swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Otwarcie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych

Dodane: Kasia Data: 2013-04-18 10:37:12 (czytane: 11617)  Wersja do druku

W Pińczowie przy ulicy Słabskiej 13 otwarto Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Dostarczane tam będą odpady zbierane w sposób selektywny, wytworzone przez właścicieli nieruchomości oraz przedsiębiorstwa z terenu Gminy Pińczów.

Punkt czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00, w soboty w godzinach od 8:00 do 15:00.

smieci_pinczow1.JPG


Do specjalnie przygotowanych pojemników będzie można wrzucić:

 - papier i tekturę,

- metale,

- tworzywa sztuczne,

- opakowania wielomateriałowe,

- szkło,

- odpady komunalne ulegające biodegradacji,

- odpady zielone,

- przeterminowane leki i chemikalia,

- zużyte baterie i akumulatory,
- zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,

- świetlówki,

- meble i inne odpady wielkogabarytowe,

- odpady budowlane i rozbiórkowe,

- zużyte opony

smieci_pinczow2.JPG


W Punkcie nie będą przyjmowane:

- zmieszane odpady komunalne,

- odpady budowlane zawierające azbest, papę, smołę itp,

- odpady od osób fizycznych w ilościach wskazujących na pochodzenie z innego źródła niż gospodarstwo domowe,

- odpady nieprawidłowo zabezpieczone, odbiegające właściwościami od odpadów wymienionych wyżej lub zanieczyszczone w sposób uniemożliwiający klasyfikację odpadów.
Organizowane będą także mobilne zbiórki odpadów komunalnych dla mieszkańców Miasta i Gminy Pińczów.

smieci_pinczow3.JPG


Regulamin Funkcjonowania Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych

Harmonogram mobilnych zbiórek zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego

Harmonogram mobilnych zbiórek opon

Harmonogram mobilnych zbiórek odpadów wielkogabarytowych

źródło: www.pinczow.com.pl 

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry