swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Msza Święta Smoleńska w Chmielniku

Dodane: Agnieszka Data: 2013-04-08 08:49:17 (czytane: 16698)  Wersja do druku

W najbliższą środę, 10 kwietnia, przypada 3. rocznica tragicznej katastrofy w Smoleńsku, w której poniosło śmierć 96 udających się na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej znakomitych Polaków z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim na czele.

By uczcić Ich pamięć, tego dnia w Chmielniku, w miejscowym kościele parafialnym  pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny, o godzinie 17:00, odprawiona zostanie w ich intencji uroczysta Msza Święta. Po niej, pod miejscowym  pomnikiem Ofiar Smoleńska złożone zostaną wiązanki kwiatów i zapalone znicze.

chmielnik_smolensk.jpg
 

Organizatorzy tych obchodów rocznicowych serdecznie zapraszają do udziału w nich wszystkich, którym bliskie sercu są pamięć poległych i losy Ojczyzny.
 
Parafia NPNMP w Chmielniku, Plac Kościelny 7

Do zaproszenia przyłącza się buski Klub Gazety Polskiej i miejscowa Rodzina Radia Maryja, które równocześnie informują, że:
- dziś, 8 kwietnia, wieczorem,  od godz. 20.20 TVP1 wyemituje dwa filmy o katastrofie w Smoleńsku.

 anatomia_upadku_gargas_okladka.JPG


Jednym z nich będzie głośny obraz Anity Gargas "Anatomia Upadku". Jest on krytyczną oceną tego, co zrobiły dla wyjaśnienia katastrofy polskie władze i powołani przez nie eksperci. Przedstawia relacje naocznych świadków, które zdaniem autorki podważają wersję wypadku podaną w oficjalnych raportach. Padają w nim również wypowiedzi naukowców podważających oficjalną wersję wydarzeń.
 
Drugim „Śmierć prezydenta" - obraz kanadyjskiego producenta oparty wyłącznie na oficjalnych raportach rosyjskiego MAK i polskiej komisji Millera. Film jest fabularyzowaną rekonstrukcją zdarzeń opisanych w tych dokumentach.
Emisji filmów towarzyszyć będzie dyskusja ekspertów i publicystów.
 
 - w środę, 10 kwietnia, o godzinie 20.00 w TV PULS odbędzie się telewizyjna premiera "10.04.10" - drugiego filmu Anity Gargas poświęconego katastrofie Smoleńskiej.

/JK./

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (17)
     

-bp. Józef Zawitkowski (2013-04-13 14:00:31)

Nie pytajcie bezbożnych, kto zabił prezydenta. Specjalnością czarnych aniołów jest kłamstwo i niszczenie miłości. […] Przejście przez Krakowskie Przedmieście jest pytaniem, kto winien jest śmierci prezydenta. Mgła, wąwóz, piloci, brzoza? Myśmy ich zabili. Zabiliśmy ich słowami, kłamstwem, chamstwem, słowami i szyderstwem - mówił bp.pomocniczy diecezji łowickiej Józef Zawitkowski w homilii wygłoszonej podczas mszy św. sprawowanej w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie.

-do róży (2013-04-09 23:24:13)

a co pisze olo?

-róży (2013-04-09 10:19:39)

Ciekawość , pod kogo "podpiął się " olo skoro pisze to co pisze. Bo jeszcze nie tak dawno rozmaici wiedzący w stylu olo tak samo pisali o ofiarach zbrodni katyńskiej.

-ochhhhhhh (2013-04-09 07:52:56)

Jak w cmielniku cóś wymyślom to łepetyna mało.Wiosna idzie cy Gulony marzanne w smródce już utopili czy nie?

-do andrzej (2013-04-08 14:47:50)

nie chodż do szkoły! Nie słuchaj tych podpowiedzi. Pójdziesz, namieszają ci w głowie i będziesz się żle czuł. Masz świat już poukładany: żli to komuchy, kolaboranci,ubecy itp. Dobvrzy to tobie podobni no i jeszcze są nieudacznicy. Po co ci to drążyć, rozpatrywać. Niech tak zostanie. Najważniejsze żeś ani komuch ani nieudacznik. A innych wad na ulicy nie widać

-do andrzej (2013-04-08 14:16:05)

idz do szkoly, naucz sie pisac i czytac, doksztalc sie troche i dopiero zabieraj glos na wazne temat!!! przez takich, jak ty Polska jest dzisiaj posmiewiskiem na calym swiecie.

-andrzej (2013-04-08 11:50:07)

tak sobie patrze,co to sie porobilo na tym swiecie,i tak np tzw rodzina radia mar....,co za jedni,kto to taki?a tu poliwa to byli ubecy,komuchy,prlowcy kolaboranci,druga to msciwi nie zralizowani nieudacznicy,no tak na czele z prezydentem L.Kaczynskim(to chyba ten co to na konferencji prasowej powiedzial o dziennikarce"malpa",tak sobie czasem mysle o prezydentownie m.kaczynskiej,czy milo jest zyc kiedy sie kolaboruje,z ludzmi ktorzy nazwali jej matke "czarownica"ktora trzeba spalic na stosie,ale z jednej strony co sie dziwic przeciesz drugi maz pani kaczynskiej to syn komucha,i jeszcze pytanie do p.marty,czy pani uwaza ze to byl zamach?jesli tak to prosze oddac pieniadze z odszkodowania!!!no to cala prawdza o ludziach pisssowych

-do "wrona" (2013-04-08 11:31:47)

św. babci???? może ś.p. babci??;-) puknij no się mądralo...:-)))

-wrona (2013-04-08 11:24:08)

trzeba sie modlić ...ale tak jak za każdego a ten co zginął w innej okoliczności jest inny ....to boli że ludzie na tragedi w smoleńsku widzą korzyść korytową ,jak za pierwszego sekretarza ,a mojej babci św.kto pochód zo...organizuje.

-- (2013-04-08 10:27:37)

Angole utajnili widocznie mieli co utajniać.

-olo do poniżej (2013-04-08 09:59:57)

Łączenie tych dwuróżnych wydarzeń czyli Katynia / rozstrzelani obrońcy Polski/ i Smoleńska / ofiary katastrofy samolotowej osób dobranych do udziału w uroczystości / to niezła manipulacja. O co tu chodzi? Ano o bezczelne podpięcie się pod utrwalony mocno symbol polskości i patriotyzmu uczestników wojny obronnej 1939 przez osoby w żadnej walce nie uczestniczące, osoby zajmujące się etatowo polityką / większość/, osoby, które nie zasłużyły sobie na jakiś wyróżnik postawy patriotycznej. Ot uczestnicy sceny politycznej Tym osobom ich żyjący koledzy dopisują nimb katyński. A tak naprawdę sami sobie ten nimb wręczają. Po co? A po to by zgarnąć w ten sposób więcej zwolenników i wygrać wybory.Nie wnikając w przyczyny katastrofy nie można jej porównywać z golgota ofiar Katynia, Miednoje, Starobielska. Dlaczego w tym manipulowaniu uczestniczy burmistrz Pińczowa?

-Obchody uroczystości katyńskich w Pińczowie (2013-04-07 22:59:12)

Jak informuje portal pinczow.com.pl w Pinczowie obchody upamiętniaje ofiary Katynia i Smoleńska organizuje miasto!:

Przewodniczący Rady Miejskiej oraz Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów zapraszają do udziału w obchodach uroczystości katyńskich oraz rocznicy katastrofy smoleńskiej.

7 kwietnia, godzina 10.00 - kościół p.w. św. Jana Apostoła i Ewangelisty - msza święta w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej

12 kwietnia, godzina 15.15 - miejsce straceń - modlitwa, złożenie wiązanek i zapalenie zniczy
godzina 16.00 - Klasztor oo. Franciszkanów - msza święta w intensji pomordowanych na Wschodzie, przemarsz na cmentarz i złożenie kwiatów pod Pomnikiem Katyńskim

Zapraszamy poczty sztandarowe do udziału we mszy świętej 12 kwietnia.

Ciekawe kiedy w Busku będzie podobnie?

-jarekfujarek (2013-04-07 22:40:49)

Prawda o Smoleńsku już dawno wyszła na jaw. Teraz musi tę prawdę przyjąć sekta smoleńska, PiSopaci i słuchacze radia Waryjat!!! Dość już tych kłamstw o helu, magnesach, bombach próżniowych, trotylu, nitroglicerynie, sztucznej mgle i tym podobnych bredniach!!!

-słuchający uwaznie (2013-04-07 22:11:11)

W Busku w kościele sw. Brata Alberta msza Fatimska i za pomordowanych w Katyniu w dniu 13 kwietnia o godz. 17
- to jest w dniu pamięci o Zbrodni Katyńskiej.

-Gibraltar do potęgi 10 (2013-04-07 19:30:59)

Prawda o Smoleńsku może ujrzy światło dzienne za 100 lat, skoro Angole utajniły materiały o Gibraltarze na kolejne 50 lat.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry