swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Tytoń bez akcyzy

Dodane: Kasia Data: 2013-05-25 11:06:51 (czytane: 12743)  Wersja do druku

W miejscowości Kameduły w gminie Busko-Zdrój w piątek 24 maja funkcjonariusze WKR KPP Busko-Zdrój znaleźli sześć worków foliowych z zapięciem strunowym z zawartością tzw. krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy.

Worki o łącznej wadze nie mniejszej niż 3 kg znajdowały się w mieszkaniu 39-letniego mężczyzny. Tytoń został zabezpieczony, sprawcę przesłuchano. Postępowanie w kierunku art. 65 Kodeksu Karno Skarbowego prowadzi KPP Busko-Zdrój.

źródło KWP Kielce

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (23)
     

- (2013-05-28 12:39:30)

Tytoniu na własny użytek nie można ? Przecież nic nie wspomnieli ze wprowadzał do obrotu może dużo palił i niestac go był....

-Wino na własny użytek można robić (2013-05-28 11:29:29)

pod warunkiem, że nie wprowadza się go do obrotu. Ja osobiście w ciągu ostatniego roku zrobiłem 3 gatunki wina w łącznej ilości około 90 litrów, z czego pozostało mi 2,5 litra. Teraz czekam na czarną porzeczkę. Pozdrawiam wszystkich Winowarów, w tym jednego z Policji.

- (2013-05-28 07:30:32)

do-Buszczanin TO ciekawe kiedy nalot na piwnice zrobią żeby wyniki sobie poprawić ?

-Buszczanin (2013-05-27 21:12:29)

Tak tez za taki baniak zamykaja.

- (2013-05-27 18:44:05)

30 litrowy baniak wina bez akcyzy - czy za to też zamykają???

-fg (2013-05-27 15:24:31)

kolejny grozny przestepca zatrzymany...

- (2013-05-27 12:36:50)

moze mysla ze po zmianie logo policja zacznie lepiej funkcjonowac czy nastapi jakis cud za miliard nie tedy droga panowie a co to zmieni wizerunek policji w oczach przestepcow czy obywateli puknijcie sie w glowe na tych wysokich stolkach

-dud (2013-05-27 11:39:11)

chory kraj

- (2013-05-27 01:45:17)

panowie (mil)janci opamietania

- (2013-05-26 21:07:43)

Dokładnie jak przedmówca pisze, gdyby było stać, to po co się bawić w jakieś skręty i tym podobne rzeczy? Ciekawe kiedy "baba" ze wsi, jak jajko kurzęcze sprzeda, na kasę nabijać je będzie. Jest jeszcze pomysł aby nierząd opodatkować. Bo tu państwo nasze też traci grube kwoty, wychodzi że niedługo "panienka" kasę fiskalną mieć będzie i fakturę wat wystawi za wykonaną usługę. Ot i doczekali my czasów.

- (2013-05-26 20:52:15)

I dlatego trzeba pogonić tą "elytę" rządzącą ! Zajmują się wszystkim tylko nie sprawami które mogą pomóc żyć ludziom, tylko zagmatwane przepisy, coraz więcej papierów, podatków itd. A przywileje tylko dla elyty, a dla nas robota za 1600 PLN !!!

-Im więcej akcyzy, licencji i zezwoleń (2013-05-26 17:52:31)

to mniejsza konkurencyjność gospodarek wszystkich państw Unii, rozumieją to doskonale w USA gdzie jedną z pierwszych ustaw była ustawa antymonopolowa. A swoją drogą za "Komuny" w rejonie Buska sadzono mnóstwo tytoniu i nikt z niego nie robił skrętów bo ludzi stać było na papierosy. Zarobki mamy w ogonie Europy, a ceny jedne z najwyższych.

- (2013-05-26 17:43:40)

Niech więcej podatków i akcyz dołożą to na pewno ludzie mniej będą kombinować.... Wogóle durna polityka rozsadzi całą tą Unię w kawałki i będzie spokój. Bo jak na razie to zwykłych ludzi coraz bardziej cisną tylko podatki, opłaty, daaniny a w zamian co? Emerytura 1000 zł o ile wogóle będzie?

-paweł (2013-05-26 13:51:56)

tak nasza policja jest po to żeby złapać wypitego rowerzystę na polnej drodze albo skutera na wsi a żeby się wzieli za konkretnych bandziorów to srają w gacie ,cwaniaki?

-455 (2013-05-26 11:17:11)

dokladnie niech sie wezma do roboty

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry