swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

XXX TURNIEJ ŚPIEWAJĄCYCH SZÓSTEK

Dodane: Agnieszka Data: 2013-05-17 12:58:57 (czytane: 13825)  Wersja do druku

15 maja 2013r. Komenda Hufca , przy ścisłej współpracy Namiestnictwa Zuchowego zorganizowała i przeprowadziła Turniej Śpiewających Szóstek. Ten turniej to okazja dla najmłodszych członków naszej organizacji, którzy próbują i stawiają pierwsze kroki na scenie.

Między innymi poprzez ten turniej instruktorzy pokazują własny dorobek i zaangażowanie, które jest godne podziwu w pięknej, ale trudnej pracy harcerskiej.

W tym roku odbywał się XXX Jubileuszowy Turniej , który na scenie BSCK zgromadził 15 podmiotów wykonawczych z następujących : 124 BGZ „Leśne Skrzaty”, 89 BDWp „Kosmiczna Drużyna”, 137 BGZ „Dzieci Pól”, 140 BGZ „zielone Ufoludki”, 14 BDWp „Zuchowe Nutki”, 86 BDWp „Zielone Żabki”, 15 BDWp „Polne Kwiatki”, 93 BGZ „Wesoła Gromada”, 127 BGZ „Wioska Smerfów”, 1 BDWp „NS”, 142 BGZ „Wesoła Gromada”, 35 BDWp „Wesołe Sarenki”. Wyjątkowym debiutem na turnieju zaprezentowały się zespoły z Publicznego Przedszkola nr 2, Publicznego Przedszkola nr 3 i Niepublicznego Przedszkola „Smerfuś”, które oczarowały publiczność i jury zgromadzoną licznie na Sali widowiskowej.

szostka_koncert001.jpg



Jury w składzie : hm. Elżbieta Kubiec, hm. Teresa  Leszczyńska, hm. Teresa Pater,  hm. Adam Gadawski  i pan Tomasz Śledź jednogłośnie postanowiło, że ze względu na wysoki i wyrównany poziom występów przyznać równorzędne miejsca i puchary ufundowane przez : Burmistrza Waldemara Sikorę, Starostę Jerzego Kolarza, Mieczysława Sasa, Redaktora Naczelnego Tygodnika „Ponidzie” Czesława Chałata, dyrektora ZOPiS Jerzego Radziwolskiego, dyrektora Sanatorium „Włókniarz Jerzego Pamułę, prezesa Sanatorium NIDA-ZDRÓJ Zdzisława Dudka, dyrektora 21 WSzU-R Bernarda Soleckiego, prezesa Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A. Wojciecha Legawca, prezesa Banku Spółdzielczego w Busku-Zdroju Annę Karwat, komendanta PPSP Kazimierza Ścibiłło, komendanta PP Policji Romana Sobczaka, prezesa „BUSKOPOLU” S.A. Franciszka Żurawskiego,  komendanta Kieleckiej Chorągwi ZHP hm. Dariusza Bińczaka i komendanta Hufca ZHP Busko-Zdrój hm. Adama Gadawskiego.

Najmłodszy uczestnik występów 4 i pół letni  Igor z Przedszkola Smerfuś otrzymał z rąk zastępcy komendanta Kieleckiej  Chorągwi  ZHP hm. Elzbiety Kubiec okazałego pluszowego misia.

Jubileusz 30 lecia Turnieju zbiegł się również z 30 leciem pracy  w Komendzie Hufca hm. Teresy Leszczyńskiej i zapoczątkowaniem przez nią corocznych Turniejów Śpiewających Szóstek. Dlatego też komendant Hufca złożył podziękowania druhnie Teresie Leszczyńskiej i byłemu komendantowi  hm. Jerzemu Radziwolskiemu, który również był przy początkach organizacji turnieju.

Komenda Hufca ZHP Busko-Zdrój miała również możliwość podziękować fundatorom pucharów, dzięki którym pomimo trudności finansowych z jakimi się cały czas boryka może owocnie pracować i przeprowadzać działania mające na celu wychowanie młodego pokolenia.

Pragniemy serdecznie podziękować instruktorkom zuchowym w osobach: phm. Barbara Skrzypek, phm. Dorota Olszowa, phm. Barbara Janik, phm. Marta Kiełb, pwd. Janina Bąk, pwd. Teodozja Głowniak, pwd. Elżbieta Ciechanowska, pwd. Elżbieta Gubała, pwd. Elżbieta Lotko-Pikul, pwd. Marzena Kilijanek, pwd. Agnieszka Konopka  wraz z innymi opiekunkami zespołu, dh Wiesław Tomal oraz opiekunkom – wychowawczynią z buskich przedszkoli, którzy wnieśli duży wkład pracy w przygotowanie swoich podopiecznych.

Wszystkie występujące szóstki otrzymały nagrody zespołowe ufundowane przez Gminę Busko-Zdrój.

Miłym i okazałym akcentem było wręczenie przez dyrektorkę  Niepublicznego Przedszkola Smerfuś panią Annę Mazur prezentu w postaci pięknego bukietu kwiatów urządzenia wielofunkcyjnego dla organizatorów.

Komenda Hufca ZHP Busko-Zdrój pragnie serdecznie podziękować wszystkim instruktorom ZHP  i opiekunom zespołów za długoletnią i owocną współpracę oraz tym wszystkim, którzy pomogli przy przeprowadzeniu tegorocznego turnieju a w szczególności dyrekcji i pracownikom BSCK. także wolontariuszkom z PCPR w Busku-Zdroju: Izabelli Durlik i Patrycji Głuszek, które w sposób profesjonalny poprowadziły kolejne przedsięwzięcie programowe Hufca.

Adam Gadawski

Źródło: tmb.busko.pl


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry