swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Nissany z WORD-u do Policji

Dodane: Kasia Data: 2013-04-08 15:01:10 (czytane: 15838)  Wersja do druku

Dzisiaj w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Kielcach miało miejsce uroczyste przekazanie 5 samochodów osobowych Nissan Micra. Teraz wykorzystywane będą przez świętokrzyskich stróżów prawa w celu poprawy bezpieczeństwa na drogach naszego województwa.

W przekazaniu uczestniczył Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Jarosław Szymczyk. Wszystko to, w ramach działalności Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i współpracy instytucji zaangażowanych w poprawę bezpieczeństwa na drogach.  

nissany_do_policji1.jpg


Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach Czesław Dawid i Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Jarosław Szymczyk podpisali porozumienie, na mocy którego świętokrzyscy stróże prawa otrzymali 5 Nissanów Micra. W uroczystym przekazaniu uczestniczył także Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas.

nissany_do_policji2.jpg

Do tej pory pojazdy służyły do egzaminowania na prawo jazdy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Kielcach. Teraz wykorzystywane będą przez policjantów. Pięcioletnie nissany z niewielkim przebiegiem, bo około 50 tysięcy kilometrów, będą wykorzystywane do poprawy bezpieczeństwa na drogach naszego województwa.

 nissany_do_policji3.jpg

To już kolejne takie przekazanie z kieleckiego WORD-u. Ostatnie miało miejsce kilka lat temu, kiedy to policjanci otrzymali Ople Corsy. Służą one policjantom do dnia dzisiejszego.

Opr. KT

Źródło: KWP w Kielcach

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (18)
     

-XAVI (2013-04-11 13:01:14)

Emanuel nie praw głupot. Szczycisz sie ze już zdałes nowym samochdem jakas Yariską. A co to ma znaczenie? Gwarantuje Ci ze lepiej bys sie nauczył jeździć samochodem typu polonez bez wspomagania kierownicy itp.
Co do nowych testów to głopota. I teraz zobaczymy statystyi nowych kierowców czy sie po prawia. Na pewno nie.

-emmanuel (2013-04-10 20:43:48)

@leszek, to co mówisz to totalna głupota. Jesteś jednym z tych kierowców którzy zdali prawko bo sie wykuli pytań na pamięć a teraz jeździsz jak Ci sie podoba. 21 marca zdałem NOWY egzamin teoretyczny za pierwszym razem z ilością punktów 73/74. jak się umie to się zda. Micry już są wyslużone w WORD-zie jak i w naukach jazdy. Jeździłem Micrą a teraz kończe kurs Yariską. To tak jakbyś wsiadł z malucha do np Opla Astry. Yariski są o wiele wygodniejsze i lepiej się zachowują na drodze. Także jak nie wiesz to nie wypowiadaj się na temat, w którym nie masz obeznania.

-leszek (2013-04-09 21:56:02)

I tak nikt nie przystępuje do egzaminu praktycznego bo przecież nie zdaje sie testów to po co samochody, jak się będzie zdawać to się kupi no nie

-fewgfrq (2013-04-09 14:00:16)

To jest jakaś paranoja w tym PO-ronionym kraju qrwi... mnie zbiera jak czytam takie bzdety do roboty matoły

-do poniżej (2013-04-09 12:44:30)

Dawniej gdy nie było tych /wszystkich/osiedli był spokój.

-angela (2013-04-09 11:48:12)

Proszę władz w mieście Busko brak pieszych patroli po cywilnemu, a szczególnie na Pułaskiego i Kościuszki oraz Kusocińskiego w stronę nowego parku gdzie młodzi ludzie przesiadując po pijaku na placach zabaw zostawiając kartony po tanim winie , strasząc obywateli swym zachowaniem , niszcząc i przestawiając kosze na śmieci.Kolejną sprawa są psy puszczane bezpańsko ulicą Kusocińskiego w stronę parku które to pozostawiają swoje odchody na chodniku trawnikach i bez smyczy czy kagańca.Pytam się Panie Burmistrzu na co jest straż miejska czy policja oba te organy przemieszczają się samochodami tylko i wyłącznie. Panie Burmistrzu kiedy to na parkingach przy Kusocińskiego nastanie cisza , mam na myśli liczne palenia gum przez niedorozwiniętych kierowców z grupy BMW model złomek.

-pieszy patrol by się przydał (2013-04-09 08:07:01)

zwłaszcza na osiedlu Pułaskiego i Kościuszki, place zabaw zasłane butelkami, a na Pułaskiego obok trzepaka całymi dniami działa bar, jak biedni policjanci mają namierzyć pijących jak jeżdżą tylko autem i pijaki jak widzą radiowóz to się rozchodzą i zaraz wracają

-zorro (2013-04-09 07:05:05)

Czy doczekamy się w końcu jakiegoś pieszego patrolu??? Ile to można zobaczyć idą a nie jadąc??? Wszędzie się tylko wożą i brzuchy im rosną :)

-XAVI (2013-04-08 21:07:49)

A ja sie nie dziwie. Zyjemy w chorym kraju to i chore rzeczy sie dzieją.

- (2013-04-08 21:04:52)

Ja mam starą Nyskę i mogę przekazać Policji

- (2013-04-08 20:31:05)

no fakt do poprawy bezpieczeństwa .po to by tamować ruch drogowy , ja się zastanawiam gdzie wtych samochodach kończy się siła zgniotu w wypadku

- (2013-04-08 20:27:23)

A Jarubas tam po co? W tym kraju to już jest cyrk na kółkach, przekazują kilka zajeżdżonych gratów do Policji i oczywiście wszyscy "wielcy" muszą być na foto żeby społeczeństwo dobrze gęby zapamiętało przed wyborami

-reks (2013-04-08 20:02:04)

buuuuuuhahahahahahahahahahahahahahah

-? (2013-04-08 17:50:46)

To jakaś parodia? Do egzaminowania się nie nadają, a dla policji owszem. Proszę napisać artykuł jak już będą wyniki w poprawie bezpieczeństwa na drogach przez te samochody.

-To znaczy, że (2013-04-08 17:47:54)

będą ujawniać między innymi rowerzystów na podwójnym gazie

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry