swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Buskowianin Roku 2012

Dodane: Agnieszka Data: 2013-02-26 16:41:22 (czytane: 15372)  Wersja do druku

VI edycja Plebiscytu „Buskowianin Roku" ruszyła. W buskim ratuszu można już składać wnioski o nadanie tego honorowego tytułu swoim faworytom. Kto tym razem zostanie „Siewcą Roku 2012"? Przekonamy się podczas marcowej gali.

Jaki jest cel nagrody?

Nagroda ustanowiona została po to, by docenić i wyróżnić osoby, których aktywność na rzecz społeczności lokalnej Gminy Busko-Zdrój oraz postawa moralna, służą dobru rodzimego środowiska i przyczyniają się do rozwoju lokalnego patriotyzmu. To także ważny element promowania marki Buska – Zdroju w kraju i nie tylko.

Jakie warunki powinien spełniać kandydat do tytułu?


Tytułem „Buskowianin Roku" wyróżniane są osoby, które pochodzą z terenu Gminy Busko - Zdrój, zamieszkują na tym terenie albo - obecnie bądź w przeszłości, były związane z gminą. Nominowani do nagrody powinni charakteryzować się pozytywnym sposobem życia, aktywnością w pracy społecznej na rzecz środowiska i mieszkańców gminy, a ich postawa moralna winna być nieskazitelna.

Spośród zgłoszonych kandydatów troje zostanie nominowanych do tytułu. Osoby te otrzymają od kapituły dyplomy, a jednej spośród nich przyznany zostanie tytuł „Buskowianin Roku 2012" i statuetka „Siewcy".

Dotychczas w plebiscycie wyróżniono tym honorowym tytułem 5 osób – „Buskowianinem Roku 2007" został przedsiębiorca Mieczysław Sas, w roku 2008 nagrodę otrzymała wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba, w 2009 roku statuetka „Siewcy" trafiła do siostry Angeli, rok później otrzymał ją znany fotograf Piotr Kaleta. W ostatnim plebiscycie tym zaszczytnym tytułem uhonorowano Bogdana Panhirsza –biznesmena zaangażowanego w wiele lokalnych inicjatyw.

siewca043.jpg
Foto archiwum: Buskowianin Roku 2012

Kto może zgłosić kandydata do nagrody?

Wnioskodawcami o nadanie tytułu „Buskowianin Roku" mogą być: burmistrz Miasta i Gminy Busko – Zdrój, instytucje, organizacje społeczne i gospodarcze, stowarzyszenia oraz kościoły i inne związki wyznaniowe działające na terenie Miasta i Gminy Busko – Zdrój. Także mieszkańcy gminy w liczbie nie mniejszej niż 50 osób mogą proponować swoich kandydatów. Każdy wniosek winien zawierać imię i nazwisko oraz adres tylko jednego kandydata do nagrody, jak również każda instytucja lub grupa osób może zgłosić wyłącznie jednego kandydata do tytułu „Buskowianin Roku". Do wniosku winna być dołączona charakterystyka zgłoszonego kandydata oraz uzasadnienie, dlaczego właśnie ta osoba zasługuje na tytuł.

Gdzie należy złożyć wniosek?

Wnioski o nadanie tytułu „Buskowianin Roku 2012" należy składać w formie pisemnej do 28 lutego 2013 roku na adres:

Kapituła Nagrody Miasta i Gminy Busko-Zdrój „Buskowianin Roku"
Urząd Miasta i Gminy Busko-Zdrój
ul. Mickiewicza 10
28-100 Busko-Zdrój

Tekst EHR, fot. NG
Źródło: busko.pl

 

Czytaj również artykuł: Bogdan Panhirsz Buskowianinem Roku 2011!

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (25)
     

-Kandydat (2013-02-27 07:07:20)

Odznaczony za buskie sukcesy Gauszka niech na scenę buskich honorów zostanie wywołany i podnieść mu honoraria jak najlepszemu w szpitalu chirurgowi na 30 tysięcy

- (2013-02-27 07:00:59)

Proponuje dyr ZOZ

-Uprzejmy (2013-02-26 20:53:06)

A może ktoś ruszy tyłki i zrobi porządek z zasranymi parkami i ulicą Kusocińskiego przez kundle z osiedla.Sama hołota w blokach mieszka.

-do poniżej (2013-02-26 20:17:25)

Przestańcie.Nie kompromitujcie Buska z jakimiś siewcami. Za dużo macie kasy w budżecie to stwórzcie jakieś stanowisko pracy,albo dajcie zapomogę potrzebującym.

-a ja ten z rynku (2013-02-26 19:43:23)

tam większy komfort!

-qwe (2013-02-26 17:42:01)

Nominuję buski kibel na batorego/kopernika. Bardzo się przysługuje mieszkańcom, rozumie doskonale ich potrzeby.

-OB (2013-02-26 17:16:10)

A może nasz obecny włodarz za to motto "... zastałem gminę (prawie)zbudowaną a zostawię ... (całkiem)roz......ą"

-xxx (2013-02-26 17:11:42)

A ja bym nominował Panią Justynę Nurek... kobieta przedsiębiorcza, pierwsza kobieta na stanowisku Przewodniczącej RM, Radna od zawsze, opiekuje się buskimi zabytkami... a poza tym jest FAJNA :)

- (2013-02-26 17:07:55)

karmel - uzasadnij swoją wypowiedź! Ja Pana Moćka pamiętam z podstawówki, ale to nie jest powód do nagrody - czym się ów Pan zasłużył? Proszę o prezentację!

-karmel (2013-02-26 16:50:04)

Tylko profesore Henriko Moćko

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry