swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Bokserskie zmagania w Koronie - wyniki (video)

Dodane: Agnieszka Data: 2013-03-29 14:06:27 (czytane: 19301)  Wersja do druku

Podczas bokserskich zmagań w Kieleckiej Galerii Korona w dniach od 15 -17 marca 2013 r. gdzie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Okręgu Świętokrzyskiego w Boksie 2013 r. buscy bokserzy zdobyli:

Złoty Medal i Mistrzostwo Okręgu Świętokrzyskiego:
Wiktor Sator               - Młodzik 48kg
Marcin Marcinkowski - Junior 56kg
Damian Nowak           - Senior 60kg


Srebrny Medal:

Maciej Kielar              - Młodzik 50kg
Patryk Głuch               - Junior  60kg
Kamil Lamczyk           - Junior  69kg

Brązowy Medal
Jakub Angielski           - Junior 64kg
Jakub Kapałka           - Senior 81 kg
Karbowniczek Michał - Senior 81kg
 

boks_korona_kielce.JPG


 
Mistrzostwa te były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Polski Juniorów Grudziądz 2013, do których zakwalifikował się Marcin Marcinkowski, poniżej  video z  jego walki finałowej.
 
 
Finał Junior kat. 56kg
Marcinkowski Marcin"Ring" vs Hubert Ulikowski "Dragon"Ostrowiec


        
 
Finał
Senior kat. 60kg
Damian Nowak "Ring" Busko vs Rudolf Pająk KSZO Ostrowiec


 
Eliminacje
Rafał Jamorski "Skalnik" Wiśniówka vs Marcin Marcinkowski Marcinkowski "Ring"Busko



Kamil Lamczyk "Ring" Busko vs Aleksander Boroń "Star" Starachowice

 


Zarząd klubu składa serdeczne podziękowania dla Pana Damiana Chmury właściciela firmy NED który sponsoruje dojazdy Wiktora Satora na treningi.
 

bokserzy_zyczenia001.jpg

 
 
Foto,Video
Karczewski Mariusz

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (16)
     

-xp (2013-04-04 17:50:35)

chłopaki i trenerzy są ok młodzi mają w sobie wielki potencjał i wielkie umiejętności

-=Twardziel 1 Ostrowiec (2013-04-02 18:47:18)

Lubię was pokazujecie stan faktyczny/relacje filmowe z walk z nazwiskami zawodników/ a nie pochwały bez pokrycia jak to czynią inni.Wiwat Buski Ring

-do -Zbychu Chroberz (2013-04-01 21:14:54)

-Zbychu Chroberz - treningi darmowe warunek po rozmowie z trenerem :badania lekarskie i uczestnictwo w zawodach.
Chęci bezcenne ...

-Zbychu Chroberz (2013-04-01 09:18:09)

Chłopaki z Chrobrza też chcą boksować czy mogliby dojeżdżać na treningi do Buska Jaka stawka za godz treningu.

-Szfagier Koolaska (2013-03-31 09:11:57)

Rudka Pajaczka uratował przed gong i tylko gong. Nowak to wielki bokser zawsze tak pięknie walczy i zwycięża.

-Aster Borzymów (2013-03-30 19:58:50)

Czy ten złamany palec to z lewej mańki czy z prawej bo jak oglądaliśmy walkę to ta prawa zatrzymywała mu się ostatecznie przed nosem przeciwnika

-- (2013-03-30 17:21:23)

Boks w Busku skąd? nigdy tu go nie było

-Zarząd BMUKS ,,RING" Busko- Zdrój (2013-03-30 15:44:50)

Busko- Zdrój 29 03 13
Kielecka Galeria Korona Gościnna dla Buskich Bokserów-Świadkiem ich triumfu
Jak Państwu wiadomo -17 marca 2013 walkami finałowymi zakończyły się 3 dniowe boje bokserów Okręgu Świętokrzyskiego w boksie.Radość i satysfakcja naszych pięściarzy była ogromna.Trenerzy wystawili do walk 9 zawodników i wszyscy zdobyli medale-mimo,że wystąpili w osłabionym składzie (brak sztandarowego zawodnika Damiana Kaszuby). Zawody obserwowali działacze PZB oraz Prezes i Zarząd Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Bokserskiego,przedstawiciele władz państwowych , samorządowych a także weterani pięsciarstwa z Olimpijczykiem Andrzejem Stawskim na czele.Nasz Buski sukces zaistniał i zabrzmiał jak radosny gong kończący ostatnią zwycięską walkę, właśnie w dniach poprzedzających Święta Wielkiej Nocy.Dlatego to pięknym staropolskim zwyczajem przesyłam dziś serdeczne życzenia i pozdrowienia dla: walecznych Zawodników, Trenerów, Zarządu Klubu i Komisji Rewizyjnej.Dziękuję gorąco i serdecznie :władzom Samorządowym; Panom Jerzemu Kolarzowi Staroście Buskiemu i Waldemarowi Sikorze Burmistrzowi Miasta i Gminy Busko Zdrój.Dziękuję członkom Klubu, sponsorom i sympatykom boksu.Nasze sukcesy nie byłyby możliwe bez dobrego klimatu i wsparcia ze strony dyrektora Gimnazjum nr 1, Pana Andrzeja Skubery ,który już 6 rok współpracuje z naszym Klubem. Dziękuję serdecznie i gorąco za informacje o sukcesach Buskiego Boksu i życzę wszystkiego najlepszego Panom redaktorom: rozgłośni Polskiego Radia,Telewizji Ponidzie,Redakcji Echo Dnia,Tygodnika Ponidzie i Tygodnika Corso.

Władysław Olszowy-Prezes BMUKS ,,RING” Busko -Zdrój


--5 (2013-03-30 14:57:02)

Jesteście na 5 brrrrrrrrrrrrrrrrrawo Ring

--tur (2013-03-29 17:09:11)

Dziękujemy za kamerę nagrania dobre-występy RINGU świetne-szkoda,ze nie było Damiana Kaszuby,Michała Marka.bo byłoby II miejce

-kryszko Sufczyce (2013-03-29 17:06:04)

Kamil Lamczyk w 1 rundzie złamał palec ale wytrwał do końca- choć bardzo go bolało.

-- (2013-03-29 16:57:20)

Kiedy zawody w Busku

-baltazar zag (2013-03-29 15:48:45)

gratulacje, trenujcie ciężko a sukcesy przyjdą same

-Jurek (2013-03-29 15:34:03)

0d dziesięcioleci boks w naszym powiecie nie istniał. Wiem,że zainteresowanie było duże. Chłopaki jeździli do Kielc ale koszty tych wyjazdów były za duże i po-rezygnowali. Dopiero za tej władzy boks ruszył i co miło jest a no miło.

-Gregu N Huta (2013-03-29 15:16:32)

Dziękuję bardzo za to,że Wasza telewizja publikuje walki.Każdy ma możliwość zobaczyć swoich ulubieńców, wspaniałych buskich pięściarzy a nie słuchać ocen od rzekomo wszystkowiedzących.Utworzenie i prowadzenie Klubu Bokserskiego to nie lada wysiłek organizacyjny i szkoleniowy.Brawo trenerzy Ringu. Z okazji Świat Wielkanocnych od Wiślaków przesyłam serdeczne życzenia dla bojowych zawodników i działaczy także tych co Was sponsorują i pomagają

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry