swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Powoływał się na wpływy w urzędach

Dodane: Kasia Data: 2013-02-27 12:19:20 (czytane: 9336)  Wersja do druku

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali 38- letniego mieszkańca Kielc, którego podejrzewają o powoływanie się na wpływy w urzędach oraz przyjmowanie korzyści majątkowych w zamian za załatwienie pozwolenia na budowę. Za taką 'pomoc' przyjmował od 1000 do 3500 złotych. Teraz może mu grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Kielcach na trop zatrzymanego mężczyzny wpadli kilka dni temu. Okazało się, że mężczyzna, mając wykształcenie budowlane, od kilku lat pracował w kilku urzędach na terenie powiatu kieleckiego. Będąc na stanowiskach, zapoznawał się z dokumentacją jaka tam obowiązywała, jednocześnie przywłaszczając ją dla swoich późniejszych potrzeb. Skanował także pieczątki oraz podpisy, które miały mu służyć do popełnienia przestępstwa.

 
kajdanki1.jpg

W połowie ubiegłego roku mężczyzna założył własną firmę, zajmującą się projektowaniem oraz załatwianiem formalności w urzędach. Sam nie posiadał uprawnień do projektowania, jednak tłumaczył klientom, że w jego firmie zatrudnione są osoby posiadające uprawnienia w poszczególnych branżach. W rzeczywistości dysponował jedynie ich pieczątkami oraz wzorami podpisów. Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że mężczyzna, powołując się na wpływy w urzędach, oferował także różnym osobom „pomoc” w szybkim załatwieniu pozwolenia na budowę. Policjanci podejrzewają, że mężczyzna przyjął korzyści majątkowe co najmniej od czterech osób, w kwotach od 1000 do 3500 złotych.

Wczoraj stróże prawa w trakcie przeszukania jego mieszkania znaleźli i zabezpieczyli m.in. komputery oraz podrabiane dokumenty. Dzisiaj mężczyzna złoży wyjaśnienia w prokuraturze. Teraz może mu grozić nawet 8 letni pobyt w więzieniu.

 

Opr. KT
 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry