swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

XIX MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI KUNG-FU WUSHU

Dodane: Agnieszka Data: 2013-05-29 11:52:48 (czytane: 21185)  Wersja do druku

W dniach 24-26 maja 2013r. w Warszawie w Hali Sportowej przy ulicy Wiertniczej 26 odbyły się XIX Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kung-fu Wushu. Zawody zostały zorganizowane przez Polski Związek WuShu przy wsparciu dzielnicy Wilanów oraz Ambasady Chińskiej w Warszawie.

W Mistrzostwach uczestniczyło 300 zawodników z 35 klubów w Polsce (w tym zawodnicy Buskiego Klubu Kung-fu Yantai) oraz zawodnicy z Białorusi, Ukrainy, Czech, Słowacji i Egiptu. Łącznie odbyło się, z podziałem na kategorie wiekowe, 74 konkurencje form (toulu) i 46 konkurencji walk.

karate005.jpg 

karate006.jpg 

Kolejny raz dobrze zaprezentowali się najmłodsi zawodnicy Buskiego Klubu Kung-Fu Yantai, zdobywając łącznie 3 brązowe medale, 1 srebrny i 2 złote. Największą niespodziankę sprawił 8-letni Wiktor Łukasik, który wśród 21 zawodników zdobył złoto w konkurencji form ręcznych północnych (Northern Style under 12 years M). Brązowy medal w konkurencji form z kijem (Cudgel 12-14 years M) wśród 16 zawodników przypadł Piotrowi Bezak. Niestety, pozostali zawodnicy startujący w formach nie załapali się na podium w konkurencji form, czasami brakowało 0,1pkt w ostatecznym wyniku, jak w przypadku 12-letniego Bartosza Dybały. W konkurencji walk 3 miejsce wywalczył 9-letni Konrad Gołuzd w kategorii wagowej do 40kg.

W kategorii wiekowej 10-11 lat w wadze do 35kg nasi dwunastoletni zawodnicy: Julian Bugdalski 32kg i ważący 35kg Piotr Bezak, nie mieli przeciwników w swojej kategorii wiekowej,  rywalizowali więc w kategorii wagowej do 40kg. Piotr Bezak po zaciętych walkach (walki remisowe) po dogrywkach 1,5 minutowych wywalczył brązowy medal. Julian Bugdalski (debiutant w Mistrzostwach Polski) w tej konkurencji niestety musiał się zadowolić srebrnym medalem.

karate001.jpg 

karate002.jpg 

karate003.jpg 

W kategorii wagowej do 70kg, 15-16 lat bezdyskusyjnie i przekonywająco wywalczył pierwsze miejsce Łukasz Ściana. Należy wspomnieć, iż nasi najmłodsi zawodnicy (Wiktor Łukasik, Krzysztof Obara, Konrad Gołuzd, Bartosz Dybała, Piotr Bezak, Julian Bugdalski) zostali wyróżnieni przez prezesa PZWS Dariusza Piwowarskiego do pokazów podczas uroczystej ceremonii otwarcia Mistrzostw Polski przed Ambasadorem Chin i wszystkimi zaproszonymi gośćmi, zbierając największe oklaski od całej licznie zgromadzonej publiczności.

karate004.jpg 

Wszystkim moim startującym zawodnikom: Wiktorowi Łukasik (8lat), Mikołajowi Matynia (9lat), Konradowi Gołuzd (9lat), Krzysztofowi Obara (12lat), Bartoszowi Dybała (12lat), Piotrowi Bezak (12lat), Julianowi Bugdalski (12lat), Łukaszowi Ściana (15lat) gratuluję, a ich rodzicom dziękuję za pomoc i wsparcie, bez którego nasz start nie byłby możliwy. Chciałbym jednocześnie przypomnieć, że to dopiero początek drogi… wiele systematycznego, żmudnego, pokornego, cierpliwego - słowem tradycyjnego treningu kung fu przed Wami. Dziękuję Przemkowi Bezak za bezcenną pomoc organizacyjną jak i Pani Marinie Obara, Panu Rafałowi Gołuzd.

W imieniu swoim oraz wszystkich zawodników dziękuję Urzędowi Miasta i Gminy Busko-Zdrój na czele z szanownym Panem Burmistrzem Waldemarem Sikorą za uzyskaną dotację. Została ona co prawda już wydana w całości, gdyż najwyższej klasy ogólnopolskie zawody rangi międzynarodowej pochłaniają największe koszty, ale dziękujemy, że młodzi zawodnicy Buskiego Klubu Kung-Fu Yantai w ogóle wystąpili i godnie zaprezentowali nasze uzdrowiskowe miasto, powiat, województwo. Szczególne podziękowanie dla szanownego Pana Mieczysława Sas, Jarosława Grabda oraz właścicielom drukarni STEMAG za niezbędne wsparcie w ostatniej chwili ...” – tak skomentował zawody, a zarazem cały wyjazd na XIX Międzynarodowe MISTRZOSTWA Polski Kung-fu WuShu trener, a zarazem prezes Buskiego Klubu Kung Fu Yantai Andrzej Cupryjak - Socha.

/andcup/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (7)
     

-Monika (2013-06-01 21:28:56)

Tak trudno pojąć że to trener i rodzice umożliwiają dzieciom treningi? I może nie powinni być zostawieni bez pomocy? I że głupie docinki dotyczące komentarzy są zbędne?

- (2013-05-31 23:44:16)

artykuły piszecie sobie sami.czy komentarze też?

-do Kasa (2013-05-31 07:28:14)

Zgadzam się z Tobą. Tylko tak,nie dajcie pieniędzy za przegrane,za marne występy, za kompromitacje naszego pięknego Buska- Zdroju.Ocknijcie się Panowie i Panie w Samorządach.Sport to wielka profilaktyka odpędzanie młodzieży od używek narkotyków,pijaństwa,wychowanie ludzi zdrowych silnych mądrych- Na trenerów nie dajecie a na specjalistów,którzy wykładają AA jest gruba kasa nie wspominając o ich leczeniu.Wielu z nich wyleczyłaby praca na ulicy z miotłą by wszyscy ich dostrzegli.Ostatnia przegrana u siebie z Pińczowem poraziła mnie całkowicie ale jakie są perspektywy gdy nie widzimy swoich i kupujemy zawodników, kupujemy trenerów jeszcze im dachy robimy za dziesiątki tysięcy złotych a na Kung Fu czy Boks nie ma gdy chłopcy robią tak piękne wyniki.Dlaczego Starostwo tak cienko przędzie i tego nie dostrzega-no dlaczego?

-Kasa (2013-05-30 22:15:00)

Władze widzą tylko bardzo marną piłkę a jest jeszcze oprócz kung-fu bardzo dobry boks czy Casting (wędkarstwo rzutowe) już na światowym poziomie. Uważam że powinni pieniądze dzielić według osiągnięć .

-Lin Taj Waj Cfaj (2013-05-30 21:14:51)

Słusznie lepiej dać na nich a ująć tym z AA.

-Monika (2013-05-30 18:11:48)

Od ładnych kilku lat zawodnicy buskiego klubu kung-fu prowadzonego przez Andrzeja Cupryjaka-Sochę zdobywają najwyższe laury na zawodach krajowych i międzynarodowych.To niewiarygodne że tak zasłużony trener i jego klub nie są odpowiednio doceniani i doposażani.Jeśli władze nie zadbają o zapewnienie klubowi odpowiednich środków na sprzęt treningowy,stroje i udział w zawodach pozbawią młodych adeptów kung-fu szansy na rozwój i dalszą karierę zawodniczą! Najwyższa pora dostrzec że mamy w Busku mistrzów rangi europejskiej którym potrzebne jest wsparcie finansowe aby mogli się rozwijać!Naprawdę mamy się kim pochwalić,pora by władze to dostrzegły!!

-Kazimierz (2013-05-29 13:16:22)

Tak trzymaj Panie Socha. Jesli przerywamy na trawie nawet z Pińczowem to zwyciężamy w innych dyscyplinach i łzy ocieramy ale z radości.Busko może być w sportach walki potegą,lud tu dorodny mądry i silny ale trzeba pomyśleć o o dostosowaniu sal,wygospodarować środki dla trenerów,na działalność klubów by było na obozy dojazdy.Panie Cupryjak dziękujemy zawodnikom również.Powiatowi nie dziękują pomylili się czy też powiat nasz to skąpiradło lub inwestuje w bliższe mu kierunki.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry