swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Dziś poznamy laureata plebiscytu 'Buskowianin Roku' - transmisja w Ponidzie.TV

Dodane: Kasia Data: 2013-03-23 06:14:18 (czytane: 23823)  Wersja do druku

Znamy już nazwiska osób nominowanych do tytułu Buskowianina Roku 2012. W tym roku są to: Pan Henryk Moćko, Pan Leszek Gadawski i Pan Marian Kopała. Uroczysta gala wręczenia statuetki Siewcy odbędzie się 23 marca o godzinie 17 w Buskim Samorządowym Centrum Kultury.

Henryk Moćko - wieloletni nauczyciel, a także dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju. W swoich działaniach zawsze kierował się zasadą "uczyć i wychowywać nie tylko w szkole, ale i poza nią". Kandydaturę Pana Henryka Moćko do tytułu „Buskowianin Roku 2012” zgłosili: Społeczny Komitet Obywatelski Miasta i Gminy Busko-Zdrój, Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział Busko-Zdrój, Związek Żołnierzy Wojska Polskiego w Busku-Zdroju oraz Mieszkańcy Miasta i Gminy Busko-Zdrój.

Leszek Gadawski - od szesnastu lat pełni funkcję prezesa Towarzystwa Miłośników Buska-Zdroju, członek Zarządu Stowarzyszenia Regionalistów Województwa Świętokrzyskiego, pomysłodawca corocznych kwest parafialnych na cmentarzu, twórcą pierwszej w Polsce „Alei Wielkich” z drzewami znanych osobistości przebywających w naszym kurorcie. Kandydaturę Pana Leszka Gadawskiego do tytułu „Buskowianin Roku 2012” zgłosił Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Kielecka Hufiec Busko-Zdrój.

Marian Kopała - przedsiębiorca i biznesmen - właściciel firmy „Metal-Kop”, której historia sięga 1971 roku. Wspiera wiele inicjatyw i przedsięwzięć realizowanych w Busku-Zdroju. Rozwój społeczny i kulturalny Buska nie jest obojętny kandydatowi do tytułu „Buskowianin Roku 2012”. Pan Marian Kopała aktywnie działa również w stowarzyszeniach w branży: Business Center Club, Staropolskiej Izbie Przemysłowo Handlowej w województwie świętokrzyskim oraz CECH-u Rzemieślników i Przedsiębiorców, gdzie przez 30 lat pełnił funkcję prezesa. Kandydaturę Pana Mariana Kopały do tytułu „Buskowianin Roku 2012” zgłosili:  Stowarzyszenie BUSKO BUSKO, Stowarzyszenie „Przyszłość Oleszek”, Ochotnicza Straż Pożarna w Młynach oraz Mieszkańcy Miasta i Gminy Busko-Zdrój.

Gala wręczenia statuetki Buskowianina Roku 2012 będzie transmitowana w naszej telewizji internetowej Ponidzie.TV


ponidzieTVlogo5_200.png
KLIKNIJ I OGLĄDAJ!!!



Zapraszamy również do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl

 



 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (36)
     

- (2013-03-18 22:25:02)

Tylko Marian Kopała, bo nie polityk, nie pchał się na pierwsze strony choć ma kasę i mógł.

- (2013-03-18 19:52:01)

henryk mocko tak a reszta jacy oni buskowianie co zrobili dla buska.jest przeciez prof czernikiewicz prof tlustochowicz witold prof habior andrzej

-LESZKOWI (2013-03-18 19:46:01)

nalezy sie tytul za wytrwalosc, tyle juz lat dziala, niejeden by to rzucil. byle nie mocko, bo on przeciez nic a nic nie zrobil dla miasta!

-Buskowianin Roku czy raczej Koleś Roku? (2013-03-18 18:27:05)

Jeśli tytuł nagrody brzmi Buskowianin Roku to oczywiste jest, że o jego przyznaniu powinni decydować wszyscy buskowianie, a nie jakaś kapituła. Powinna być jawna lista zgłoszonych kandydatów i co najważniejsze ogólne jawne finałowe głosowanie na nich! (forma do ustalenia - kupony, smsy, maile)

W aktualnej formule, laureat to nie Buskowianin lecz chyba raczej Koleś Roku?


- (2013-03-18 17:32:32)

Brat brata zgłosił? Ha ha ha niezłe jaja. Gadawski komendant hufca zgłosił brata Gadawskiego prezesa....

-ziemian z buska (2013-03-18 16:24:57)

proponuję od razu wystawić pomnik Leszkowi
Zmarnowanemu obok Leszka Marnego pod Zmarnowaną BYCZĄ GÓRĄ.co tak biedak będzie marnował się co rok. niech ma prezes dwa w jednym, a potem dajcie to
samo temu panu z Waryńskiego.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry