swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Liber w koncercie dla Zuzi z Buska-Zdroju (fotoreportaż)

Dodane: Kasia Data: 2013-04-23 15:45:30 (czytane: 19140)  Wersja do druku

33 tysiące 746 złotych 48 groszy zebrano podczas niedzielnego koncertu charytatywnego zagranego z myślą o chorej Zuzi Stachowicz. Organizatorzy zdradzają, że wynik jest jednym z najlepszych, jaki do tej pory udało się uzyskać, zbierając pieniądze dla chorej dziewczynki.

A trzeba przyznać, że niedzielna impreza należała do bardzo udanych. Głównie dlatego, że dopisali  mieszkańcy naszego miasta i goście, którzy bardzo licznie przybyli na koncert, kupując bilety cegiełki. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się również licytacja, podczas której zebrano niemałą sumę. Najwięcej, gdyż aż 1200 złotych zapłacono za drewniany model statku, który na aukcję podarował Zakład Karny w Pińczowie.

koncert_dla_zuzi1.jpg


Koncert odbył się w niedzielę 21 kwietnia w hali sportowej Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Busku-Zdroju. Jego organizatorami był Komitet „Dla Serca Od Serca”, a także Stowarzyszenie „Razem Dzieciom” w Busku-Zdroju i Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie.

Niedzielne spotkanie poprowadziła dyrektor Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie Karolina Kępczyk, która znakomicie odnalazła się w roli konferansjerki. Trzeba przyznać, że całkiem niezły wynik licytacji to w dużej mierze jej zasługa. Dyrektorka ECB zachęcała wszystkich do kupowania, podbijania cen, cały czas przypominając, że pieniądze zasilą konto małej Zuzi. Na początek zaprosiła na występ Orkiestry Dętej w Wiślicy, która działa przy Ochotniczej Straży Pożarnej. Do tańca poderwał wszystkich zespół 'After Party'.

 koncert_dla_zuzi2.jpg

Nie nudzili się najmłodsi, którzy znakomicie bawili się na przygotowanych przez Europejskie Centrum Bajki i Niepubliczne Przedszkole Artystyczno-Językowe „Słoneczko” stanowiskach. Było malowanie twarzy, gry, zabawy, wspólne czytanie bajek, a także konkursy i coś, co dzieci lubią najbardziej – wata cukrowa i popcorn. Mali przyjaciele chorej Zuzi robili również kartki urodzinowe dla swojej koleżanki, która przebywa w szpitalu.
Ogromnymi brawami nagrodzono duet Damiana Maliszewskiego i Jakuba Oczkowskiego, którzy wykonali piosenkę Leonarda Cohena z polskim tekstem pt. „Hallelujah”. Artyści nie zeszli ze sceny bez bisowania.

 koncert_dla_zuzi3.jpg


Bardzo miłym akcentem podczas koncertu był występ koleżanek i kolegów z klasy Zuzi Stachowicz. Uczniowie przygotowali swój artystyczny program specjalnie z myślą o chorej koleżance. Nie zabrakło występu Magdaleny Paradziej, pińczowianki, która raz jeszcze udowodniła, że jest znakomitą artystką o wyjątkowym głosie. Aż trudno było nadążyć za krokami tancerzy ze Szkoły Muzycznej „Mimesis” z Buska-Zdroju, którzy prezentowali swe umiejętności taneczne, pełne gracji i zwinności ruchy i kroki. Dla zebranej w hali publiczności zaśpiewała również Kaja Karaplios wokalistka, studentka Wydziału Jazzu AM w Katowicach. Najmłodsi uczestnicy wzięli udział w turnieju „Kocham cię bajko!”, który poprowadził Czerwony Kapturek z Calineczką z ECB w Pacanowie.

 


Wiele osób przyszło, by posłuchać znakomitego artysty Jakuba Oczkowskiego, który ani chwili nie wahał się i obiecał wystąpić podczas koncertu dla małej Zuzi. Podarował również kilka przedmiotów na licytację. Do nieba bram, które dzięki ludziom dobrej woli okazały się nie tak wysoko, razem z publicznością pukał Mateusz Ziółko z zespołem. Nie bał się również ruszyć autostradą do piekła...
Mocne brzmienie towarzyszyło występowi zespołu Party Hard, którego wokalistką jest Maria Green z Buska-Zdroju.

Nawet dzieci biegające po sali zatrzymały się, by w zdumieniu patrzeć na dziewczynę o tak mocnym głosie i niesamowitej energii. Gwiazdą wieczoru był Liber i Natalia Szroeder. Fani zaskoczyli swoją idolkę, śpiewając jej urodzinowe 100 lat. Duet wykonał m.in. tak znaną i graną chyba we wszystkich stacjach radiowych piosenkę pt. „Wszystkiego na raz”. Na zakończenie koncertu wystąpił sobowtór Dody Dżaga, który chętnie zgadzał się na sesje zdjęciowe.

koncert_dla_zuzi01.jpg


Między kolejnymi występami odbywała się licytacja. Trzeba przyznać, że do kupienia były naprawdę wartościowe przedmioty, np. piłka z autografami zawodników Vive Kielce, medal z MT Rally, kurtka i zdjęcie Justyny Kowalczyk z autografem, koszulka zawodniczki reprezentacji Polski w siatkówce kobiecej Agnieszki Bednarek-Kasza, sukienka Kasi Cichopek i wiele innych.Małgorzata Kosińska z zespołu RMF 4racing Team, także pojawiła się w Busku Zdroju, aby wesprzeć Zuzię. Przekazane przedmioty, w tym przejazd autem terenowym z Gosią, wylicytowane zostały na kwotę 1.200 zł. Serdecznie dziękujemy organizatorom oraz biorącym udział w licytacji.

koncert_dla_zuzi09.jpg


Niedzielny koncert to najlepszy dowód na to, że nie brakuje ludzi o wielkich sercach, którym los chorego dziecka nie jest obojętny.

 

Wkrótce relacja video.

/kr/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (33)
     

-arti (2013-04-24 10:16:33)

Zadałem pytanie a zamiast odpowiedzi dostałem komentarze typu:
-(@@) (2013-04-24 10:06:35)

Drogie koleżanki i koledzy nie dyskutujmy z takimi jak "arti" to nie ma sensu !!! Qny są wszędzie!!!
czyżby kogoś zabolało?

-(@@) (2013-04-24 10:06:35)

Drogie koleżanki i koledzy nie dyskutujmy z takimi jak "arti" to nie ma sensu !!! Qny są wszędzie!!!

-Olo (2013-04-24 10:01:10)

arti - jakieś czubek ....jak ma takie poysły

-KINGA DO ARTI (2013-04-24 09:52:32)

nie wiem, skąd wziąłeś/aś pomysł, że 5 zł ze sprzedanego biletu było dla Zuzi? czy to wymysł twojego mózgu? przygotowywanie koncertu było bardzo nagłośnione, dotarliśmy do mnóstwa firm z prośbą o wsparcie i każdy kto chciał, to pomógł, wszyscy o tym wiedzieli. dlaczego ukrywasz się pod pseudo ARTI, nie prościej jest zapytać wprost, przedstawić się? NIE, bo lepiej pod jakąś inną nazwą rozsiewać plotki. Zorganizuj ty coś i zobaczymy! przeczytaj jaki dochód był z tej imprezy i policz sobie ile trzeba by było sprzedać biletów, a z nich przeznaczyć 5 zł, aby uzbierać tą kwotę. a jeszcze dodam,że każdy mierzy swoją miarą.

- (2013-04-24 08:40:58)

Do arti- masz niezłe pomysły, czas żebyś sam coś takiego zorganizowal;)

-arti (2013-04-24 00:41:18)

Mam kilka pytań:
Czy to prawda że z biletów 25zł dla Zuzi zostało tylko 5 zł a nawet to było planowane?
Dlaczego przygotowania tej imprezy nie były wsparte doinformowaniem grup mogących wiele wspomóc ?
są:Koniarze ..na pewno dali by na cegiełkę 1 godz kucykiem
są motocykliści czyli mogła by być przejazdzka motocyklem do ...gdzieś tam
są hodowcy zwierzątek czyli chomik czy królik na 3 dni
są kolekcjonerzy,modelarze,sportowcy,o wielu pewno zapomniałem
Ale na tym ciężko byłoby "przyciąć" kilka zł...........
Zuzi zdrówka życzę !!!!!

-fanka (2013-04-24 00:01:12)

Kuba Brawo!!! byłeś najlepszy

-..................... (2013-04-23 21:27:37)

Wielkie podziekowania dla tych którzy wsparli akcje Koncert dla chorej Zuzi.Pieniadze po kazdej z akcji trafiaja na konto fundacji Wyspy Szczesliwe ktorych podopieczna jest Zuzia Stachowicz.Każda kolejna akcja Komitetu pomniejsza ta ogromna kwote potrzebna na bardzo kosztowne zagraniczne leczenie Zuzi.

-teresa (2013-04-23 21:06:29)

Wielkie Brawa dla wszystkich Artystów, a w szczególności dla Jakuba Oczkowskiego którego występ do chwili obecnej wspominam ze łzami w oczach - wielki talent i do tego jaki przystojny !!!:)

-Olo (2013-04-23 20:33:53)

Chyba jesteś idiota, nie kumasz jak to działa i po co to robią.

-CHARY (2013-04-23 18:45:36)

albo pojechac na wczasy

-elka (2013-04-23 16:53:16)

mylisz się Kali, gdyby te pieniadze poszły na konto rodziców to musieli by od tego zapłacic podatek

-Kali (2013-04-23 16:37:58)

nie jestem malkontentem ale ciekawe ile z tej kasy zabierze fundacja na obsługę administracyjną lub inne dziwne rzeczy, czy nie lepiej byłoby przekazać te pieniądze na prywatne konto rodziców?
Jeśli się mylę to mnie poprawcie

-Kali (2013-04-23 16:37:29)

nie jestem malkontentem ale ciekawe ile z tej kasy zabierze fundacja na obsługę administracyjną lub inne dziwne rzeczy, czy nie lepiej byłoby przekazać te pieniądze na prywatne konto rodziców?
Jeśli się mylę to mnie poprawcie

-... (2013-04-23 16:16:31)

dziewczyny jakbyście pracowały na rzecz naszego miasta byłoby o wiele lepiej niż jest teraz !!! Już sobie wyobrażam koncerty - festyny i inne imprezy które mogłybyście zorganizować!!! Szacunek !!!

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry