swietokrzyskie.info


Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Plac targowy w remoncie

Dodane: Kasia Data: 2013-04-12 15:35:51 (czytane: 14823)  Wersja do druku

Rozpoczęły się prace remontowe w południowo-wschodniej części placu targowego. Obecnie prowadzone są roboty przygotowawcze zagospodarowania placu budowy, w tym jego ogrodzenie i oznaczenie w celach bezpieczeństwa.

Usunięto już nawierzchnię asfaltową i rozpoczęto prace pomiarowe oraz roboty ziemne związane z budową obiektu sanitarno-socjalnego i wiat handlowych.

remont_placu_targowego.jpg


Tekst i foto EHR
źródło: www.umig.busko.pl


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (22)
     

-do xxx (2013-04-17 10:16:03)

Droga Pani myślę że gdyby ci z Buska mogli handlować na tych samych zasadach co Rumuni to te spodenki mogły by kosztować tyle samo albo mniej.
Rumuni nam pracy nie dadzą, podatków nie zapłacą.Jak zimą np zasypie Pani drogę i nie będzie można nigdzie dojechać to proszę poprosić Rumunów oni Pani odśnieżą.

- (2013-04-16 08:14:10)

Bez przesady, myślę że nikt tu nie ma zamiaru obrażać mieszkańców wsi, w końcu większość mieszkańców Buska pochodzi lub posiada korzenie rodzinne na wsi... Więc wszyscy jesteśmy "wieśniaki" :)

-Rodowity (2013-04-15 10:26:12)

My Buszczanie szanujemy wszystkich.Zarówno tych mieszkających na wsi, jak i tych ze wsi mieszkających w Busku.A ich jest przecież ok.16 tys.I nie ważne czy On mieszka na Woli,Leszka,Serbinowie,Świerczewskiego,Pułaskiego,Marchlewskiego,Nowotki,Kościuszki w gackowskich czy pomoskich,w PKO czy przy NBP.To w 90% są ludzie ze wsi mieszkający w Busku.Co nie znaczy że wszyscy mieszkający w prywatnych domach to Busczanie, o nie nie.Pozdrawiamy mieszkańców wiosek i miast.P.s.do xxx.Na targowiu w Busku handlują tylko dwie osoba/rodziny/z Buska.

-aaa (2013-04-15 09:29:25)

A dlaczego obrażacie mieszkańców wsi, nazywając wszystkich piszących małointeligentne komentarze "wiocha".

-xyz (2013-04-15 02:07:11)

gdyby ktoś nie znał Buska, jego mieszkańców wystarczy ,że przeczyta poniższe posty. Idealnie obrazuja poziom intelektualny mieszkańca Buska, jego zainteresowania i sposób formułowania myśli. Czyli wiocha straszna niewiedzieć czemu miastem nazwana

- (2013-04-14 20:55:45)

nareszcie pojawią się rumuny będzie taniej ponoc podpisali umowę 2x w tygodniu będą na targowisku to dobra wiadomosc dzięki pani przewodniczącej będzie taniej

-karina (2013-04-14 16:14:44)

to gdzie bedzie targ jak teraz beda trwac roboty na placu?

-xxx (2013-04-14 15:27:54)

"buskie wioski" podejrzewam ze to pisała osoba tak wykształcona ,inteligenta i urodna z centrum Buska ,sprzedająca beznadziejne ubrania na targowi w cenach kosmo- sklepowych. podkreślam , że jestem ze WSI i kupiłam spodnie dziecku u tzw. RUMUNÓW za 15zł po czym w środę byłam u buskich mieszczuchów i w oczy rzuciły mi się identyczne spodnie ,które kupiłam i zapytałam o cenę i polka nasza rodowiczka powiedziała mi cene 35zł . wiec wybacznie ale nie interesuje mnie co RUMUNY robią z naszą kasą grunt , ze mają takie same ubrania tańsze o większą połowe niż WY POLACY BUSCY. POZDRAWIAM

-Rodowity (2013-04-14 13:23:26)

Co to znaczy buskie wsioki?Bo coś mi tu nie gra.

- (2013-04-14 10:54:11)

wszystkie buskie wsioki ubierają się u rumunów. Polaku , nie bądż świnią jak nazywają Cię niemcy , kupuj u polaka , bo ten rumun potem przegrywa pieniądze na automatach.

-waldi (2013-04-13 19:38:50)

będzie mediolan szczucin

- (2013-04-13 16:36:32)

orlik zamkniety bo dozorca zaspal

-tata (2013-04-13 15:08:04)

dzis byłem z synem na orliku obok pływali o godzinie 9.30 niestety ale boisko było pozamykane-o co w tym wszystkim chodzi dziecko sie dziwi a ja mu tłumaczę-że takikraj i takie miasto itacy ludzie. Zdziwiło sie ale na szczescie jedynka otwarta.
pozdrawiam pozytywnie myslace władze.

-- (2013-04-13 12:19:26)

Rada Miasta i Burmistrz myślą perspektywicznie.Serce przeciwnikom pęka bo nic przy tym Burmistrzu nie ugryzie.

- (2013-04-13 10:18:55)

A po co w mieście dwa place targowe? Jeden nie wystarczy? Ponadto kiedy ktoś się zajmie legalnością prowadzonych interesów na w/w placach targowych? Chodzi mi o: kasy fiskalne, składki ZUS, legalne zatrudnienie pracowników, przepisy sanepidowskie itd. Oraz chciałbym jeszcze wiedzieć ile zysku dla miasta przynosi miesięcznie np plac targowy na Batorego. Bo jeżeli mało co to ja poproszę o dodatkowy parking dla aut a handel niech się odbywa na jednym placu targowym przy obwodnicy. A tak nawiasem mówiąc to plac targowy przy obwodnicy lepiej by chyba służył jako dworzec autobusowy - to świetna lokalizacja dla dworca i w końcu te busy by miasta nie blokowały.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry