swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Gimnazjaliści sprawdzają swoję wiedzę

Dodane: Kasia Data: 2013-04-23 10:33:04 (czytane: 9540)  Wersja do druku

Ponad 200 uczniów klas trzecich gimnazjów z terenu miasta i gminy Pińczów przystąpiło dzisiaj, 23 kwietnia do egzaminu gimnazjalnego. We wtorek uczniowie pisali test humanistyczny, podczas którego mogli sprawdzić swoje umiejętności pisania dłuższej wypowiedzi, a także analizy i interpretacji tekstów kultury.

Po przerwie gimnazjaliści przystąpili do egzaminu z języka polskiego. W tym roku egzamin odbywa się w nowej formie, część humanistyczna to pytania z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie. Egzaminy potrwają trzy dni, jutro 24 kwietnia uczniowie przystąpią do egzaminu z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, w czwartek do egzaminu z języków obcych.

Gimnazjaliści wyniki z egzaminów otrzymają w dniu zakończenia roku szkolnego, razem ze świadectwami. Przystąpienie do egzaminu to konieczny warunek ukończenia gimnazjum. Połamania piór!

/kr/

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry