czwartego z rzędu startu w mistrzostwach świata juniorów, które w lipcu 2013 r. odbędą się w Czechach.

kuza_wedkarstwo001.jpg
Trzech najlepszych juniorów Pucharu Ziemi Lubelskiej;
od prawej Maciej Kuza z Buska, Olaf Michalik z Katowic i Karol Sapigórski z Poznania.

Wynik Maćka nie wystarczył jednak młodzieżowej drużynie naszego okręgu do zajęcia punktowanego miejsca. Słabszy występ naszych pozostałych, mniej doświadczonych reprezentantów (15-letniej Moniki Śledzik i 14-letniego Patryka Dudy uczniów Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju) spowodował, że nasza drużyna zajęła dopiero X miejsce.

Medalowe, trzecie miejsce zajęła natomiast kobieca drużyna okręgu Kielce w składzie Renata Kuza (bardzo dobre III m. indywidualnie) i Urszula Włodarska (obie z Buska-Zdroju). Nasze panie ustąpiły nieznacznie drużynom z Białegostoku i Katowic, ale ich wynik wystarczył naszej kobiecej drużynie do utrzymania prowadzenia w łącznej klasyfikacji drużynowych mistrzostw Polski, które to miejsce wywalczyły na poprzednich zawodach w Inowrocławiu, nieobecne w Lublinie dwie nasze najlepsze reprezentantki – studentki Magdalena Kuza i Jagoda Żebrowska.
 

kuza_wedkarstwo002.jpg
Zwyciężczynie w kategorii kobiet;
od lewej Natalia Pecyna z Bydgoszczy, Renata Kuza z Buska i Oliwia Mośko z Katowic.

Słabiej tym razem zaprezentowali się nasi seniorzy. Drużyna męska w składzie Jacek Kuza (V miejsce indywidualnie) i Mariusz Janik z Buska oraz Jan Kita z Brodów, zajęła bowiem IV miejsce i takie też miejsce zajmuje w łącznej klasyfikacji DMP za Katowicami, Poznaniem i Legnicą. Warty odnotowania jest powrót do startów dwóch naszych czołowych w przeszłości reprezentantów, braci Mariusza i Dariusza Wolickich zamieszkałych obecnie za granicą. Ich come back wypadł całkiem udanie, gdyż zajęli oni odpowiednio X i XI miejsca z niezłymi wynikami 481,66 i 471,04 pkt.

Start naszej reprezentacji współfinansowany był z dotacji otrzymanej przez Okręg PZW w Kielcach od Gminy Busko-Zdrój w ramach realizacji zadania publicznego – upowszechniania kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i kobiet gminy Busko-Zdrój w dziedzinie castingu.


 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (5)
     

- (2013-06-25 12:48:30)

to jest na sucho (nie licząc mineralnej i wody w tarczach-miskach)

-Henio Rybok (2013-06-01 14:36:18)

Jakieś wymyślane głupoty.
Do roboty się weżcie.

- (2013-05-31 23:39:03)

w tej dyscyplinie łowi się ryby czy to jest połów na sucho?

-do tadek d (2013-05-31 05:26:16)

dlaczego? bo robią to co lubią? bo mają pasję? a co ci to przeszkadza??? nudzi ci się? to sobie coś znajdź i się tym zajmij

-Tadek D. (2013-05-29 21:34:47)

Śmiechu warte.!!!!!!!!!!!!!!

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry